۸ باور غلط در مورد داشتن رابطه جنسی خوب از دیدگاه یک سکسولوژیست

۸ باور غلط در مورد داشتن رابطه جنسی خوب از دیدگاه یک سکسولوژیست

بسیاری از باور‌های افراد در مورد داشتن رابطه جنسی خوب نادرست است. برای مثال، بالاتر بودن کیفیت روابط جنسی در اوایل رابطه یک باور اشتباه است. همچنین، ایده داشتن رابطه جنسی به صورت خودجوش و بازی در نقش‌های مختلف برای بازگرداندن هیجان به رابطه هم یکی از باور‌های اشتباه رایج در این زمینه محسوب می‌شود.

امیلی ناگوسکی، مربی جنسی، از کشف خود در مورد آنچه که واقعاً روی روابط جنسی بلندمدت زوج‌ها تاثیر می‌گذارد، آنقدر شگفت‌زده شده که تصمیم گرفته در جدیدترین کتاب خود به بررسی باور‌های غلط در مورد رابطه جنسی بپردازد.

زنده نگه داشتن هیجان در رابطه

همواره این باور وجود داشته که بیشترین میزان اشتیاق و هیجان در اوایل یک رابطه بوده و شاید چند سال طول بکشد. سپس بچه‌دار شده یا به طور کلی مشغول کار و زندگی می‌شویم و به مرور هیجان خود را از دست می‌دهیم. به خصوص پس از ۵۰ سالگی که با کاهش هورمون‌ها مواجه خواهیم شد.

این باور کاملاً اشتباه است، زیرا به جای لذت بردن از رابطه جنسی، بیشتر روی میل و هیجان تمرکز دارد.

خشم و شهوت ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند

این باور غالباً تکرارشده در فرهنگ عامه برای قرن‌ها وجود داشته و در بسیاری از فیلم‌ها دیده می‌شود.

ناگوسکی در این باره گفته است:

اغلب به ما یاد می‌دهند که خشم و شهوت ارتباط نزدیکی با هم دارند و حتی ممکن است که به هم تعلق داشته باشند، اما این یک دروغ است. شاید در مواقعی خشم و شهوت با هم وجود داشته باشند، اما نه در روابط جنسی سالم و بلندمدت.

رابطه جنسی باید خودجوش باشد

به گفته ناگوسکی، این یک باور غلط است که میل به رابطه جنسی باید به راحتی، فوراً و در هر شرایطی وجود داشته باشد.

بعضی از افراد باور دارند که اگر شریک زندگی‌شان بدون آمادگی به طور منظم رابطه جنسی برقرار نمی‌کند، حتماً مشکلی وجود دارد.

با این حال، «میل خود به خود و خودجوش» در درازمدت با داشتن رابطه جنسی خوب همراه نیست. بلکه «میل پاسخگو» یا همان رابطه جنسی برنامه‌ریزی‌شده است که در طولانی مدت تاثیر بهتری خواهد داشت.

میل پاسخگو، شور و هیجان نیست، بلکه مبنی بر لذت و اعتماد متقابل است.

هر چه بیشتر رابطه جنسی داشته باشید، بهتر است

ناگوسکی می‌گوید که ارتباط بسیار کمی میان فراوانی رابطه جنسی و رضایت جنسی وجود دارد. در واقع، برخلاف باور اغلب افراد، تقریباً هیچ یک از ما به همان اندازه‌ای که ادعا می‌کنیم، رابطه جنسی نداریم.

ناگوسکی از ورود به بحث در مورد این که داشتن رابطه جنسی هر چند وقت یکبار «طبیعی» است، خودداری می‌کند.

تعداد دفعات روابط جنسی، هیچ‌گونه ارتباطی با کیفیت رابطه شما ندارد.

امتحان کردن چیز‌های جدید در رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد

ارگاسم، پوزیشن و تنوع، هیچ یک باعث داشتن رابطه جنسی خوب در روابط طولانی مدت نمی‌شوند.

در واقع، اگر یک «رفتار جنسی» وجود داشته که روی رضایت جنسی تاثیرگذار باشد، در آغوش گرفتن یکدیگر بعد از رابطه جنسی است.

ناگوسکی می‌گوید:

رابطه جنسی عجیب و غریب می‌تواند برای شما لذت‌بخش باشد (یا ممکن است نباشد)، اما این چیزی نیست که باعث داشتن زندگی جنسی طولانی‌مدت رضایت‌بخش برای اکثر افراد شود.

استفاده از لوازم جنسی اعتیادآور است

ممکن است که استفاده از این لوازم روی شما تاثیر بگذارد و باعث شود که زودتر به ارگاسم برسید، اما با برقراری رابطه جنسی با شریک عاطفی‌تان انتظاراتتان مجدداً تنظیم خواهد شد.

افراد جذاب‌تر رابطه جنسی بهتری دارند

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که میزان جذابیت، ارتباط مستقیمی با رابطه جنسی بهتر دارد.

واقعیت این است که بدن شما در حال حاضر دوست‌داشتنی است و سلامتی را نمی‌توان با مقیاسی اندازه‌گیری کرد. تغییراتی که با افزایش سن تجربه می‌کنیم، جایزه خوش‌شانس بودن ما برای داشتن عمر طولانی‌تر است.

مهارت در رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد

به گفته ناگوسکی، تنها «مهارتی» که به آن نیاز دارید تا رابطه جنسی خوبی داشته باشید، توانایی توجه به شریک زندگی‌تان و تجربه درونی خود به صورت همزمان است.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود