جولیا دراگونی ملقب به «مسی کوچک»؛ درخشش بازیکن ۱۶ ساله تیم ملی فوتبال زنان ایتالیا

جولیا دراگونی ملقب به «مسی کوچک»؛ درخشش بازیکن ۱۶ ساله تیم ملی فوتبال زنان ایتالیا

در روز پنجم مسابقات جام جهانی فوتبال زنان، در بازی ایتالیا مقابل آرژانتین، دنیا شاهد درخشش جولیا دراگونی ۱۶ ساله بود که اولین بازی خود را در جام جهانی زنان انجام داد. دراگونی، متولد ۷ نوامبر ۲۰۰۶، در قلب خط میانی ایتالیا می دوید و به جوان ترین بازیکن ایتالیا در تاریخ این رقابت ها تبدیل شد.

دراگونی با نام مستعار «مسی کوچک» با پیراهن شماره ۱۶ که نشان دهنده سن او نیز هست، وارد زمین شد. در مقابل او، وانینا کورئا ۳۹ ساله، از دروازه آرژانتین محافظت می کرد که اولین بازی خود برای کشورش را، ۱۶ سال پیش، در زمان تولد دراگونی انجام داده بود.

این نوجوان نقش کلیدی در بازی افتتاحیه ایتالیا مقابل آرژانتین ایفا کرد. بازیکن جوان بارسلونا قبل از تعویض در دقیقه ۸۳ انرژی و تکنیک خوبی از خود در زمین نشان داد.


نیمه اول این بازی یکنواخت بود و گل های آریانا کاروسو و والنتینا جیاسینتی آفساید اعلام شد. پس از استراحت، در حالی که هر دو تیم نمی‌خواستند بازی ابتدایی خود را ببازند، فرصت‌ها بسیار کم تر شد و تیم‌ها به جای بازی هجومی ترجیح دادند، مراقب باشند که اشتباهی انجام ندهند.

هر دو سرمربی سعی کردند با تعویض های خود، جریان بازی را تغییر دهند و این بازیکن تعویضی ایتالیا بود که جریان بازی را تغییر داد.

کریستیانا گیرلی ۳۳ ساله، مسن‌ترین بازیکن تیم ملی ایتالیا، در اواخر بازی جایگزین دراگونی شد و تنها چند دقیقه بعد نشان داد که چرا به یک اسطوره تبدیل شده است و در نهایت ضربه سر او باعث برتری دیرهنگام ایتالیا شد.


این گل، پنجاه و چهارمین گل ملی گیرلی در صد و چهارمین بازی او بود و مهمتر از آن، به ایتالیا سه امتیاز حیاتی برای شروع مسابقات جام جهانی داد.

منبع: cnn
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • ali مرداد ۳, ۱۴۰۲

  دمش گرم موفق باشه.

  پ.ن:خدایی سانسورای روزیاتو واقعا مسخرس

  • ثمین مرداد ۴, ۱۴۰۲

   من موندم مگه مجبوری عکسی انتخاب کنی که پاش دیده میشه، بعد بشینی سانسورش کنی. آخه چقدر مزخرفه این کار واقعا احساس بدی بهم دست میده وقتی میبینم پای یه ورزشکار سانسور شده تا مثلا من تحریک نشم ای خدااااا

  • بهزاد مرداد ۴, ۱۴۰۲

   قشنگ اسلام رو نجات میدن با این سانسواشون

 • نقیب مرداد ۴, ۱۴۰۲

  من تحریک شدم. خوب شد سانسور کردین