کیانو ریوز از هر ۴ فیلم فرانچایز «جان ویک» چقدر درآمد داشته است؟

کیانو ریوز از هر ۴ فیلم فرانچایز «جان ویک» چقدر درآمد داشته است؟

جان ویک به یکی از موفق ترین فرنچایزهای اکشن سال های اخیر تبدیل شده و همین موفقیت، دستمزد هشت رقمی کیانو ریوز را تضمین کرده است. آخرین فیلم از این مجموعه، جان ویک ۴ محصول ۲۰۲۳ بود که ظاهراً برای همیشه داستان این قاتل را به پایان رساند. این فیلم با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری و در پنج کشور مختلف ساخته شده است که تقریباً سه ساعت طول می کشد. در حالی که اولین فیلم از این مجموعه در سال ۲۰۱۴، یک فیلم اکشن ۲۰ میلیون دلاری بود که بیشتر از ۹۰ دقیقه نبود.

دستمزد کیانو ریوز برای مجموعه فیلم های «جان ویک» چقدر بود؟

برگ برنده‌ی این فرنچایز و چیزی که به مجموعه فیلم های جان ویک کمک کرد تا این حد موفق شود، حضور کیانو ریوز به عنوان شخصیت اصلی بود. ریوز با استفاده از هرآنچه در فیلم های گذشته اندوخته بود و یادگیری انواع مختلف هنرهای رزمی، خود را برای ایفای نقش جان ویک آماده کرد. با وجود اینکه این بازیگر ستاره بزرگی است و دستمزدهای او موید این واقعیت است، اما دستمزد ریوز برای اولین فیلم های جان ویک، نسبتاً پایین بوده است.

کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک ۲۲ میلیون دلار به دست آورده است

دستمزد کیانو ریوز برای مجموعه فیلم های «جان ویک» چقدر بود؟

کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک در مجموع، ۲۲ میلیون دلار به دست آورده است که عمده آن از دستمزد ۱۵ میلیون دلاری جان ویک ۴ است. با توجه به اینکه دستمزد ریوز برای فیلم آخر این فرانچایز، تقریباً به اندازه بودجه ۲۰ میلیون دلاری اولین فیلم این مجموعه است، نشان از موفقیت این مجموعه فیلم های اکشن دارد. دستمزد ریوز برای هر فیلم:

– ۱-۲ میلیون دلار برای جان ویک

– ۲ تا ۲.۵ میلیون دلار برای جان ویک ۲

– ۲ تا ۲.۵ میلیون دلار برای جان ویک ۳ – پارابلوم

– ۱۵ میلیون دلار برای جان ویک ۴

دستمزد کیانو ریوز برای مجموعه فیلم های «جان ویک» چقدر بود؟

رقم های بالا، دستمزدهای اولیه ای است که ریوز برای هر فیلم جان ویک دریافت کرده است، اما بخش دیگری از دریافتی او از سود پس از تولید این فیلم هاست که درصدی توافقی از سود ناخالص فروش آنهاست. این بدان معناست که ریوز در مجموع می توانست به طور قابل توجهی بیش از ۲۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد. با توجه به اینکه ریوز برای جان ویک ۳، علیرغم موفقیت بزرگ جان ویک ۲، افزایش دستمزدی نداشته است، این احتمال به طور قابل توجهی بیشتر است.

دستمزد کیانو ریوز برای مجموعه فیلم های «جان ویک» چقدر بود؟

درآمد کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک به پایان نرسیده است، زیرا قرار است این بازیگر در سال ۲۰۲۴ در فیلم بالرین (Ballerina) بازی کند. فیلمی که روایتگر هشت ماه فاصله بین ماجراهای جان ویک ۳ و جان ویک ۴ است. هنوز مشخص نیست که ریوز چقدر نقش مهمی در این اسپین آف خواهد داشت و دستمزدش هم اعلام نشده است، امابه احتمال زیاد یک دستمزد ۷ رقمی خواهد بود.

ثروت کیانو ریوز چقدر است؟

دستمزد کیانو ریوز برای مجموعه فیلم های «جان ویک» چقدر بود؟

ثروت کیانو ریوز ۳۸۶ میلیون دلار برآورد شده است. او برای دنباله های ماتریکس: بارگذاری مجدد ماتریکس و انقلاب های ماتریکس، ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشت که بیشتر آن درصد از فروش فیلم بود. با این وجود اگر کارهای خیر ریوز نبود احتمالا امروز ثروت بیشتری داشت. او بخش عمده ای از پولی را که از دنباله های ماتریکس به دست آورده بود به امور خیریه بخشید و حتی مقدار زیادی از دستمزد خود را به بدلکاران جان ویک هدیه داد.

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
۷ نظر

ورود

 • جان شهریور ۳, ۱۴۰۲

  این مرد بینظیر است بهترین بازیگر فیلم هایی اکشن علمی تخیلی سه دهه اخیر است مجموع فیلم های جان ویک یکی از بهترین فیلم های اکشن دهه اخیر که پا با پای فیلم های چون ماموریت غیر ممکن و جیمز باند رقابت میکند گفته شده بود که جان ویک ۵ هم سال ۲۰۲۵ ساخته میشه و یک فیلم اکشن جدید هم قراره دوباره با کارگردان جان ویک بازی کند

 • جان شهریور ۳, ۱۴۰۲

  این مرد بینظیر است بهترین بازیگر فیلم هایی اکشن علمی تخیلی سه دهه اخیر است مجموع فیلم های جان ویک یکی از بهترین فیلم های اکشن دهه اخیر که پا با پای فیلم های چون ماموریت غیر ممکن و جیمز باند رقابت میکند گفته شده بود که جان ویک ۵ هم سال ۲۰۲۵ ساخته میشه و یک فیلم اکشن جدید هم قراره دوباره با کارگردان جان ویک بازی کند –

 • مهدی شهریور ۳, ۱۴۰۲

  دست خوش اگه چندتا مثل کیانو ریوز تو کشور ما بود الان فقر ریشه کن شده بود

 • محمد جواد شهریور ۳, ۱۴۰۲

  دوستانی میگن جان ویک ۵ قراره بیاد.
  مگه جان ویک نمرده من تا آخر تماشا کردم حتی سنگ قبر هم براش گرفتن چجوری میخواد برگرده. شایدم الکی تظاهر کرده مرده میخواد برگرده.
  یکی توضیح بده؟

 • ناشناس شهریور ۵, ۱۴۰۲

  داش من تو نمیشناسی نگو نیست زیاد خیلی بیشتر از غرب کل خیریه ها را چه کسانی مدیریت میکنند وپولشان را میدهد

 • ناشناس شهریور ۵, ۱۴۰۲

  داش فیلمه دیگه یک جوری فیلمنامه بعدی رو مینویسند که اینکار را مثلا برای فریب کرده یا کلی اتفاق دیگه تو فیلمنامه رقم میزنند