باورنکردنی اما رضایت‌بخش؛ موچین مخصوص جوش های سر سیاه + ویدیو

باورنکردنی اما رضایت‌بخش؛ موچین مخصوص جوش های سر سیاه + ویدیو

ویدیویی در توئیتر منتشر شده است که نشان می‌دهد چگونه با یک موچین ظریف می‌توان جوش های سر سیاه را در عرض چند ثانیه با دقت فوق‌العاده‌ای خارج کرد. ابزاری که برای خارج کردن جوش های سر سیاه در این ویدیو استفاده می شود، نظر صدها کاربر شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. این ویدیو که هفته گذشته در توئیتر منتشر شده، بر روی نمای نزدیکی از بینی یک زن متمرکز شده و یک موچین خمیده مخصوص، منافذ پوستی پر شده از باکتری‌های مضر و سلول‌های مرده را با دقت خارج می‌کند.

این ویدیو توسط بازار آنلاین Teppeic برای نمایش موچین های مخصوص جوش های سر سیاه منتشر شده و ۵۵۰ هزار بازدید داشته است. این موچین که به صورت بسته سه عددی به قیمت ۲۰ دلار عرضه می‌شود، بنابر ادعای Teppeic با طراحی دقیق، ظرافت و قدرت، توانایی خارج کردن آسان جوش های سر سیاه و جوش‌های ریز را دارد.

موچین مخصوص جوش های سر سیاه

جوش های سر سیاه در حقیقت منافذ پوست یا فولیکول‌های موی مسدود شده‌ای هستند که بیشتر در صورت، گردن و به ویژه بینی ظاهر می‌شوند. این مسدود شدگی به دلیل تجمع چربی، سلول‌های پوست مرده و باکتری در درون منفذ یا فولیکول ایجاد می‌شود. جوش های سر سیاه معمولاً در نوجوانان رایج هستند، اگرچه بنابر تخمین کلینیک کلیولند ۱۰ تا ۲۰ درصد بزرگسالان نیز دارای جوش های سر سیاه هستند.

موچین مخصوص جوش های سر سیاه

اگرچه این موچین به نظر راه حلی برای این مشکل ناخوشایند ارائه می‌دهد، اما کارشناسان می گویند که ابزارهایی مانند این می‌تواند باعث آسیب دائمی پوست شود. دکتر ماریسا گارشیک، متخصص پوست گفت: «بهتر است از استفاده از ابزارهای خارج‌کننده جوش های سر سیاه خودداری کنید، زیرا می‌توانند باعث آسیب به پوست و ایجاد زخم یا التهاب بیشتر شوند.»

موچین مخصوص جوش های سر سیاه

دکتر لورن پنزی، یک متخصص پوست دیگر می‌گوید اگرچه تماشای ویدیو Teppeic تا حدودی رضایت‌بخش است، اما این ابزار ممکن است در واقع جوش‌های سر سیاه را خارج نکند و در عوض باکتری بیشتری را به منافذ پوست وارد کند. دکتر پنزی می‌گوید: «فشار آوردن با چنین ابزاری یا حتی با انگشتان، می‌تواند باکتری ها را به منافذ مویرگی پوست وارد کند.»

به جای این ابزار، او توصیه می‌کند از کرم‌های رتینول، ماسک‌های زغال فعال یا ژل‌های اسید سالیسیلیک برای تمیز کردن و پاکسازی پوست استفاده شود.

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود