۱۰ کاری که زوج ها می توانند پیش از خواب برای بهبود رابطه خود انجام دهند

۱۰ کاری که زوج ها می توانند پیش از خواب برای بهبود رابطه خود انجام دهند

این روزها زوج ها زمان بیشتری را صرف گشتن در اینترنت و شبکه های اجتماعی می کنند تا صرف همدیگر. به علاوه، برای داشتن یک رابطه عاطفی شاد، صرف مدت زمانی که در کنار یکدیگر سپری می کنید مهم نیست، بلکه این زمان باید از کیفیت نیز برخوردار باشد. در ادامه پیشنهاداتی برای چند فعالیت مشترک شبانه داریم که می توانند کمک کنند به زوج شادتری بدل شوید.

۱- باهم آشپزی کنید و غذا بخورید

آشپزی با یکدیگر می تواند مزایای زیادی داشته باشد، از جمله برابری، یادگیری و خاطره سازی. وقتی باهم آشپزی می کنید می توانید ترفندهای آشپزی تان را باهم در میان بگذارید، درباره ی غذاهای مورد علاقه ی دوران کودکی تان باهم صحبت کنید و رابطه ی خود را به شکل مشارکت و همکاری تجربه کنید. از آنجایی که هر دویتان در آماده سازی غذا شرکت می کنید، دیگر تنها یکی از شما بعد از ساعت ها کار در آشپزخانه خسته نخواهد بود و کسی احساس نمی کند که باید همه ی کارها را به تنهایی انجام دهد.

بعد از آماده کردن شام، خوب است که غذا را باهم بخورید. این کار به نزدیک تر شدن تان به یکدیگر کمک می کند و حال خوبی به شما می دهد. در حین غذا خوردن، می توانید با یکدیگر صحبت کنید، ارتباطی که میان تان برقرار است را عمیقاً احساس کنید و ایده ها و برنامه هایتان را باهم در میان بگذارید.

۲- درباره ی اتفاقات خوب روزتان باهم صحبت کنید

یکی از کارهایی که می توانید برای داشتن یک خواب مناسب و رابطه ای سالم انجام دهید این است که از صحبت درباره ی مسائل اضطراب آور خودداری کنید. دلیلش این است که این کار می تواند باعث بالا رفتن ضربان قلب و افزایش تنش شود. حتی اگر روز عالی ای نداشتید هم همیشه می توانید چیز مثبتی برای حرف زدن پیدا کنید و اجازه دهید که شریک زندگی تان بدون نگرانی بخوابد.

یک سؤال ساده درباره ی اتفاقات خوبی که طی روز رخ داده می تواند به تغییر حال روحی تان و ایجاد احساسات مثبت کمک کند. این کار فرصت خوبی نیز هست برای آنکه نزدیکی خود به شریک زندگی تان را حفظ کنید و درباره ی بُعد دیگر زندگی او هم بیشتر بدانید.

۳- به چشمان همدیگر خیره شوید

نگاه کردن به چشمان یکدیگر همانقدر که ساده است، قدرتمند نیز هست. با این کار می توانید شریک زندگی تان را عمیق تر احساس کنید. وقتی به چشمان همدیگر خیره می شوید ارتباطی از جنس انرژی میان تان برقرار می شود. این کار کمک می کند موانع میان تان را کنار بزنید و وحدت میان تان را بهتر درک کنید. به علاوه، این کار باعث آرامش و تقویت ارتباط عاطفی نیز می شود.

کافی است رو به روی هم بنشینید و به چشمان هم خیره شوید. سعی کنید ارتباط میان تان را حس کنید و احساسات شریک زندگی تان را از چشمانش بخواهید. این کار را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید.

۴- اولین روزهای آشنایی تان را مرور کنید

پیش از خواب سعی کنید اولین باری که با شریک زندگی تان آشنا شدید را به یاد آورید. درباره ی اولین احساسی که نسبت به او داشتید صحبت کنید و از شریک زندگی تان هم بپرسید که او چه احساسی نسبت به شما داشت. می توانید پیام های عاشقانه ای که میان تان رد و بدل شده بود یا اولین قرار عاشقانه تان را مرور کنید. مرور و تکرار نخستین لحظات عاشقانه ی خود برای روابط عاطفی مفید است.

خاطرات مشترک، شما را به هم پیوند می دهد و به آن لحظات خوشایند بازمی گرداند. این کار کمک می کند روحیه ی مثبتی پیدا کنید و رابطه تان را مستحکم تر می کند.

۵- همدیگر را ماساژ دهید

تحقیقات نشان داده زوج هایی که به طور منظم یکدیگر را ماساژ می دهند، رضایت خاطر بیشتری در رابطه ی خود دارند. این کار باعث بهبود سلامت روان و کاهش اضطراب می شود. یک ماساژ ۱۵ دقیقه ای برای هر یک از زوجین، دست کم ۲ بار در هفته، برای سلامت روانی و فیزیکی مفید است. این کار باعث می شود هنگام انجام و دریافت ماساژ احساس بهتری پیدا کنید.

۶- باهم برقصید

رقص عملکرد شناختی را افزایش می دهد و از آن مهم تر اینکه، در عین خوش گذراندن با شریک زندگی تان، کمی ورزش هم می کنید. حتی اگر در انتهای روز احساس خستگی می کردید هم می توانید چند دقیقه با آهنگ مورد علاقه تان با یکدیگر برقصید.

رقصیدن با یکدیگر برای ایجاد محبت در رابطه مفید است. این کار به افزایش توجه زوجین به یکدیگر هم کمک می کند. شما و شریک زندگی تان در حین رقص مانند یک تیم عمل می کنید، از همدیگر حمایت می کنید و دنباله روی یکدیگر هستید. با این کار، به شیوه های کلامی و غیر کلامی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنید و حس همکاری و احترام میان تان را ارتقا می بخشید.

۷- برای همدیگر آواز بخوانید

آواز خواندن پیش از خواب روش بسیار خوبی برای ایجاد پیوند میان یکدیگر است. لالایی ای که در کودکی پیش از خواب برایتان می خواندند و تأثیر آن در ایجاد ارتباط و نزدیکی با شما را به خاطر دارید؟ آواز خواندن هم آثار روانی مثبتی دارد و باعث بهبود سلامت روان می شود.

با آوازخوانی، شما از خود انرژی ساطع می کنید، حال روحی تان را تغییر می دهید و شادی بیشتری احساس می کنید. به علاوه، آوازخوانی در برابر دیگران باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

۸- برای یکدیگر کتاب بخوانید

با کتابخوانی، هر دوی شما چیزهای جدیدی کشف می کنید و اطلاعات زیادی برای گفتگو با یکدیگر به دست می آورید. با یکدیگر یاد می گیرید، آگاهی بیشتری پیدا می کنید و سرگرمی مشترک پیدا می کنید. شما می توانید با صحبت درباره ی کتابی که باهم خوانده اید، شریک زندگی تان را بهتر بشناسید و درک کنید.

این کار باعث بهبود ارتباط میان شما و شریک زندگی تان می شود و رابطه ی شما را مستحکم تر می کند. به علاوه، کتابخوانی باعث افزایش جذابیت هم می شود.

۹- قدرشناسی خود را ابراز کنید

علم می گوید تشکر کردن نه تنها یک عمل، بلکه ابراز احساس قدرشناسی و نوعی سخاوتمندی و مهربانی است. شما قدرشناسی خود را به شیوه های مختلفی می توانید ابراز کنید.

پیش از خواب، از شریک زندگی تان به خاطر پخت غذا یا انجام خریدها تشکر کنید. می توانید با کارهای خود هم قدرشناسی خود را ابراز کنید، حتی با چیزی به سادگی درست کردن چای. این کار باعث تقویت رابطه تان می شود.

۱۰- باهم به رختخواب بروید

متفاوت بودن زمان خواب زوجین می تواند مشکلاتی ایجاد کند. چنین زوج هایی معمولاً مشاجرات بیشتری دارند، زمان کمتری باهم می گذرانند و رابطه ی جنسی کمتری دارند. این دست زوج ها صمیمیت کمتری نیز دارند و رابطه ی آن ها می تواند به جدایی انجامد.

بنابراین برای حفظ گرمای رابطه و نداشتن حس تنهایی، بهتر است که زوج ها تقریباً همزمان به رختخواب بروند. این کار جلوی عادت های منفی شبانه را می گیرد، مدت بیشتری برای باهم بودن فراهم می کند و به تقویت رابطه کمک می کند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵۹ نظر

ورود

 • هادی شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  و در آخر هم برین … مامان بابایی بازی کنید برو بابا اینایی گفتی واسه زوج های خارجی صدق میکنه اینجا جوونا تا ۴۰ سالگی باید بخاطر بیکاری مجرد بمونن بعدشم هم که .‌‌

  • ناشناس شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

   حق

  • بامفیلد مهر ۱, ۱۴۰۲

   دیده شده در چهل سالگی از میل جنسی کور میشه و کاملا بی میل نا سلامتی آخرین کشور جهانیم و فقط حق با مردم ایرانه

 • محمدصالح احدی شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  اواز خواندن ورقصیدن که در ایران ممنوع است ولی به جای اینها تا دلتا بخواد گریه می کنیم چون صد سال گرسه کنی مشکلی نیست مشکل شادی مردم لست

  • برگ خزان شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

   بله درست و منتغیه
   مثلا حاکمیت تو خونه مردم دوربین کار گذاشته و هر کس تو خونه اش برقصه و بخونه رو اعدام می کنن
   واقعا متاسفم بابت این وضعیت 😔
   به یزدان اگر ما خرد داشتیم

   • هههه مهر ۲, ۱۴۰۲

    چی میگی بابا مگه فیلم هندیه خخخ اینجوری بود دیگه اصلا نیازی نبود که دنبال سارق ها و جنایتکارا بگردن سریع پیداشون میکردن. برودایی برو دیگه از این حرفا نزن

   • ایرانی غارت شده به خواست دولت مهر ۲, ۱۴۰۲

    تو هر کشوری،قوانین همون کشور حاکمه،تما در کل،تو هر جامعه ای،هر چیزی طبق قوانینی که تعریف شده براش و میانه روی بشه نه افراط،نه تفریط

   • رایا مهر ۱۴, ۱۴۰۲

    چی میگی چرا زر الکی میزنی

  • خخ مهر ۲, ۱۴۰۲

   آواز خواندن و رقصیدن ممنوع هم باشه توکه گوش نمیدی ی نگاه به این همسایه هات بکن همشون شبا پارتی میزارن

 • خانم مسعود منش شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  بنطر من مطالبتون واقعا عالی بود چون من و شوهرم حدود ۴۰ ساله که باهم همین‌گونه عاشقانه زندگی میکنیم با اینکه از نظر مالی هم در مضیقه ایم ولی واقعا از باهم بودن لذت میبریم. جوان های امروزی خیلی منفی بافی می‌کنند.زندگی خوب و بدش میگذره .پس زندگی رو سخت نگیرید.سخت می‌گیرد جهان برمردمان سخت گیر

  • زهرا زندگی مهر ۱, ۱۴۰۲

   آه از نهادم بلند شد کجا مرد من اهل احساس یا ذره ای درک هس؟ همه عمر پی محبت و عشق بودم و با عاشق خود ازدواج کردم اما افسوس از ذره ای عشق محبت درک یا حتی دلسوزی..پوچ پوچ عمر تباه میشه با مردی کاملا عکس خاسته هات

   • صبا مهر ۱, ۱۴۰۲

    بله متأسفانه

   • ALI مهر ۲, ۱۴۰۲

    اینجا کاری کردند که مردم از فرط خستگی و فکر و خیال دیگه حوصله خودش را هم ندارند و این چیزها را به ما نه در مدرسه و نه در فیلم هامون اموزش ندادند و تا دلت بخواهد جنگ و دعوا و توهین و بی احترامی و مسخره کردن و تخریب مردها به اسم طنز در فیلم ها و سریال هاشون نمایش و یاد میدهند.

  • علی مهر ۱, ۱۴۰۲

   آفرین
   بسیار دیدگاه عالی ای داری شما
   اصلا ایران خوبه یا بده به کنار
   حالا همینی که هست شاد باشیم بهتره یا عزا بگیریم

  • بهمنی مهر ۲, ۱۴۰۲

   عمو دلت خوشه ها مثل سگ باید کار کنیم شب ک میایم نمی‌دونیم کجا خوابمون می‌بره

 • نگار شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  چه دل خجسته ای دارین بابا.از بس تو ایران گرونی و بدبختی مردا افسرده شدن.حوصله ندارن تو خونه حرف بزنن با ما.چه برسه به رقص و آواز و کتاب خواندن با هم.🥺😔

  • پرویز مهر ۱, ۱۴۰۲

   مطلب کاملا درسته ، این رفتارها باعث میشه رابطه محکمی داشته باشید من خودم بعنوان یک مرد جواب گرفتم و تو رابطم موفقم

  • نینا مهر ۱, ۱۴۰۲

   دقیقا

  • عه مهر ۲, ۱۴۰۲

   خب داداش تو ی نگاه به آفریقا و کشور هایی که خیلی وضعشون از ایران بدتره بکن اگه تو ایران انقد وضع بد باشه اونجا حتما مردم همه خودکشی کردن بابا شما زندگی سختش می کنید یکم تحمل داشته باشید تحمل سختی داشته باشید جا نزنید اگه همه مثل شما بودن ایران سالها قبل نابود میشد.بابا بی خیال دنیا دوروزه حرص چیو میخورید تهش تا ۸۰ سالگی عمر کنید

 • فاطمه شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  انشاء الله که همه خوشبخت بشیم 😉

  • majid مهر ۱, ۱۴۰۲

   این چیزا فکر ازاد و دلی خوش میخواد .دیگه کسی براش اعصاب هم مونده .با جیب خالی حتی حوصله لباس عوض کردن هم نداری

 • کامران شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  این ها که نوشتید بدون در نظر گرفتن شرایط فرهنگی اجتماعی کشور ماست و نسخه کارآمدی نمیتونه باشه در واقع ترجمه لفظ به لفظ است

  • سیّد مهر ۲, ۱۴۰۲

   ازپدرومادرتان سوال کنید چگونه زندگی میکردننداز صبح زودتاعصرکشاورزی میکردنندآن هم باامکانات کم بدون تجملات شب هم توبغل همدیگرعشق می‌کردند یک شب درمیان میرفتند(رضا بِرگر)وباچندین بچه قدونیم قد عیال با این قدرنق نزنیدکفران نعمت نکنیدسپاسگزارنعمت های خداباشیم تاروزی یمان زیادشودناشکری خوب نیست خداازآدم که ناسپاس است بدش می آید

 • ارمین آق منگل شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  من که زن نمیگیرم🗿🗿🗿💪🗿🗿😎

 • حاج حشمت شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  اینها دیگر چیست
  رقص و آواز حرام است
  ماساژ دیگر چیست!!
  بهترین کارها: خواندن نماز شب با یکدیگر، خواندن داستانهای انبیا، گفتن روایت و احادیث، گفتن ذکرهای مختلف، گریه برای مظلومیت ائمه، و…

  • :/ مهر ۱, ۱۴۰۲

   یعنی خاک تو سرت با این عقیده پوچت که دین و خدا رو اشتباه نشون میدی رقص و آواز برای نامحرم و پارتی حرامه نه برای همسر فتوای رهبر و خوندی ؟ رقص در نفس حرام نیست در صورت عمل حرام حرام تلقی میشه؟
   پیامبر امام علی و خیلی از اماما همشون به محبت و مهر ورزی به همسر و تاکید کردن همه چی به وقتش حاج حشمت :/ صبح ظهر و شبت و کردی محرم

   • محمد مهر ۱, ۱۴۰۲

    گل گفتی

    • هموطن مهر ۱, ۱۴۰۲

     جالب بود، این موضوع باعث شد هر کسی بنا به برداشتی که کرده بود یادداشتی بنویسد ونظر
     بقیه نیز دیده شود خدا را شکر که مثل بعضی از
     جاها کسی حرفهای زننده ای وزشتی ننوشت وبقیه از نظرات دیگران با خبر شدند ، انشالله که
     از نظرات همدیگر استفاده ببریم.یا حق.

   • قاصدک مهر ۱, ۱۴۰۲

    دیوونه حاج حشمت داره مسخره میکنه

    • علی مهر ۱, ۱۴۰۲

     ماهم فهمیدیم داره مسخره میکنه ولی اصلا خوشمون نیومد
     هرکس طبق شخصیتش حرف میزنه

 • ربانی شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  سلام وقت همه دوستان بخیر
  منم نظر آقای احدی تأیید میکنم با این مستاجری وگرونی ورسانه ها همش عزا وگریه کجا برقصیم عزیز، 🤔😆

 • م شهریور ۳۱, ۱۴۰۲

  خنده دار بود
  ترجمه ای کار نکنید
  رقص قبل از خواب، جوک بود
  خواب را از سر می پرونه ضمنا همسایه ها هم شاکی میشه
  دلتون خوشه والا

 • reza مهر ۱, ۱۴۰۲

  برگ خزان دقیقا حرفی رو زدی که واقعیت داره .مملکت داره تو فساد مالی وفقر وگرانی دست وپا میزنه اونوقت حشمت میگه نماز شب بخونید درست میشه .۴۰ ساله سر ملت رو با نماز وامام زملن و امام مکان گرم کردید که راحت بدزدید و ببرید بخورید ،بسه دیگه کارد تو اون شکم لامصبتون بخوره !خدا هم انگار یادش رفته برای ملت خدایی باید کنه !

  • اینو مهر ۲, ۱۴۰۲

   توکه نه به امامت نه به خدا نه به امام زمان نه به دینت نه به دین پدرو مادرو اژدادت اعتقاد نداری باید کارد به شکمت بخوره راست میگفتن که روزی میرسه که نگه داشتن دین مثل نگه داشتن گلوله آتیش تو دست میشه دلیلش هم اینکه جامعه پر میشه از آدمایی مثل شما

 • منصور مهر ۱, ۱۴۰۲

  آقای نویسنده مطالب این ده موردی که نوشتی به کارهیچکس نمیادشمایادرایران زندگی نمیکنی .بافرهنگ اقوام رانمیدانی.یافرهنگ کارواخلاق وزندگی مردم اطلاع نداری زندگیه خیلی معمای پیچیده آیی شده سطح توقعات زن از مرد وبچه هاازپدرمادربالا رفته و شده جنگ اعصاب بااین تورم ونبودیک زندگی آرام وبی دغدغه برای مردم .زندگی وقتی روبرانباشه حال برای این ده موردشماباقی نمی مونه این بحث سردرازداره وباچندخط وپراگراف قابل توضیح نیست مشکلات زندگی بیشمارند.اونیکه پولداره مشکل داره اونی که بی پولیه همچنین بیسوادوباسواد.شهری وروستایی بیکاروشاغل خلاصه بگم شاید یک در میلیون اززندگیش راضی نیست اگه هست کامل نیست ومقطعیه یادوره آیی .این ده موردشماهم دوره آیی .دلت خوش کردی مثلاً مطلب نوشتی نه اینطوریا نیست باید بیای توزندگیم تامتوجه بشی ماانسانهاچه موجودات ناشناخته آیی هستیم .مطالبی که نوشتی فقط سطحی سرخطها راخواندم وزیادوقت خودم راتلف نکردم چون قبل از شما هم این مطلب راازاستادهای دیگه خوانده بودم این مطالب به درد تازه عروس و دامادها میخوره که اولش باهم تعارف دارن بعدازدو یاسه سال گندکاردرمیاد.اره گندکاردرمیادبالاخره زندگیه دیگه هزاربالا و پایین داره .جوجه هارااخرپاییزمیشمارند.اگه تونستی منوقانع یاتوجیهم کنید ممنون میشه آخه هرچه به خودم میخام مطالب شمارا قبول کنم نمیشه که نمیشه.

 • منصور مهر ۱, ۱۴۰۲

  خانم مسعودمنش نظرشماراخواندم .بااینکه مشکل مالی داشتیدولی اززندگی خودراضی بودی قطعا همسرمحترمتان آدم زحمت کش وبااخلاقی هستن وشمابانوی محترم هم کم توقع .آرزو دارم که باوجودتلاش مردخانه برای امرارمعاش حلال وکمبودها خانمها درک خوبی داشته باشند و به مردانه غرنزنندکه مگه ماچیمون از دیگران کمتره که باید این وضعمون باشه و همین غرزدنها مردراناامیدوبداخلاق می‌کنه چون میبینن هرچه تلاش می‌کنه نکه نمیشه بلکه غرهم می‌شنوه واین شروع بگو مگوهای زن ومردها میشه .درهرصورت شمابانوی فهمیده آیی هستیدوازاین نوع افرادمثل شما کمیاب هستند قدرخودتون وهمسرتون راکه میدانیداحتیاجی به گفتن من نیست .شادوسالم وتندرست باشید.

 • حسن شبانی مهر ۱, ۱۴۰۲

  اسلام بهترین دین ومتعادل ترین دین.

 • علی رضا مهر ۱, ۱۴۰۲

  کاکو
  از آشپزی بهت بگم: اضافی غذای ظهر
  اتفاقات خوب در روز نداریم
  خیره شدن تو چشمها نشونه ی دعوا هس
  ماساژ:فک میکنه میخوای با سیاست سکس انجام بدی، فرار میکنه؛
  رقصیدن که آهنگ میخواد همسایه های مسکن مهری میان واسه جَر
  آواز خوندن که فکر میکنه یه چیزی زدیم
  کتاب هم که احلش نیستیم
  رختخواب هم که یکی شرق میخوابه یکی غرب
  پس ایده ای برای ایرانی نیست
  🥴

  • بنده خدا مهر ۱, ۱۴۰۲

   😂😂 بهترین نظر

  • جواد مهر ۱, ۱۴۰۲

   دیدگاه خوبی بود ولی یکم واقع بین باشین با این شرایط سخت ایران ک بیکاری و تورم زباده مردها فکرشون درگیره وقتی جیبت خالی باشه اینجور چیزا هیج اهمیتی نداره

  • ببین مهر ۲, ۱۴۰۲

   خب غذای ظهر رو باهم بخورید خیلی از روزها پسش میاد که اتفاق خوب پیش نمیاد مگه هر روز باید خوب باشه بعدشم وقتی تو ابروهات تو هم گره خورده عصبانی خلاصه اعصابت خورده تو چشم طرف نگاه کنی یعنی دعوا ماساژ هم هیچ وقت همچین فکری نمیکنه حالا آواز و رقصیدن که نمیشه ولی میشه احل کتاب بود احل کتاب باش توی رخت خواب هم یکی شرق نخوابه یکی غرب تازه چندتا روش دیگه هم گفته بود که اوناهم میتونی انجام بدی میبینی خودتون زندگی سخت میکنی اگرنه انقدر هاهم سخت نیس

 • علی حسین مهر ۱, ۱۴۰۲

  موفقیت در زندگی با هم خوش اخلاق و خوش رفتاری است و به همدیگر با احترام بر خورد کردن و با هم شوخی و جک گفتن و خندیدن و با هم دیگر را شاد کردن

 • فلاکت مهر ۱, ۱۴۰۲

  مردم اینقدر در فلاکت هستند که فرصتی برای این سوسول بازی ها ندارند
  آینه برای غرب است نه شرق

  • پس که اینطور مهر ۲, ۱۴۰۲

   همه جا مشکل هست چه در شرق چه در غرب اونجا بعضی هاشون کمتر مشکل دارن ماهم همینطور اونجا از بیخانمانی میرن اطراف شهر ها چادر میزنن اینجا فقیر و نیازمند زیاده

 • مرتضی مهر ۱, ۱۴۰۲

  دوستانی که از همه چیز ایراد می‌گیرند این ده مورد که اینجا گفته شده یک ایده‌آل هست حالا هرکس هر مقدارش را بتونه انجام بده حتما در رابطه زناشویی موفق تر هست

  • نیلا مهر ۲, ۱۴۰۲

   دقیقا کلا ملت همیشه نیمه خالی لیوانو میبینن ی سره مینالن پول نی فلانه
   بابا اصلا ایران هر چی که باشه باشه واسه خودتون شوهرتون همیشه وقت بزارید تو خونه خودتون همیشه شاد باشید
   بعضیا منتها عرضه ندارن از این جور چرتو پرتا میگن

 • روشن بین مهر ۲, ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز نمی‌دونم چه استدلالی از خدا دارید شما ولی نظر شخصی بنده این است از ماست که بر ماست خدا به انسان عقل داده که ازش استفاده کنه خوب و بد خود رو تشخیص بده حالا توقع داری تو بشینی یکی دیگه بره برات کار کنه خرجی تو رو بده ۰۰۰۰۰اندکی تاملسلام دوست عزیز نمی‌دونم چه استدلالی از خدا دارید شما ولی نظر شخصی بنده این است از ماست که بر ماست خدا به انسان عقل داده که ازش استفاده کنه خوب و بد خود رو تشخیص بده حالا توقع داری تو بشینی یکی دیگه بره برات کار کنه خرجی تو رو بده ۰۰۰۰۰اندکی تامل

 • یاسین مهر ۲, ۱۴۰۲

  مهم ترینشو جا انداختی یعنی سکس چرا آمیزش جنسی رو جا انداختی آخه😑😑

 • سینا مهر ۲, ۱۴۰۲

  فقط نظرات کاربرای ایرانیم میخونم عشق میکنم😂😂😂😂😂

 • سیّد مهر ۲, ۱۴۰۲

  آدم بایدانصاف داشته باشد چه کسی رادر خونه اش که رقصیده به عنوان جرم دستگیرکنندداخل تالارهای عروسی علنی میرقصندجلوی محرم و نامحرم کسی مانع نشده ازخدابترسیدهرحرفی نزنید رسته مشکلات داریم امّا آدم بایدمردباشدقضاوت هم میخواهیدبکنیدمردانه قضاوت کنیدتخریب نکنید

 • Rose69 مهر ۲, ۱۴۰۲

  بازم خداروشکر ک الحمدلله وگرنه والا بخدا.. اینم نتیجه گیری من ازین ده تا موارد ذکر شده… یعنی ب معنی واقعیه جمله ای ک گفتم باخودم و زندگیم درگیر و درهم بر همم… دل خوش مثقالی چند!

 • رضا آذر ۱۴, ۱۴۰۲

  واقعآمفیدبود