۲۵ کشوری که بیشترین ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت می‌کنند + اینفوگرافیک

۲۵ کشوری که بیشترین ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت می‌کنند + اینفوگرافیک

برای بسیاری در سراسر جهان، وعده رؤیای آمریکایی هنوز ارزش مهاجرت دائمی را دارد و سالانه صدها هزار نفر برای ویزای مهاجرتی ایالات متحده درخواست می دهند. این اینفوگرافیک و جداول از داده های سالانه دفتر امور کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده استفاده می کند تا کشورهایی را که شهروندان آنها بیشترین تعداد ویزای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت می کنند، نشان دهد.

ویزای مهاجرتی ایالات متحده

فرآیند مهاجرت ایالات متحده
روند مهاجرت به ایالات متحده در بهترین حالت گیج کننده است، اما همیشه با ویزا شروع می شود. ویزا، در زمینه مهاجرت، اساساً مجوز ورود به کشور برای کسانی است که به دنبال کار و زندگی در ایالات متحده هستند. دو دسته ویزا وجود دارد: مهاجرتی و غیر مهاجرتی.

ویزای غیر مهاجرتی

ویزای مهاجرتی ایالات متحده
این ویزاها معمولاً برای کار موقت در نظر گرفته می شوند، اما برای سفرهای اولیه گردشگران برخی کشورها نیز صادر می شوند. با این حال، حتی زمانی که این ویزا برای مقاصد کاری دریافت شده باشد، پس از منقضی شدن، منجر به دریافت گرین کارت یا شهروندی نمی شود.

برخی از نمونه‌های دسته‌بندی ویزای غیر مهاجرتی عبارتند از: اعضای مطبوعات، نمایندگان دیپلماتیک، پرسنل نظامی خارجی مستقر در ایالات متحده، ورزشکاران و تعداد زیادی از موقعیت‌های منحصر به فرد دیگر. ویزای محبوب و تقریباً دست نیافتنی H-1B در واقع ویزای غیر مهاجرتی محسوب می شود.

ویزاهای مهاجرتی

ویزای مهاجرتی ایالات متحده
از سوی دیگر، ویزای مهاجرتی می تواند مبتنی بر اشتغال یا خانواده باشد. هدف آنها این است که در نهایت به وضعیت دائمی در ایالات متحده، چه از طریق گرین کارت یا شهروندی منجر شوند. نمونه رایج ویزای مهاجرتی ویزای K-1، برای افرادی است که با شهروندان آمریکایی ازدواج می کنند.

چه کسانی ویزای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت می کنند؟
سال گذشته بیش از ۲۸۵,۰۰۰ ویزای مهاجرتی برای آمریکا صادر شد. در اینجا ۲۵ کشوری که بیشترین ویزای مهاجرتی را در سال ۲۰۲۱ از آمریکا دریافت کرده اند می بینیم.

ویزای مهاجرتی ایالات متحده

شهروندان مکزیکی بیشترین تعداد ویزا برای مهاجرت دائم به ایالات متحده را با نزدیک به ۴۰,۶۰۰ عدد دریافت کرده اند. همسایه دیگر آمریکا، کانادا، با دریافت تنها ۱,۴۶۴ ویزا، در رتبه ۴۳ قرار دارد. چین و هند نیز در رتبه های بالای این فهرست قرار دارند و به ترتیب در رتبه های ۲ و ۷ دیده می شوند.

ویزای مهاجرتی ایالات متحده

جالب اینجاست که تنها یک کشور اروپایی یعنی اوکراین، در بین ۲۵ کشور بالای جدول قرار دارد. در سال ۲۰۲۱، قبل از حمله روسیه، اوکراینی ها ۳,۰۱۹ ویزا دریافت کردند. تعدادی از کشورهای دریافت کننده ویزا مانند افغانستان (رتبه ۵) به خاطر خشونت و ناآرامی سیاسی در کشورهایشان ویزای بیشتری دریافت کرده اند.

با نگاهی فراتر از ۲۵ مورد برتر، یک یافته شگفت‌انگیز این است که هشت شهروند کره شمالی سال گذشته ویزای مهاجرت دریافت کرده اند.

از نظر منطقه ای، بخش عمده ای از کشورهای بالای جدول در آسیا واقع شده اند:
ویزای مهاجرتی ایالات متحده

در نهایت، در اینجا توزیع جغرافیایی افرادی است که ویزای مهاجرت ایالات متحده را دریافت کرده اند.

ویزای مهاجرتی ایالات متحده

وضعیت مهاجرت ایالات متحده
حدود ۱۵ درصد از جمعیت ایالات متحده را مهاجران تشکیل می دهند و این کشور با ۵۰.۶ میلیون نفر، بیشترین تعداد کل مهاجران در جهان را در خود جای داده است. از نظر تعداد ویزا که سالانه برای آمریکا صادر می‌شود، سقف فدرال ۷۰۰,۰۰۰ است.

در جدول زیر مجموع صدور ویزای مهاجرتی ایالات متحده در سراسر جهان قرار گرفته است. قابل توجه است که آنها در طول همه گیری تقریباً به نصف کاهش یافتند:

ویزای مهاجرتی ایالات متحده

به طور کلی، چه برای مقاصد اقتصادی، دور هم جمع شدن خانواده ها، یا برای فرار از خطر، مردم همچنان به ایالات متحده می روند.

در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۶۰، انتظار می‌رود که سهم جمعیت ایالات متحده آمریکا که متولد آمریکا هستند، ۲۰ درصد رشد کند. این در حالی است که پیش بینی می شود سهم جمعیتی که متولد خارج از کشور هستند ۵۸ درصد افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

کدام شهرهای ایالات متحده بیشترین و کمترین تعداد سفیدپوست و سیاهپوست را دارند؟

چرا تعداد مسیحیان آمریکا به شکل قابل توجهی رو به کاهش است؟

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
بدون نظر

ورود