بازسازی ۱۰۰ میلیون دلاری کشتی نوح بر اساس مشخصات کتاب مقدس + ویدیو

بازسازی ۱۰۰ میلیون دلاری کشتی نوح بر اساس مشخصات کتاب مقدس + ویدیو

ARK Encounter، یک نسخه غول پیکر از کشتی نوح است که ۱۵۵ متر طول و بیش از ۱۵ متر ارتفاع دارد که هزینه ساخت آن ۱۰۰ میلیون دلار بوده است. ساخت این کشتی که بخشی از یک پارک موضوعی در کنتاکی است، دو سال طول کشید و در آن مدل هایی از دایناسورها، تک شاخ های کتاب مقدس، شیر و گربه های افسانه ای دیده می شوند. سالانه بیش از یک میلیون گردشگر از این بازسازی کشتی نوح دیدن می کنند.

بیش از ۱۰۰ اتاقک داخل این کشتی غول پیکر هست که مدل هایی از انواع حیوانات، کارگاه نوح و تمام چیزهایی که بنیانگذاران این موزه که باور خلقت گرایی یا آفرینش گرایی دارند، معتقدند در کشتی نوح بوده است، دیده می شود.

اندازه های این نسخه غول پیکر بر اساس «ذراع»، یک واحد اندازه گیری در کتاب مقدس است که آفرینش گرایان آن را به اندازه های مدرن تبدیل کرده اند.

سازندگان فکر می کنند حیواناتی که در کشتی نوح بوده اند نیاکان موجوداتی بودند که امروزه میشناسیم. بنابراین مدل های بازسازی کشتی نوح شامل جانوری شبیه به گربه با سری مانند شیر و جانوری شبیه به کرگدن بدون شاخ هستند.

دایناسورها همه جا هستند، زیرا گروه مسیحی که پشت این است، معتقدند دایناسورها همزمان با انسان ها زندگی می کردند.

این کشتی هفت طبقه و سه عرشه دارد.

طبق وبسایت این سازه، این کشتی بازسازی شده نوح، یک نسخه واقعی از اندازه کشتی نوح است که اگر داستان آن را باور داشته باشید، بیش از ۴,۳۰۰ سال پیش ساخته شده است.

بازسازی 100 میلیون دلاری کشتی نوح بر اساس مشخصات کتاب مقدس

سازندگان این موزه می خواستند نوعی دیزنیلند مسیحی بسازند تا حتی افراد بی ایمان را هم جذب کند، اما با توجه به بلیت گران قیمت و سوگیری های آشکار در این موزه، ممکن است چندان موفق نشوند. قیمت بلیط یک روزه برای بزرگسالان تقریباً ۶۰ دلار است.

این پارک در کنتاکی، نزدیک شهری است که فقط ۴۰۰۰ نفر جمعیت قرار دارد. برآوردهای اولیه تعداد بازدیدکنندگان پارک را سالانه دو میلیون نفر پیش بینی می کرد، اما هنوز به این عدد دست نیافته است. این موزه بین تابستان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، فقط ۸۶۰،۰۰۰ بلیت فروخته شد.

این پارک حواشی زیادی داشته است. بنا به گزارش گاردین گروه حامی این طرح، ۱۸ میلیون دلار تخفیف مالیاتی دریافت کرده اند. سپس گزارش هایی مبنی بر اینکه این گروه فقط مسیحیان را استخدام می کند بیرون آمد و تخفیف مالیاتی لغو شد، اما پس از طرح دعوی، آنها در دادگاه پیروز شدند.

منبع: the sun
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • Jav بهمن ۹, ۱۴۰۲

  خرافات ….

  • سلامی بهمن ۹, ۱۴۰۲

   اختیار داری از نظر یک عده خرافات و تعصب فقط مال اسلامه. مسیحیت و یهودیت چون در کشورهای غربی رواج دارند بری از این نواقص هستند.

   • ——- بهمن ۱۰, ۱۴۰۲

    ادیان ابراهیمی- بهتره بگیم ادیان میانرودان( بین النهرین) – برادر هم هستند و در خرافه روی همدیگر را سفید میکنند

    • کیهان بهمن ۱۱, ۱۴۰۲

     تنها خرافه گرایان شما زرتشتی ها و رائلیسم ها – بودایی ها و هندو ها هستید با نظریه مزخرف باطل انحرافی تناسخ که جدیداً هم گوی سبقت را از هم ربوده اید

     • توکا بهمن ۱۸, ۱۴۰۲

      ینی تو الان واقعا این قصه‌ها رو به عنوان واقعیت قبول داری؟
      گیلگمش رو خوندی؟

   • محمد صادق منافی‌ بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    عالی

 • محمد صادق منافی‌ بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

  حضرت نوح نمیتونی بنویسی؟
  ببین واسه بزرگتون دیجی کالا پرونده قضایی تشکیل شد خلاصه مواظب باش