تعقیب و گریز هالیوودی پلیس با یک پراید که به شلیک مأموران ختم شد + ویدئو

تعقیب و گریز هالیوودی پلیس با یک پراید که به شلیک مأموران ختم شد + ویدئو

ویدئوی تعقیب و گریز خطرناک پلیس با یک پراید در خیابان های پایتخت در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است. این ویدئو که توسط پلیس آگاهی پایتخت منتشر شده رانندگی دیوانه وار راننده ی یک پراید در خیابان های تهران در تلاش برای فرار از نیروهای پلیس را به تصویر می کشد که با حرکات مارپیچی و حتی تصادف این پراید با خودروهای دیگر همراه بوده است. به گفته ی پلیس آگاهی پایتخت، راننده ی این پراید یک سارق حرفه ای خودرو بود که اقدام به سرقت این پراید کرده بود. مأموران پلیس در نهایت با شلیک به لاستیک پراید، خودروی سرقت شده را متوقف کردند و موفق به دستگیری سارق شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این اتفاق گفت: حدود یک ماه پیش و در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، کارآگاهان پلیس آگاهی در خیابان فداییان اسلام در حال گشت‌زنی بودند که به یک خودروی پراید مشکی رنگ تک سرنشین مشکوک شده و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند. بررسی‌های اولیه کارآگاهان نشان داد، خودروی پراید چندی قبل در جنوب تهران به سرقت رفته و سرنشین آن سارق حرفه‌ای خودرو است که همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسیله نقلیه مذکور صادر شود.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: سرنشین خودروی پراید پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی متواری شد و با حرکات مارپیچ به یک راکب موتورسیکلت عبوری آسیب وارد کرد و به هشدارهای کارآگاهان برای متوقف کردن خودرو نیز توجهی نکرد.

وی با بیان اینکه این فرد در معابر باریک و کم‌عرض به شکل خلاف جهت اقدام به رانندگی کرده بود، اظهارکرد:‌ در ادامه در محدوده بلوار کشاورز با یک دستگاه خودروی سواری برخورد کرد و در همین راستا نیز کارآگاهان به منظور جلوگیری از دیگر آسیب‌های احتمالی که ممکن بود از سوی این فرد به جان و اموال مردم وارد شود، با رعایت قانون بکارگیری سلاح به لاستیک خودروی متهم شلیک کردند که در ادامه با ایجاد طرح مهار وسیله نقلیه مذکور را متوقف و موفق به دستگیری مرد جوان شدند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه از صندوق عقب خودروی پراید اموال مسروقه کشف شده است، گفت : متهم پس انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و باتوجه به اینکه تمام تصاویر مربوط به تعقیب و گریز از سوی دوربین خودروی گشت پلیس ضبط شده بود، این فرد نیز در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت پراید و سرقت‌های دیگر خودرو در سطح معابر تهران اعتراف کرد. در ادامه نیز برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شد و او با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود