۸ ترفندی که هر زنی باید برای حفظ امنیت خود بلد باشد

۸ ترفندی که هر زنی باید برای حفظ امنیت خود بلد باشد

ما باید کارهای روزانه ی خود را در حالی انجام دهیم که ممکن است هر لحظه کسی در کمین مان باشد. درست است که همه ی آدم ها نیت بدی ندارند، اما لازم است بدانید که برای وقت هایی که احساس خطر می کنید، باید چطور عمل کنید.

۱- از گفتن محل زندگی تان خودداری کنید

صرف اینکه کسی که اطلاعات شخصی اش را با شما را در میان گذاشته دلیل نمی شود که شما هم این کار را انجام دهید. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که مایل به گفتن محل زندگی تان نبودید، از پاسخ دادن خودداری کنید. اگر به هر دلیلی نمی خواهید رک و بی پرده بی میلی خود به گفتن محل زندگی تان را بیان کنید، می توانید آدرس دیگری دهید.

۲- بگویید ماشین تان قرضی است

اگر کسی به سراغ تان آمد و درباره ی ماشین تان کنجکاوی کرد، ممکن است به منظور خاصی سعی بر جمع آوری اطلاعات درباره ی شما داشته باشد. مثلاً اگر از شما پرسید که آیا ماشین برای خودتان است یا خیر، ممکن است قصد داشته باشد وضعیت مالی تان را بسنجد یا از مشخصات ماشین مانند پلاک سوء استفاده ای کند. می توانید بگویید که ماشین را از کسی قرض گرفته اید. این کار احتمالاً او را از هدف خود منصرف خواهد کرد.

۳- به تعمیرکار بگویید که تنها زندگی نمی کنید

اگر احساس کردید تعمیرکاری که به خانه تان آمده سؤالات خیلی شخصی ای از شما می پرسد، وانمود کردن به اینکه تنها زندگی نمی کنید می تواند کمک کننده باشد. با این کار به او می فهمانید که فرد تنهایی نیستید و به زودی کسی به خانه تان خواهد آمد. به این ترتیب، اگر قصد داشته باشد که بعداً به سراغ تان بیاید، دیگر می داند که شما تنها نیستید.

به علاوه، اگر تعمیرکار از طرف شرکتی به خانه تان آمده، حتماً مطمئن شوید که همان کسی است که از سمت شرکت فرستاده شده.

۴- همیشه بگویید که با کسی یا منتظر آمدنش هستید

این اقدامی هوشمندانه و کمک کننده برای مواقعی است که تنها هستید. مثلاً اگر در یک مکان عمومی تنها نشسته بودید، وانمود کنید که منتظر آمدن بستگان یا دوستان تان هستید. اگر تنها سفر می کردید، می توانید بگویید که آن ها جای دیگری نشسته اند.

حتی زمانی که سوار تاکسی می شوید هم اگر ضرورتش را احساس کردید می توانید بگویید که در راه خانه ی بستگان یا دوستان تان هستید. با این کار راننده تصور می کند کسی منتظر شما است.

۵- بین صفحه کلید و در آسانسور بایستید

این کار به شما این امکان را می دهد که اگر در موقعیتی قرار داشتید که احساس راحتی نمی کردید، به راحتی از آسانسور خارج شوید. اگر کسی وارد شد که مایل نبودید آسانسور را با او شریک شوید، می توانید با فشردن دکمه ی طبقه ی بعدی، در اولین فرصت خارج شوید.

۶- پشت در اتاق هتل چیزی بگذارید

وقت هایی که در هتل اقامت دارید می توانید از داخل چیزی پشت در اتاق خود بگذارید تا اگر کسی قصد داشت بی اجازه و مخفیانه وارد اتاق شود، متوجه شوید. می تواند هر چیزی باشد، مثلاً یک زنگ که هنگام باز کردن در صدا دهد یا یک زیر اتویی که با باز کردن در روی زمین بیافتد. حتی می توانید وسیله ی بزرگ تری مثل صندلی پشت در بگذارید تا از سرعت ورود فرد به داخل اتاق کم کند و به شما فرصت بیشتری برای عکس العمل دهد.

۷- غذا را به نام یک مرد سفارش دهید

وقت هایی که قرار است فرد ناشناس و غریبه ای به خانه تان بیاید، باید از حفظ امنیت خود مطمئن شوید. مثلاً هنگام خرید غذا از بیرون می توانید سفارش را به نام یک مرد دهید تا پیک رستوران تصور کند مردی در آنجا زندگی می کند یا دست کم وقتی به خانه ی شما می آید تنها نیستید.

۸- ساعت کاری تان را نگویید

اگر متوجه شدید که کسی بیش از حد درباره ی ساعت رفت و آمدتان کنجکاوی می کند، از پاسخ به او خودداری کنید. مثلاً ممکن است از شما بپرسد که دقیقاً چه ساعتی سر کار می روید یا حتی محل کارتان کجا است. اگر امکان طفره رفتن از پاسخ را نداشتید، می توانید بگویید که ساعت کاری ثابتی ندارید یا ساعت کاری تان را چیز دیگری بگویید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۷ نظر

ورود

 • سارا مهر ۱۲, ۱۴۰۲

  کلا دروغ باید بگیم ؟

  • حامد مهر ۱۲, ۱۴۰۲

   بله نباید جلوی هر غریبه ای کل زندگیتون رو بریزین وسط

   • ناشناس مهر ۱۲, ۱۴۰۲

    تو چی میگی!! این برا دختراس

   • meraj مهر ۱۳, ۱۴۰۲

    و انگا فقد این قوانین مختص زنا شده
    این تفکرات فمنیستی شما در اینجا جایی نداره😊

  • ناشناس مهر ۱۲, ۱۴۰۲

   تو چی میگی!! این برا دختراس

  • محمود مهر ۱۳, ۱۴۰۲

   اگه یک زن حجابش را رعایت کند با غربیه ها بگو بخند نکند حد خودش را بداند هیچ وقتف کسی جرات نگاه چپ هم به اون ندارد، مقصر خودتان هستید که باعث جلب توجه مردان میشید که باعث میشن در دام بیوفتند

   • الهه مهر ۱۳, ۱۴۰۲

    زن نیستید پس نمیفهمید من موهام معلوم باشه کسی حتی متوجه نمیشه و عین خیالش نیست چه برسه به تحریک شدن

   • نفس مهر ۱۳, ۱۴۰۲

    من خودم حجابم رعایت میکنم ولی هستن بعضی از پسرها مزاحمت ایجاد کنن

    • زهرا به نفس مهر ۱۵, ۱۴۰۲

     واسه هر آدمی ممکنه مزاحمت ایجاد بشه ولی نوعش خیلی مهمه.
     مزاحمت واسه یه خانم بد حجاب با مزاحمت برای یه خانم با حجاب قطعاً فرق داره.
     من هر دوش رو درک کردم

    • محمود مهر ۱۵, ۱۴۰۲

     فقط ظاهر نیست رفتار شما باید آکنده از حجاب باشه خیلی مهم هست

   • شایان مهر ۱۳, ۱۴۰۲

    قابل‌توجه‌خانم‌ها: زیاد‌حرفاشو‌جدی‌نگیرین‌‌آخه‌این‌شماها‌رو‌به‌چشم‌برده‌میبینه‌تا‌انسان

   • زهرا به محمود مهر ۱۵, ۱۴۰۲

    وقتی سواد حرف زدن ندارین لطفاً ببندین😐
    مرد مریض هم اصلاً نداریم ، از بس فرشتن😒

    • محمود مهر ۱۵, ۱۴۰۲

     اگر زن ها به شوهراشون توجه کنند مدام در شبکه های اجتماعی نباشند با این و اون حرف نزنند مردان سمت زن های دیگه نمیرن، خانه از پای ویران هست…

   • Pn مهر ۱۵, ۱۴۰۲

    این برا خانوم هاست
    اصلا به تو چه

 • لیلا مهر ۱۲, ۱۴۰۲

  این بیشتر برای زن های تنها کاربرد دارد

 • ساغر مهر ۱۸, ۱۴۰۲

  محمود اصلا شاید یه زن ازدواج نکنه دوست داره مجرد بمونه چون به یه مرد احتیاج نداره ازش دفاع کنه خودش دفاع شخصی بلده مشکل بیشتر از سمت شماست خدا هم تو قرآن اول به شما تذکر داده پس خودتون رو اصلاح کنید😉زن و دخترای آمریکا هستن که فوق العاده بی حجابن و مرداشون حق دارن تحریک شن اما تو ایران نه مشکل از شماست ما حجاب مون خوبه

 • ساغر مهر ۱۸, ۱۴۰۲

  خیلی از زنا هستن که از مردا قوی ترن این مطلب فقط مختص به ما نیست
  من فیلم یه زن با حجاب ریزه میزه رو دیدم تو آسانسور بود بین دو تا مرد گیر افتاده بود ، مردا میخواستن اذیتش کنن زنه هم دفاع شخصی بلد بود تا وقتی که در آسانسور باز شه کتک شون زد😃
  فکر کن یه زن در برابر دو تا مرد اونم تو آسانسور😎