متیو پری، ستاره ۵۴ ساله سریال «فرندز» درگذشت

متیو پری، ستاره ۵۴ ساله سریال «فرندز» درگذشت

متیو پری، ستاره سریال فرندز (Friends)، پس از چندین دهه مبارزه با اعتیاد درگذشت. گفته می‌شود که جسد پری در جکوزی خانه‌اش در لس‌آنجلس پیدا شده است. منابع نزدیک هنوز دلیل مرگ او را افشا نکرده‌اند.

پری به خاطر بازی در نقش چندلر بینگ در کمدی خاطره‌انگیز دهه ۹۰ میلادی، با بازی در ۲۳۴ قسمت از سریال ساخته‌شده توسط دیوید کرین و مارتا کافمن از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ شناخته شد.

پسر جان بنت پری، قبل از اینکه در سن ۲۴ سالگی در سریال فرندز بازی کند، آرزوی موفقیت در هالیوود را داشت. او در سال ۲۰۰۲ به نیویورک تایمز گفت: «به شدت می‌خواستم مشهور شوم. وقتی که جوان‌تر هستید، توجه می‌خواهید، پول می‌خواهید و بهترین صندلی در رستوران را می‌خواهید. فکر نمی‌کردم که پیامد آن چه باشد.»

در طول این سریال، پری تلاش کرد تا حرفه خود سینمایی را آغاز کند و در کمدی‌هایی بازی کرد که با استقبال خوبی مواجه شدند. پس از پایان سریال فرندز، او در مجموعه‌های تلویزیونی متعددی بازی کرد؛ اما همچنان به عنوان چندلر شناخته می‌شد.

او در کتاب خاطراتش درباره نبرد مادام‌العمر خود با اعتیاد توضیح داد. پری در مصاحبه‌ای گفت که تماشای مجدد فرندز برای او غیرممکن است؛ زیرا توجهش تنها به نشانه‌های فیزیکی اعتیاد خود جلب می‌شود. پری گفت: «من هر روز ویکودین مصرف می‌کردم، وزنم ۵۸ کیلوگرم بود و در سریال فرندز بودم که ۳۰ میلیون نفر تماشاگر داشت. به همین دلیل، نمی‌توانم این سریال را تماشا کنم؛ زیرا به طرز باورنکردنی لاغر بودم.»

بنابر گفته پری، او حدود ۹ میلیون دلار برای ترک اعتیادش هزینه کرده بود. او گفت که ۱۵ بار به مرکز بازپروری رفته و به دلیل آسیب ناشی از اعتیاد به مواد افیونی و الکل، ۱۴ عمل جراحی داشت.

بدترین آن‌ها زمانی رخ داد که روده بزرگش در ۴۹ سالگی ترکید. این بازیگر به مدت ۲ هفته در کما بوده و مجبور شد تا ۹ ماه بعد از عمل جراحی از کیسه کلستومی استفاده کند. پری در خاطرات خود توضیح داد: «پزشکان به خانواده‌ام گفتند که من ۲ درصد شانس زنده ماندن دارم. به من دستگاهی به نام ECMO وصل کردند که به جای قلب کار می‌کند. هیچ کس از آن جان سالم به در نمی‌برد.»

منبع: vanityfair
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • کشته شد آبان ۷, ۱۴۰۲

    نمگید کشته شد میگید درگذشت بعد مهرجویی میشه کشته شد !!!هیچی فقط تو ایران مردم کشته میشن اونم به وسیله ….

    • حامد آبان ۸, ۱۴۰۲

      خدا به ما یه پولی بده به شماها یه عقل و شعوری