۷ باور زیبایی اشتباه که باید آن ها را کنار بگذارید

۷ باور زیبایی اشتباه که باید آن ها را کنار بگذارید

زنان در طول زندگی خود هزینه ی زیادی را صرف خرید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی می کنند. همه ی ما در طول زندگی خود توصیه های زیبایی زیادی شنیده ایم که هرگز به درست نبودن آن ها شک نکرده ایم، در حالی که بسیاری از این توصیه ها باورهای اشتباهی هستند که از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده اند. در ادامه با تعدادی از این باورهای اشتباه آشنا خواهیم شد.

۱- رنگ مشکی اندام را باریک تر نشان می دهد

رنگ مشکی به جای باریک کردن معجزه وار اندام، در حقیقت برعکس عمل می کند. این رنگ اندام را بزرگ تر نشان می دهد چون یک رنگ تخت است. به علاوه توجه را به چییزی که سعی بر پنهان کردن آن دارید جلب می کند، چون رنگ مشکی در حقیقت جزء رنگ های تند محسوب می شود. ترفند خطای دید در نور روز اثرگذار نیست، به همین دلیل استایل های تک رنگ باعث باریک تر دیده شدن اندام نمی شوند.

به جای مشکی، رتگ های سبز تیره، آبی نفتی و خاکستری را امتحان کنید.

۲- کرم ضدآفتاب هر چه SPF بالاتری داشته باشد، بهتر از پوست محافظت می کند

صرف اینکه SPF کرم ضد آفتاب تان ۳۰ است، به این معنا نیست که تا ۱۰ ساعت می تواند از پوست تان محافظت کند. احتمالاً دچار اشتباه خواهید شد و ضد آفتابی که بالاترین SPF را دارد را تنها یک بار پوست تان خواهید زد. در حقیقت، مهم نیست که میزان SPF چقدر بالا است؛ کرم ضد آفتاب را باید هر ۲ ساعت تجدید کرد. در صورت تعریق یا شنای زیاد هم باید با فاصله ی کمتری ضد آفتاب تان را تجدید کنید.

۳- هرگز نباید هیچ جوشی را ترکاند

همه ی ما شنیده ایم که ترکاندن جوش جز ضرر هیچ نتیجه ای ندارد. با این حال، اگر بدانید که کدام جوش را چه زمانی باید تخلیه کرد، این کار می تواند مفید هم باشد. جوش های زرد رنگ و ملتهب باید تخلیه شوند چون این کار به روند التیام کمک می کند و باعث خارج شدن باکتری هایی می شود که عامل فشار زیر پوست هستند.

به علاوه، توصیه می شود این کار با یک سوزن تخلیه ی جوش استرلیزه انجام شود. به خاطر داشته باشید که بهتر است این کار را به دست متخصص بسپارید چرا که به راحتی ممکن است به عفونت یا ایجاد اسکار بیانجامد.

۴- شستن روزانه ی موها مضر است

شستن روزانه ی موها ایرادی ندارد. در حقیقت، همه چیز به نوع موها و میزان فعالیت روزانه ی فرد بستگی دارد. چیزی که باید به آن توجه داشته باشید مواد درون شامپو است. مطمئن شوید که شامپوی سرتان مواد قوی ای مثل سیلیکون یا پنتنول نداشته باشد. حتی می توانید بعد از شستشوی روزانه ی موهای خود از یک نرم کننده ی موی مخصوص بعد از حمام هم استفاده کنید.

۵- خشکی پوست با نوشیدن آب درمان می شود

نوشیدن آب برای حل مشکل خشکی پوست مؤثر نیست و آب زیاد می تواند سلامت ما را به خطر اندازد. پوست شما به این خاطر خشک نیست که به اندازه ی کافی آب نمی خورید، بلکه به این دلیل است که آب پوست تان به سرعت تبخیر می شود. مراقبت مناسب از پوست مانع بروز این مشکل می شود و باعث می شود رطوبت پوست مدت بیشتری حفظ شود. محصولات پوستی حاوی هیالورونیک اسید بسیار مؤثرند و برای همه نوع پوستی نیز مناسب هستند.

۶- سیاهی زیر چشم ارثی را می توان درمان کرد

متأسفانه برای سیاهی زیر چشم ارثی کار زیادی نمی توان کرد. ممکن است خواب کافی و سبک زندگی سالمی دارید ولی باز هم زیر چشم هایتان سیاه است. به علاوه، حضور در آفتاب هم سیاهی زیر چشم را تشدید می کند. نمی توانید به طور کامل از آن خلاص شوید چون به لحاظ ژنتیکی مستعد داشتن آن هستید، اما دست کم می توانید با لوازم آرایشی آن را پنهان کنید.

۷- محصولات مراقبت از مو می توانند موخوره را درمان کنند

محصولات مراقبت از مو تنها با چسباندن موها به یکدیگر یک راه حل موقت به دست می دهند. با این حال، ریشه ی مشکل را حل نمی کنند. سرم ها و نرم کننده های مو می توانند کاری کنند که موخوره کمتر مشخص شود و سرعت روند تشدید آن را کمتر کنند. اما نمی توانند مشکل را به طور کامل از میان ببرند. استفاده ی منظم از ماسک های مو، کوتاه کردن پایین مو و مراقبت از موها در برابر تابش مستقیم نور خورشید تأثیر بیشتری خواهد داشت.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود