حرکات و صحبت های جالب اولین زن قصاب ایرانی که توجه همه را به خود جلب کرد + ویدیو

حرکات و صحبت های جالب اولین زن قصاب ایرانی که توجه همه را به خود جلب کرد + ویدیو

روند پر رنگ شدن حضور زنان در اجتماع و فعالیت در مشاغل مختلف، طی سالیان بسیار و به آهستگی و البته فداکاری اولین زنانی گسترش یافت که برای برابری شغلی هزینه داده اند. زمانی این مبارزه و اثبات توانمندی در زمینه هوش و توانایی های ذهنی بود و جوامع مختلف به تدریج حضور زنان را در جایگاه ها و مشاغل مختلف به رسمیت شناختند. جالب است که با وجود حضور زنان در مشاغل مختلف، در برخی جوامع، هنوز در مشاغلی که نیازمند قدرت بدنی و توانمندی فیزیکی است، فعالیت زنان پذیرفته نشده است. اما زنان وزنه بردار، زنان راننده کامیون، زنان آتش‌نشان، زنان مکانیک، زنان قصاب و…، بلاخره با وجود تمام موانع، راه خود را پیدا می کنند. اخیرا توانمندی های یک زن قصاب در فضای مجازی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

اولین قصاب زن ایرانی

زهرا سادات عظیمی که در پیشوای ورامین شغل خانوادگی خود یعنی قصابی را ادامه می دهد، مدت هاست در اینستاگرام ویدیوهایی از مهارت های خود در این حرفه را به نمایش می گذارد. اخیرا مصاحبه ای از او با عنوان «اولین خانم قصاب ایرانی» از شبکه تی وی پلاس، منتشر شده است که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت.

اولین قصاب زن ایرانی

با توجه به این که تعداد قلیلی از بانوان علاقه به کارکردن در این حوزه دارند و یا تعداد کمی از زنان امکان فعالیت در این حوزه را پیدا می کنند، او به عنوان اولین قصاب زن ایرانی در فضای مجازی معروف شد.

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به این مصاحبه و البته ویدیوهایی که خود خانم عظیمی در صفحه اینستاگرامش به اشتراک می گذارد، متفاوت است. بسیاری مهارت های او و توانمندی اش را در حرفه قصابی، تشویق می کنند. حتی قصاب های شهر های مختلف ایران، از فعالیت این زن به عنوان قصاب حمایت می کنند. اما مثل همیشه نظرات مخالف هم کم نیست. 

اولین قصاب زن ایرانی

برخی کاربران با وجود دیدن توانمندی های این زن قصاب، همچنان این کار را مناسب یک زن نمی دانند. برخی حتی پس از انتشار این مصاحبه به ادبیات و لحن این زن قصاب خرده گرفتند.

اولین قصاب زن ایرانی

اما آنچه مشخص است، خانم عظیمی مسیری که در آن قدم گذاشته را می شناسد و هیچ چیز به اندازه فعالیت در حرفه ای که دوستش دارد، او را خوشحال نمی کند.

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

 • صدف مرداد ۲۵, ۱۴۰۲

  .بدبخت جامعه ایی که این کارها شاخصه فرهیختگی زنانشان باشد .به کجا چنین شتابان؟
  امیر المؤمنین على بن ابیطالب علیه السّلام
  لاَ تَمْلِکِ اَلْمَرْأَهَ مَا جَاوَزَ نَفْسُهَا فَإِنَّ اَلْمَرْأَهَ رَیْحَانَهٌ وَ لَیْسَتْ بِقَهْرَمَانَه
  زن را به کار بیش از توانش مگمارید.همانا زن ریحانه است نه قهرمان.

  • روزبه مرداد ۲۶, ۱۴۰۲

   فقط به خوردن و خوابیدن عادت کردید!!!!!!!۱