از اپل تا لویی ویتون؛ با ارزش‌ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۴ + اینفوگرافیک

از اپل تا لویی ویتون؛ با ارزش‌ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۴ + اینفوگرافیک

در آغاز سال ۲۰۲۴، اپل با ارزش ۵۱۷ میلیارد دلار، با ۷۳.۶ درصد رشد نسبت به سال قبل، با ارزش ترین برند جهان شناخته شد. اما اپل تنها برند آمریکایی نبود که چنین رشدی داشت. در واقع، ۶ برند آمریکایی در میان ۱۰ برند با ارزش جهان و ۵۱ برند آمریکایی در ۱۰۰ برند برتر دنیا، قرار دارند. اما برندهایی از کشورهای دیگر هم در رده بندی ۱۰۰ برند برتر جهان جایگاه خود را دارند. در اینفوگرافیک زیر با نگاهی به ده ها کشور مختلف از رتبه بندی سالانه Brand Finance، با ارزش ترین برندها بر اساس کشور در سال ۲۰۲۴، به تصویر کشیده شده اند.

با ارزش ترین برندهای جهان در سال 2024

با ارزش ترین برندها در چین، هند، بریتانیا و غیره

در گام اول مهم است توجه داشته باشید که این داده ها به ارزش یک نام تجاری، به طور خاص، بر خلاف معیارهای کلی تر مانند ارزش بازار، مربوط هستند. به طور کلی، ارزش برند با احتساب قدرت خود برند (از طریق سرمایه گذاری، ارزش ویژه و عملکرد)، و همچنین درآمدهای جانبی قابل انتساب آن در یک شرکت محاسبه می شود.

چین ممکن است ۲۰ برند در بین ۱۰۰ برند برتر را داشته باشد، اما سامسونگ کره جنوبی تنها برند خارج از ایالات متحده است که با ارزش ۹۹ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد.

به طور کلی، برندهای آسیایی در سال های اخیر ارزش قابل توجهی به دست آورده اند. تیک تاک چین، به همراه همتای داخلی خود، دوئین (Douyin) در سراسر جهان شناخته شده است و ارزشی معادل ۸۴ میلیارد دلار داشت، در حالی که ارزش نام تجاری تویوتا ژاپن و آرامکو عربستان سعودی به ترتیب ۵۳ و ۴۲ میلیارد دلار شده است.

با ارزش ترین برند اروپا دویچه تلکوم آلمان است که ارزش نام تجاری آن ۷۳ میلیارد دلار است، در حالی که برند لوکس فرانسوی لویی ویتون ۳۲ میلیارد دلار ارزش داشته است.

منبع: visualcapitalist
۹ نظر

ورود

  • رضا بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    برندهایی که میتونن کل ایران رو بخرن

    • وحید بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

      ارزش اپلو بخای به پول ایران تبدیل کنی،😧😧😧 ماشین حسابم سوخت

  • محمد بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    در لیست کشور ها اسم ابر قدرت منطقه رو نمیبینم

  • علیرضا بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    از اپل متنفرممممممممممممم

  • کامبیز بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    پس کو سایپا و ایرانخودرو؟!!! با این قیمتای نجومی که ماشین میدن، باید جزء ۱۰ برند اول باشند!!!

  • محمد بهمن ۱۹, ۱۴۰۲

    ایران خودرو و سایپا رو فراموش کردید که با توجه به کیفیتشون محشرن و راحت مردم هرسال میخرن مثل تویوتا

  • مهدیار بهمن ۲۱, ۱۴۰۲

    پس روبیکا کو

  • Max بهمن ۲۱, ۱۴۰۲

    هعی