دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟ + اینفوگرافیک

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟ + اینفوگرافیک

ایالات متحده کشوری است که توسط مهاجران از سراسر جهان ایجاد و ساخته شده است. در نتیجه، بیش از هر کشور دیگری میزبان مهاجران است. تا سال ۲۰۲۱، بیش از ۴۵.۳ میلیون نفر ساکن ایالات متحده متولدین خارج از این کشور بوده اند که حدود یک پنجم از مهاجران جهان را تشکیل می دهند. اما در حالی که برخی از مردم برای پیوستن به خانواده خود به آمریکا می روند، برخی دیگر به دنبال کار یا فرار از موقعیت های خطرناک هستند. اینفوگرافیک زیر از داده‌های وزارت امور خارجه ایالات متحده، برای نشان دادن دلایل مختلفی که توسط تازه واردان به آمریکا در سال ۲۰۲۱ ذکر شده، استفاده می‌کند تا دلایل افرادی را که در سال ۲۰۲۱ به ایالات متحده مهاجرت کرده اند را به تصویر بکشد.

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

علت مهاجرت افراد مختلف به ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ چه بوده است؟

داده های ورود جدید در یک سال معین، شامل ویزای غیر توریستی، گرین کارت جدید، پناهندگان (refugees) و پناهجویان (asylees) است. (تفاوت اصلی بین پناهنده و پناهجو در فرایند مهاجرت به آمریکا این است: پناهنده شخصی است که در خارج از آمریکا به عنوان پناهنده شناخته شده و پس از بررسی‌های امنیتی و پزشکی، اجازه ورود به آمریکا را دریافت می‌کند. اما پناهجو شخصی است که ابتدا به طور قانونی یا غیرقانونی به آمریکا وارد شده و سپس در آمریکا تقاضای پناهندگی می‌کند. پس از بررسی‌های لازم، اداره مهاجرت آمریکا ممکن است وضعیت پناهندگی را به وی اعطا کند.)

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

هر ورود تحت یک طبقه بندی گسترده مورد پذیرش قرار می گیرد:

کار: شامل ویزا برای مشاغل تخصصی یا کارهای کشاورزی موقت و همچنین گرین کارت های جدید صادر شده برای استخدام می باشد.
مدرسه: شامل ویزای دانشجویی و خانواده های دریافت کنندگان ویزای دانشجویی می شود.
خانواده: شامل ویزای مهاجرت و گرین کارت های جدید صادر شده برای بستگان شهروندان آمریکایی است.
امنیتی: شامل پناهندگان و پناهجویان و همچنین ویزای مهاجرت و گرین کارت جدید است که به دلیل ترس از امنیت یا آزار و اذیت صادر می شود.
لاتاری: ورود از طریق برنامه لاتاری که با عنوان قرعه کشی گرین کارت نیز شناخته می شود که متقاضیانی را از کشورهایی با تعداد کم مهاجر در پنج سال گذشته می پذیرد.

در سال ۲۰۲۱، ایالات متحده شاهد ۱.۵۳ میلیون مهاجر جدید بود. در اینجا تازه واردان بر اساس طبقه بندی و مبدا تقسیم می شوند:

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

مهاجران برای کار، بزرگ ترین گروه ورودی ها به آمریکا بودند که در مجموع ۶۳۸,۵۵۱ نفر یا ۴۱.۸ درصد از مهاجران را تشکیل می دادند. اکثریت آنها از کشور همسایه‌ی آمریکا یعنی مکزیک بودند که ۵۵ درصد از کارگران ورودی را تشکیل می دهند.

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

مهاجران تحصیلی، ۴۹۲,۱۵۳ نفر بودند که ۳۲.۲ درصد از تازه واردان به ایالات متحده را تشکیل می دهند که اکثریت آنها از کشورهای آسیایی بودند. چین با ۱۹.۰ درصد از کل ورودی‌های مربوط به تحصیلات، بیشترین ورودی‌های مربوط به تحصیلات را به ایالات متحده در بین کشورهای مختلف داشته است و پس از آن هند با ۱۷.۴ درصد قرار دارد.

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

ورود خانواده به ایالات متحده تنها ۲۳.۲٪ یا کمتر از یک چهارم از مهاجران را تشکیل می دهد. در این موارد، بزرگترین گروه ها از هند (۱۷.۶٪ از این گروه) و مکزیک (۱۵.۲٪ از این گروه) بودند.

در مقایسه با طبقه بندی های بزرگتر در بالا، افراد با دلایل امنیتی (۱.۹٪ از کل ورودی ها) و لاتاری (۰.۹٪ از کل ورودی ها) به طور قابل توجهی کمتر وارد ایالات متحده می شوند. کشورهایی که بیشترین شهروندان متقاضی پناهندگی یا پناهجویی را داشتند به ترتیب جمهوری دموکراتیک کنگو (۴,۸۷۶ پناهنده) و ونزوئلا (۱,۵۹۶ پناهنده) بودند.

رشد مهاجرت به آمریکا

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

اگرچه ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ در کوتاه مدت و در نتیجه همه گیری کرونا، شاهد تعداد مهاجران کمتری نسبت به قبل از سال ۲۰۲۰ بود، اما همچنان شاهد افزایش مهاجرت به ایالات متحده در دراز مدت است.

در سال ۱۹۶۵، ایالات متحده قوانین مهاجرت خود را به روز کرد و یک سیستم سهمیه ای را «با تاکید بر اتحاد مجدد خانواده و مهاجران ماهر»، با محدودیت ها و اولویت های منطقه ای وضع کرد.

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

از آن زمان، تعداد مهاجرانی که در ایالات متحده زندگی می کنند بیش از چهار برابر شده است. تا سال ۲۰۲۲، مهاجران ۱۳.۹ درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دادند، یا تقریباً ۱ نفر از هر ۷ نفر.

مهاجرت به ایالات متحده از دیدگاه جهانی

دلایل مهاجرت مردم نقاط مختلف جهان به ایالات متحده چیست؟

مهاجرت در برخی از کشورهای دیگر جهان ملموس تر است؛ به عنوان مثال، جمعیت متولدین خارج از کشور کانادا ۲۳ درصد از کل جمعیت این کشور را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می دادند. اما درصد بالایی از جمعیت ایالات متحده را مهاجران تشکیل می دهند.

برخی از کشورها در واقع مهاجرانی دارند که اکثریت جمعیت آنها را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ۸۸ درصد از جمعیت امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۰ از کشورهای خارجی بودند و مهاجران خارجی قطر هم، ۷۵ درصد جمعیت این کشور را در همان سال تشکیل می دادند.

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • حاج حشمت آبان ۱۶, ۱۴۰۲

  این همه مهاجر از کشورهای مختلف به آمریکا مهاجرت میکنن مردم آمریکا شکایتی ندارن
  ولی اینجا مردم شاکی هستن چرا ۱۵ میلیون افغانی مهاجرت کردن
  این دوگانگی برای چیست!!

  • شایان آبان ۱۸, ۱۴۰۲

   چون اونا به مهاجراشون کل کشورو تقدیم نمیکنن عین شما وطن فروشا که این مملکتو به روس ها و چینی های کمونیست و مهاجران افغانی فروختید راستی امثال شما اگه براتون دردسر درست بشه فرار میکنین به کشور هایی که هر روز براش مرگ بر میفرستین

 • حاج محمود آبان ۱۸, ۱۴۰۲

  بنده ترجیه میدم که در شهرهای ایران اسلامی زندگی کنم تا شهرهای خوک خور امریکا