طرز خوابیدن سگ ها درباره آن ها چه می گوید؟

طرز خوابیدن سگ ها درباره آن ها چه می گوید؟

اغلب سگ دارها عادت های حیوان خانگی خود را می شناسند و به راحتی متوجه می شوند که سگ شان چه وقت هایی خوشحال، نگران، متعجب یا ترسیده است. اما طرز خوابیدن سگ ها چه معنایی دارد؟ سگ ها هم مانند انسان ها ترجیحاتی دارند که می توانند چیزهای زیادی درباره ی آن ها بگویند.

۱- گلوله برف

«گلوله برف» یکی از رایج ترین حالت های خوابیدن میان سگ ها است. این حالت به سگ اجازه می دهد که در صورت خطر، به سرعت از خواب بلند شود و روی پاهای خود بایستد. سگ ها بیشتر اوقات خواب خیلی عمیقی در این حالت ندارند، یعنی صرفاً در حال چرت زدن اند و در حالت آماده باش قرار دارند.

۲- پنکیک

سگ ها در این حالت که با دراز کشیدن به پهلو و تا کردن پاها انجام می شود، خوابی واقعی و استراحت خوبی را تجربه می کنند. حتی اگر روز خیلی خستگی آوری را پشت سر نگذاشته باشند هم بسیاری از سگ ها دوست دارند به این شکل بخوابند. به علاوه، اگر سگی به پهلو بخوابد، معنایش این است که کاملاً احساس امنیت می کند، چون لزومی به پنهان کردن اندام های حیاتی خود هنگام خواب احساس نمی کند. سگ ها وقتی نزدیک انسان ها احساس راحتی و اطمینان کنند، می توانند به خود اجازه دهند که در این حالت بخوابند. سگ هایی که این حالت خوابیدن را ترجیح می دهند رابطه ی بسیار مستحکمی با صاحب خود و خانواده ی آن ها دارند.

۳- سوپرمن

بسیاری از توله سگ ها در این حالت می خوابند، اما بسیاری از نژادهای سگ در دوران بزرگسالی هم این حالت خوابیدن را ادامه می دهند. توله سگ ها به این دلیل به این شکل می خوابند که انرژی زیادی دارند و می تواند در صورت خطر، به راحتی روی پاهای خود بایستند. اگر متوجه شدید که سگ بالغ تان بسیاری از اوقات به این حالت می خوابد، معنایش این است که حیوان خانگی شما سرشار از انرژی و همیشه آماده ی بازی کردن است.

۴- جمع شدن به شکل توپ

سگ ها در این حالت از پاها، گلو و اندام های حیاتی خود محافظت می کند، یا آنطور که دامپزشک ها می گویند، سعی می کنند خود را گرم نگه دارند. اگر سگ تان به این شکل می خوابد  ممکن است چیزی نگرانش کرده باشد، مثلاً صدایی در آن نزدیکی. اما بعضی سگ ها صرفاً به این دلیل به این شکل می خوابند که از آن لذت می برند.

۵- به پشت

خوابیدن به پشت یکی از آرامش بخش ترین حالت های خوابیدن برای سگ ها است. در این حالت شکم و گلوی سگ که آسیب پذیرترین بخش های بدنش هستند، محافظتی ندارن. اگر سگ تان به پشت می خوابد، معنایش این است که به شما اعتماد کامل دارد و با شما احساس راحتی می کند. اما خوابیدن به پشت ممکن است این معنی را هم داشته باشد که سگ احساس گرما می کند یا طی روز بسیار خسته شده است. اگر سگی بسیاری از اوقات به این شکل می خوابد، یعنی احساس اعتماد به نفس می کند و خود را با شرایط مختلف به راحتی وفق می دهد.

۶- سوسک مرده

این حالت نوعی از خوابیدن به پشت است. دیدن سگی که دست و پایش را از هم باز کرده بسیار جالب است. این حالت هم مانند خوابیدن به پشت به این معنی است که سگ کاملاً احساس شادی و امنیت می کند. به علاوه، سگ هایی که به این شکل می خوابند معمولاً شخصیت مستقل و آرامی دارند.

منبع: brightside
۵ نظر

ورود

 • H دی ۲, ۱۴۰۲

  خب !؟
  که چی ؟

  • Ja دی ۶, ۱۴۰۲

   که چی نداره

   مطلب جالبیه دیگه

 • هیچی دی ۴, ۱۴۰۲

  هیچی

 • داریوش دی ۵, ۱۴۰۲

  خیلی سودمندبود وبهره بردم.سپاسگزارم زنده باشید

 • Ja دی ۶, ۱۴۰۲

  جالب بود.