با توجه به وضعیت خوابتان باید با چند بالش بخوابید؟

با توجه به وضعیت خوابتان باید با چند بالش بخوابید؟

همه ما می‌دانیم که خواب خوب شبانه چقدر مهم است؛ این قدرت را دارد که روزمان را بسازد یا آن را از بین ببرد. بنابراین نمی‌توان اهمیت بهداشت خواب خوب را نادیده گرفت. با آنکه ممکن است اقدامات زیادی در این راه انجام دهید اما شاید هنوز هم در تلاش برای خوابیدن، از این پهلو به آن پهلو شوید و صبح با چشمانی گود رفته از خواب بیدار شوید. انتخاب تعداد بالش‌هایی که باید با آن بخوابید تصمیمی است که تاثیری بسیار بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید بر خوابتان دارد.

این‌طور که مشخص است خوابیدن با یک بالش اضافه نه تنها می‌تواند خوابتان را مختل کند بلکه ممکن است باعث درد طولانی مدت گردن و کمر نیز بشود. پس بیایید ببینیم با چند بالش باید بخوابیم و آیا بسته به حالت خوابیدن این تعداد تغییر می‌کند یا خیر.

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

وقتی صحبت از تعداد بالش‌هایی می‌شود که باید با آن خوابید توصیه های متخصصان تقریبا یکسان است. تقریبا همه موافقند که یک بالش برای خواب کافی است و بیش از این می‌تواند برای ستون فقرات خطرناک باشد.

جیل زوارنشتاین، مربی علم خواب می‌گوید: «یک بالش زیر سر کافی است اما باید بالش مناسبی باشد. هدف بالش این است که گردن را با ستون فقرات در یک راستا نگه دارد تا موقعیت مناسب را برای خواب ایجاد کرده و از کشیدگی گردن جلوگیری کند.» او توضیح می‌دهد که استفاده از بیشتر از یک بالش می‌تواند با ایجاد ارتفاع بیش از حد، گردن را از راستای مناسب دور کند.

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

اما نه تنها خوابیدن با تعداد صحیح بالش مهم است، بلکه نحوه قرار داد آن نیز اهمیت دارد. بنابراین در حالی که یک بالش برای خواب توصیه می‌شود، بسته به حالت خواب، قد و وزن شما فاکتورهای بیشتری وجود دارد که باید هنگام چیدمان درست بالش در نظر بگیرید. (بهترین حالت برای خوابیدن کدام است؟)

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

برخی متخصصان معتقد به استفاده از دو بالش برای خواب هستند، با این حال تاکید می‌کنند که مهم است که از بالش دوم به روش صحیح استفاده کنید.

مارتین سیلی کارشناس خواب معتقد است که استفاده از دو بالش راهی عالی برای بهبود تجربه خواب است. او می‌گوید: «افراد باید روی نحوه استفاده از بالش‌ها تمرکز کنند. هرگز نباید آنها را روی هم قرار دهید زیرا این کار باعث خشک شدن گردن می‌شود. در عوض به بالش دوم بیشتر به چشم یک وسیله کمکی همه‌کاره نگاه کنید که می‌تواند بسته به وضعیت خوابتان استفاده شود.»

با توجه به وضعیت خوابتان باید با چند بالش بخوابید؟

در مورد استفاده از بالش های اضافی بسته به نوع خوابیدنتان قوانین کمی متفاوت هستند.

برای پشت خواب‌ ها

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

فوم هوشمند یا مموری فوم برای کسانی که به پشت می‌خوابند یک انتخاب عالی است زیرا مواد درون آن با فشار گردن و شانه ها مطابقت پیدا می‌کند. این کار از گردن و شانه های شما حمایت می‌کند. بالش های نازک نیز معمولا برای افرادی که به پشت یا دمر می‌خوابند بهترین انتخاب هستند.

برای کسانی که به پهلو می‌خوابند

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

برخلاف کسانی که به پشت می‌خوابند، آنهایی که به پهلو می‌خوابند بیشتر در معرض خطر انحراف ستون فقرات و درد قرار دارند. با این وجود تخمین زده می‌شود که اکثر بزرگسالان به پهلو می‌خوابند. بهترین راه برای تراز کردن ستون فقرات در این حالت این است که یک بالش زیر سر و یکی بین زانوها قرار دهید. سعی کنید از یک بالش سفت بین زانوهای خود استفاده کنید تا زانوها با هم برخورد نکنند. در مورد بالش زیر سر نیز یک بالش با سفتی متوسط برایتان عالی است. ترکیب این دو بالش ستون فقرات و گردن شما را کاملا در یک راستا نگه می‌دارد.

برای کسانی که دمر می‌خوابند

خوابیدن با یک بالش بهتر است یا دو بالش؟

خوابیدن بر روی شکم اغلب بدترین وضعیت برای خوابیدن محسوب می‌شود و متخصصان به‌طور کلی توصیه می‌کنند که از آن اجتناب کنید. دمر خوابیدن می‌تواند فشار زیادی به پشت ستون فقرات وارد کند و درنتیجه ستون فقرات را از موقعیت مطلوب خود خارج کند. با این حال اگر عادت دارید به شکم بخوابید بهتر است که اصلا زیر سرتان بالشی نگذارید و به جای آن یک بالش متوسط زیر ناحیه لگن خود قرار دهید. این کار ستون فقرات شما را در بهترین حالت ممکن نگه می‌دارد. اگر احساس کردید که نیاز دارید حتما بالشی زیر سرتان باشد از یک بالش نرم استفاده کنید زیرا پایین نگه داشتن سر تا حد امکان به قرارگیری صحیح ستون فقرات کمک می‌کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود