توضیح جالب عظمت ثروت جف بیزوس با دانه های برنج توسط یک کارشناس مالی + ویدئو

توضیح جالب عظمت ثروت جف بیزوس با دانه های برنج توسط یک کارشناس مالی + ویدئو

وقتی صحبت از سرمایه دارانی مانند وارن بافت، جف بیزوس یا ایلان ماسک به میان می‌آید، شاید درک میزان ثروت آنها دشوار باشد. از همین رو یک کارشناس امور مالی با انتشار یک ویدیوی تیک تاکی و استفاده از یک کیسه برنج سعی کرد به کاربران توضیح بدهد که جف بیزوس چقدر ثروت دارد.

هامفری ینگ در این ویدیو با کنار هم قرار دادن یک دانه برنج (۱۰۰ هزار دلار) و ۱۰ هزار دانه برنج (یک میلیارد دلار) تصویری کلی از میزان بزرگی یک میلیارد ارائه داد.

توضیح جالب میزان ثروت جف بیزوس با دانه های برنج + ویدئو

بخش دیوانه‌وار این آزمایش این بود که او ۱۰ هزار دانه برنج را با دست شمرد؛ کاری که بیش از ۱۲ ساعت طول کشید.

ینگ برای اینکه آزمایش خود را یک قدم جلوتر ببرد و نشان دهد که بنیانگذار آمازون چقدر ثروت دارد، یک ترازوی دیجیتال و چند کیسه بزرگ برنج خرید.

او پس از جدا کردن ۱۲۲ میلیارد دلار (معادل ثروت جف بیزوس در زمان ضبط ویدئو) و وزن کردن آن مقدار برنج به رقم ۲۶.۵ کیلوگرم رسید.

این ویدیو در فوریه سال ۲۰۲۲ ساخته شده و از آن زمان تاکنون ثروت بیزوس به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار رسیده است.

ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۳؛ سقوط گوتام آدانی و ضرر ۲.۷ میلیاردی جف بزوس

توضیح جالب میزان ثروت جف بیزوس با دانه های برنج + ویدئو

این ویدیو برای بسیاری از دنبال کنندگان ینگ آگاهی بخش بود. یک کاربر نوشت: «این تصویرسازی حقیقتا همه چیز را به خوبی توضیح می‌دهد. دست مریزاد!»

کاربر دیگری نوشت: «چطور مردم این را تماشا می‌کنند و به خاطر این نابرابری از عصبانیت منفجر نمی‌شوند؟» و بعدی گفت: «تصور کن فقط یک دانه برنج مال تو باشد. قابل درک نیست.» کاربر دیگری هم با ناامیدی نوشت: «پس با این حساب من فقط غبار برنج را در حساب بانکی‌ام دارم.»

توضیح جالب میزان ثروت جف بیزوس با دانه های برنج + ویدئو

در اکثر جوامع، ازجمله آمریکا درصد بالایی از ثروت در دستان بخش کوچکی از افراد است؛ این موضوع برای بسیاری از افراد به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است. در پایان سال ۲۰۲۱ یک درصد از ثروتمندترین آمریکایی ها، ۳۲.۳ درصد از کل ثروت این کشور را در اختیار داشتند؛ در حالی که سهم ثروت ۹۰ درصد پایینی تنها ۳۰.۲ درصد بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • رسولی مهر ۱۲, ۱۴۰۲

    سلام جف کجا و ما کجا؟؟؟؟؟؟ تو یک اداره کار میکردم با رفتار زشت و خلاف شوون اداری مرا از کار بیکار کردند .الان ۶۴ سال دارم متولد ۱۳۳۸ هستم.مستاجرم مهلت اجاره منزل تمام شد هر جا رفتم خانه کرایه کنم گفتند هشتصد ملیون پول پیش اجاره خانه باید داشته باشی ما هم نداشتیم الان بیش از یک سال است در بیابان زندگی میکنیم به جف بگو یکی دو دانه برنج برای ما بفرست تا مشکل ما حل شود شماره حساب ۰۱۰۱۳۹۰۷۹۳۰۰۰ بانک ملی ایران تهران کد شعبه ۰۳۴۲ نبی نژادرسولی تشکر

    • امیر مهر ۲۱, ۱۴۰۲

      تو بیابون اینترنت داره ؟