عجیب ترین مغازه جهان که از صخره ای به ارتفاع ۱۲۰ متر آویزان شده است + ویدیو

عجیب ترین مغازه جهان که از صخره ای به ارتفاع ۱۲۰ متر آویزان شده است + ویدیو

یک کابین کوچک چوبی که بر روی صخره‌ای شیب‌دار در منطقه‌ای خوش منظره در جنوب چین قرار گرفته، نام ناراحت ترین مغازه را در این کشور، به خود اختصاص داده است. این مغازه‌ی دو متر مربعی در ارتفاع ۱۲۰ متری بالاتر از سطح زمین، به کوهنوردان منطقه دیدنی شینیوزای (Shiniuzhai) در استان هونان چین، نوشیدنی می دهد. شینیوزای به خاطر چشم‌انداز تپه‌ای‌اش، که مناظر خیره‌کننده و طیف وسیعی از فعالیت‌های هیجان‌انگیز در کوهستان را ارائه می‌دهد، شهرت دارد. پل شیشه ای این منطقه که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شد، اولین پل با کف شیشه ای در چین بود.

نام شینیوزای که در زبان چینی به معنی دهکده گاو سنگی است، از یکی از تپه ها الهام گرفته شده است که شکلی شبیه به پشت گاو دارد. این مغازه در امتداد یک مسیر ۸۰۰ متری از طریق فراتا (Via ferrata: در ایتالیایی به معنای “راه آهنی”) واقع شده است؛ مسیری در امتداد کوهی است که از لنگرهای فلزی و سایر سازه‌ها استفاده می‌کند که کوهنوردان می‌توانند هنگام صعود و عبور از مسیرهای چالش‌برانگیز به آن بچسبند.

ناراحت ترین مغازه‌ی چین که از صخره‌ای آویزان است

ناراحت ترین مغازه در چین که ساخت آن در سال ۲۰۱۸ یک سال طول کشید، سر و صدایی به پا کرد و پس از گزارش‌های اخیر در رسانه‌های دولتی که کاربران رسانه‌های اجتماعی چینی را مجذوب خود کرد، دوباره مورد توجه قرار گرفت.

ناراحت ترین مغازه‌ی چین که از صخره‌ای آویزان است

رسیدن به قله شینیوزای حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و هر کوهنورد می تواند یک بطری آب را به صورت رایگان از این مغازه دریافت کند. او افزود که کارکنان وظیفه دارند هر روز لوازم را به مغازه ببرند. کارکنان هر روز ده ها بطری نوشیدنی را در کوله پشتی خود به بالای تپه حمل می کنند که هر کدام بین ۵ تا ۷ یوان، کمتر از ۱ دلار فروخته می شود.

ناراحت ترین مغازه‌ی چین که از صخره‌ای آویزان است

هونان، استانی محصور در خشکی با جمعیتی ۶۴ میلیون نفری است. همچنین محل پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی است که به خاطر طبیعت منحصر به فردش و صخره های مرتفع‌اش معروف است که تصور می‌شود الهام‌بخش مناظر ماورایی در فیلم موفق جیمز کامرون، کارگردان «آواتار» در سال ۲۰۰۹ بوده است.

منبع: cnn
بدون نظر

ورود