دعوای دو نماینده مجلس؛ ادعاهای جنجالی درباره خانه مصطفی میرسلیم و محسن پیرهادی

دعوای دو نماینده مجلس؛ ادعاهای جنجالی درباره خانه مصطفی میرسلیم و محسن پیرهادی

طی روزهای گذشته جدال لفظی شدیدی میان دو تن از نمایندگان مجلس، محسن پیرهادی و مصطفی میرسلیم در گرفته است، جدالی که هنوز ادامه دارد و هر روز ابعاد تازه تری به خود می گیرد. در کشاکش این درگیری ادعاهای جنجالی ای میان این دو نماینده علیه یکدیگر رد و بدل شده است.

مصطفی میرسلیم محسن پیرهادی

ماجرا از آنجا آغاز شد که چندی پیش مصطفی میرسلیم، نماینده ی تهران به انتقاد از پیشنهاد دهندگان و حامیان طرح تعطیلی شنبه‌ ها برای ساماندهی تعطیلات رسمی پرداخت. میرسلیم در توییتی نوشت: «‌این چه افتخاری است که بعضی افراد پیشنهاددهنده و مدافع تعطیلی روز ‎شنبه، مانند اسرائیل، شده اند؟»

در واکنش به این اظهار نظر محسن پیرهادی، دیگر نماینده ی تهران و عضو هیات رئیسه مجلس که پیگیر طرح تعطیلی شنبه ها است، در توئیتی کنایه آمیز نوشت: «کسی که فرق ۲۰۶ با لندکروز را نمی‌فهمد، به طریق اولی علت ساماندهی ایام کاری و تعطیلات را متوجه نمی‌شود. بعضی‌ها که هجمه و مخالفت می‌کنند، خیال آدم از درستی راه جمع‌تر می‌شود.»

اینجا بود که دفتر میرسلیم بیانیه داد و خطاب به پیرهادی نوشت: «ای کاش برای عموم روشنگری و شفاف می‌کردید که منزل مسکونی جناب عالی از کدام محل به شما داده شده است؟»

مصطفی میرسلیم محسن پیرهادی

ساعتی پس از انتشار این بیانیه، محسن پیرهادی در کانال تلگرام خود به میرسلیم تاخت و نوشت: «احتمالا کسی که فرق ۲۰۶ و لندکروز را نمی‌دانست بابت آسیبی که دوستان پسرش در آلبانی دیده‌اند به‌هم ریخته و نمی‌داند چه می‌گوید. دوره اینکه برای تخریب، تهمت را با سؤال مطرح کنید گذشته است. سؤال نپرسید؛ هر سندی دارید در رسانه‌ها منتشر کنید.»

اشاره ی پیرهادی به همکاری چند سال پیش فرزند مصطفی میرسلیم با سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بود.

پس از آن دفتر میرسلیم در بیانیه ی تازه ای در پاسخ به پیرهادی نوشت: «وی چنان از دادن جواب می‌هراسد که ناشیانه بند را به آب می‌دهد و می‌گوید که اگر سندی دارید در رسانه‌ها منتشر کنید؛ در صورتی اساسا بحث سند نبود و صرفا دریافت پاسخ یک پرسش مطرح بود که همچنان بی‌جواب ماند و این جوان ناپخته را عصبانی کرد و عرض خود برد و زحمت ما داشت.»

مصطفی میرسلیم محسن پیرهادی

بعد از آن پای یک نماینده ی دیگر تهران نیز به دعوای میرسلیم و پیرهادی باز شد. مجتبی توانگر در توییتر خود نوشت:

اولا اختلاف میرسلیم و پیرهادی با حمله میرسلیم به طرح پیرهادی درموضوع تعطیلی شنبه‌ها بجای پنجشنبه‌ها شروع شد. میرسلیم به پیرهادی گفت مدافع اسرائیل شده!

نکته دوم درموضوع واردات ‎خودرو و ‎شفافیت مجمع بود. میرسلیم مخالف شفافیت آرا و واردات خودرو است درحالیکه پیرهادی موافق شفافیت و واردات باضابطه خودرو است.

اما صفر تاصد شبهه قدیمی ملک تعاونی شهرداری، چندسال قبل براساس جمع‌آوری اطلاعات توضیح داده شده و قوه قضائیه رسیدگی کرده مجدد آن مطلب را بخوانیم.

امیدوارم آقای میرسلیم هم درمورد خانه‌اش شفاف‌سازی کند. البته بنده هم آمادگی ارایه این موضوع هستم.

واکنش به ادعای مصطفی میرسلیم درباره منزل مسکونی محسن پیرهادی

وبسایت خبری «عصر ایران» در واکنش به پرسش میرسلیم از پیرهادی درباره ی منزل مسکونی اش نوشت:

این که ماجرای این منزل چیست را نه می دانیم و نه موضوع بحث حاضر است و جا دارد نماینده مذکور شفاف سازی کند. فقط خواستیم نکته ای را با آقای میرسلیم در میان بگذاریم:

آقای میرسلیم که به قول دفترتان در بیانیه اخیر “خداترس” هم هستید!

اگر همکارتان آقای پیرهادی در مجلس، سوء استفاده ای کرده و بناحق منزلی دریافت کرده است، شما به عنوان نماینده مردم، چرا تا کنون این سوء استفاده از حقوق مردم را پیگیری نکرده و چشمان تان را بر آن بسته اید و حالا که دعوایی بین تان افتاد، یادتان آمد که جناب ایشان چنین خبط و خطایی مرتکب شده است؟!

از دو حال خارج نیست: یا اتهامی که وارد کرده اید نارواست که پناه بر خدا یا رواست که باید تاسف خورد به حال شما که دیدید و دم برنیاوردید تا وقتی پای شخص خودتان به میان کشیده شد!

واکنش به توییت مجتبی توانگر درباره منزل مسکونی مصطفی میرسلیم

پس از درخواست مجتبی توانگر از مصطفی میرسلیم برای شفاف سازی در خصوص منزل مسکونی خود، وسایت «دیده بان ایران» در مطلبی به شبهات موجود درباره ی خانه ی این نماینده ی جنجالی پرداخت. این وبسایت نوشته است:

تنها داده‌ی مستندی که از منزل مسکونی مصطفی میرسلیم ‌در دست است به صحبت‌هایش در زمان ثبت‌نام برای کاندیداتوری در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور برمی‌گردد. او‌ در جمع خبرنگاران اعلام کرد که خانه‌اش در محله ولنجک است. میرسلیم گفته بود که ولنجک دو بخش اعیان‌نشین و کارمندنشین دارد که نوع ساختمان‌هایشان با هم متفاوت است. او در دفاع از ولنجک‌نشین بودنش تأکید کرده بود که خانه‌اش در مجموعه‌ای از زمین‌های ساخته‌شده توسط دستگاه‌های دولتی و در قسمت غربی ولنجک است.

حالا دوسال و ۲ ماه از آن موضع میرسلیم می‌گذرد و هشدار مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس به او برای افشاگری در مورد ملک مسکونی‌اش، شائباتی را در شبکه‌های مجازی علیه محل سکونت او و چگونگی مالکیتش بر آن در اذهان عمومی ایجاد کرده است. پیرو مباحثی که در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده منزل میرسلیم در منطقه ولنجک و با متراژ چندصد متری در ۵ طبقه بنا شده ‌که البته دو طبقه هم خلاف پروانه و غیرمجاز ساخت و ساز داشته است.

از آنجا که میرسلیم خواهان شفافیت هست، خوب است ابتدا خودشان میدان‌دار شوند و ابهامات زیر را توضیح دهند؛

۱- منزل مسکونی مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس یازدهم و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دقیقا در کدام قسمت ولنجک واقع است و بر چه اساسی ایشان با متوسط قیمت متری ۲۵۰ میلیون تومان زمین، قسمتی از ولنجک را کارمندنشین می‌دانند آن هم در حالی که میانگین حقوق و درآمد کارمندان دولت به سقف ۲۰ میلیون تومان هم نمی‌رسد.

۲- آنطور که میرسلیم اعلام کرده و موقعیت خانه‌اش را محله کارمندنشین ولنجک می‌داند، باید توضیح دهد که این ملک را از کدام سازمان و نهاد و اداره‌ای دریافت کرده و آیا دیگر کارمندان و کارکنان آن نهاد هم از چنین موقعیت مشابهی بهره برده‌اند یا ساکن شدن ایشان در این منطقه حکم بردن بلیط بخت‌آزمایی را از میان جمعیت ۵ میلیون نفری کارمندان دولت داشته است؟

۳- آقای میرسلیم خوب است توضیح دهند متراژ ملک چقدر است؟ به بیان دیگر نهاد کارمندپرور مطلوب ایشان چه متراژ ملکی را و با چه قیمت و چه شرایطی به ایشان واگذار کرده‌اند؟ آیا قیمت و شرایط این واگذاری دیگر کارمندان و همکاران آن زمان میرسلیم را شامل می‌شده است؟ اگر مشمولیت عام نداشته آقای میرسلیم بر چه اساس و استدلالی حاضر به خرید این ملک شده‌اند؟

شنیدیم قیمت خرید زمین توسط ایشان زیر ۵۰ هزارتومان بوده لطفا تایید یا رد کنند.

۴- در جریان مباحث طرح شده در فضای مجازی، این شائبه ایجاد شده است که این ملک به صورت اقساطی به آقای میرسلیم واگذار شده؛ خوب است ایشان روشن کنند که آیا واگذاری قسطی این ملک به ایشان صحت دارد؟ اگر صحت دارد شرایط اقساط و مبالغ پرداختی ایشان چگونه بوده است؟

۵- گفته می‌شود که ملک محل سکونت آقای میرسلیم دارای پروانه ساخت برای سه طبقه بوده است اما او ۵ طبقه ساخت و ساز کرده است؛ یعنی دو طبقه اضافه بر جواز ساخت داشته است. پاسخ ایشان به این تخلف قانونی چیست؟

۶- در نهایت آقای میرسلیم باید برای افکار عمومی روشن کنند که کدام کارمند دولتی توان ساخت ۵ طبقه آپارتمان با متراژ چندصد متری در محله ولنجک حتی به گفته ایشان قسمت نه چندان اعیان‌نشین آن را دارند؟

۷- مباحثی هم در گفت و شنودهای غیررسمی در مورد تضییع حق همسایه و آداب همسایه‌داری ایشان در جوار همین ملک مطرح شده که فعلا در اولویت ما برای طرح سؤال از ایشان قرار ندارد.

دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ارژنگ تیر ۳, ۱۴۰۲

    مملکت افتاده دست یه گله راهزن 😠😡