تا الان مکمل هایتان را اشتباه می‌خوردید؛ بهترین روش مصرف مکمل‌ها چیست؟

تا الان مکمل هایتان را اشتباه می‌خوردید؛ بهترین روش مصرف مکمل‌ها چیست؟

اکثر مردم تمایل دارند تمام ویتامین ها و مکمل های خود را صبح‌ها یک‌جا مصرف کنند، اما به گفته یک متخصص تغذیه، اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از مکمل ها ببرید، این کار لزوما بهترین راه نیست.

همه نیاز به مصرف مکمل‌های ویتامینی ندارند و می‌توانند با رعایت یک رژیم غذایی سالم و متعادل، آنچه را نیاز دارند به دست آورند، با این حال برخی از افراد هم هستند که این مکمل‌ها را برای جبران کمبود یا بهبود سلامت خود مصرف می‌کنند.

بهترین شیوه و زمان مصرف مکمل ها و ویتامین های مختلف چیست؟

به عنوان مثال، در حالی که از اوایل بهار تا اوایل پاییز اکثر افراد می‌توانند تمام ویتامین D مورد نیاز خود را از نور خورشید دریافت کنند، اما در طول پاییز و زمستان مصرف مکمل می‌تواند مفید باشد.

یا بسیاری از افراد می‌توانند ویتامین B12 کافی و مورد نیاز بدن خود را از طریق یک رژیم غذایی متعادل دریافت کنند، اما افراد مسن، گیاهخواران و وگان ها ممکن است برای بالا بردن سطح B12 خود به مکمل نیاز داشته باشند.

بهترین شیوه و زمان مصرف مکمل ها و ویتامین های مختلف چیست؟

به هر حال افراد ممکن است دلایل خاص خود را برای مصرف ویتامین ها داشته باشند، اما نکته اینجاست که به نظر می‌رسد بسیاری از ما در واقع این ویتامین‌ها را اشتباه مصرف می‌کنیم. بسیاری از مردم عادت دارند صبح‌ها به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود مکمل های ویتامینی‌شان را یکجا مصرف کنند، اما این‌طور که پیداست این بهترین روش مصرف ویتامین ها نیست.

کیت بوکر، متخصص تغذیه هشدار داده است که زمان بندی برای استفاده حداکثری از مکمل ها کلیدی است و فاصله انداختن بین آنها نیز می‌تواند مفید باشد.

بهترین شیوه و زمان مصرف مکمل ها و ویتامین های مختلف چیست؟

این متخصص تغذیه توضیح می‌دهد: «بسیاری از مردم تمام مکمل‌های خود را صبح یا عصر یکجا مصرف می‌کنند، اما چند نکته وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید از مصرف این مکمل‌ها در زمان‌های بهینه در طول روز بهره بیشتری ببرید.»

بنابراین چه زمانی از روز باید ویتامین های مختلف را مصرف کنید تا بیشترین بهره را از آنها ببرید؟ توضیحات بوکر را در ادامه بخوانید:

 بهترین زمان مصرف ویتامین‌های گروه B صبح‌هاست زیرا این ویتامین‌ها می‌توانند محرک باشند و به افزایش انرژی کمک کنند.

بهترین شیوه و زمان مصرف مکمل ها و ویتامین های مختلف چیست؟

ویتامین C محلول در آب است و مقادیر اضافی آن دفع می‌شود، بنابراین بهتر است دوز مصرفی‌تان را به چند قسمت تقسیم کنید و به جای مصرف یکباره، در طول روز آن را بخورید.

ویتامین D بهتر است در وسط روز مصرف شود، زیرا این همان زمانی است که بدن شما به طور طبیعی ویتامین D را از نور خورشید می‌گیرد.

منیزیم بهتر است شب‌ها مصرف شود تا خواب خوب شبانه را تقویت کند. منیزیم همچنین برای ساخت ویتامین D در بدن مورد نیاز است، بنابراین اگر در طول روز با رعایت نکات ایمنی در معرض آفتاب قرار گرفته‌اید، مصرف مقداری منیزیم نیز می‌تواند مفید باشد.

مکمل آشواگاندا (Ashwagandha) نیز با کاهش اضطراب می‌تواند به بدن شما کمک کند تا به استرس واکنش بهتری نشان دهید. بهتر است این مکمل را در هنگام شب مصرف کنند. آشواگاندا یکی از مهمترین گیاهان آیورودا است که به دلیل خواص بی‌شمار درمانی خود، از زمان‌های بسیار قدیم در هند مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود