آندریاس برمه قهرمان جام جهانی ۱۹۹۰ و ملی پوش سابق آلمان در ۶۳ سالگی درگذشت

آندریاس برمه قهرمان جام جهانی ۱۹۹۰ و ملی پوش سابق آلمان در ۶۳ سالگی درگذشت

آندریاس برمه که در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ گل پیروزی آلمان غربی را به ثمر رساند، در سن ۶۳ سالگی درگذشت. در حالی که تیم فرانتس بکن بائر در رُم با نتیجه یک بر صفر آرژانتین را شکست داد، این مدافع چپ پنالتی سرنوشت ساز دقیقه ۸۵ را به گل تبدیل کرد.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

برمه در طول دوران حرفه ای خود ۸۶ بار برای تیم ملی آلمان بازی کرد و با پیراهن تیم های باشگاهی کایزرسلاترن، بایرن مونیخ و اینترمیلان در سطح باشگاهی به میدان رفت. روزنامه آلمانی بیلد گزارش داد، برمه دوشنبه شب در مونیخ به علت ایست قلبی درگذشت.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

گفته می شود که برمه در اورژانس کلینیکی در زیمنستراسه در نزدیکی آپارتمانش بستری شد، اما نتوانست نجات پیدا کند. به نوشته این روزنامه، برمه ماه گذشته به شدت تحت تاثیر مرگ مرب سابق و مرشد خود، بکن بائر قرار گرفته بود.

او شریک زندگی اش سوزان شافر و دو پسر بزرگش را از ازدواجش با پیلار به جای گذاشت.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

شافر در مورد مرگ برمه گفته است: « با اندوهی عمیق به نمایندگی از خانواده اعلام می کنم که شریک زندگی ام آندریاس برمه امشب به طور ناگهانی و غیرمنتظره در نتیجه ایست قلبی درگذشت. از شما می خواهیم که به حریم خصوصی ما احترام بگذارید و از پرسیدن سوالات در این دوران سخت خودداری کنید».

برمه را به خاطر این که یک مدافع تمام عیار مدرن بود و از جلو رفتن برای عبور از بازیکنان حریف و شوت زدن نمی ترسید، به یاد می آورند و به عنوان یک مدافع رکورد گل خوبی را از خود به ثبت رساند.

او همچنین در ضربات آزاد و پنالتی مهارت داشت و برای اولین بار در نیمه نهایی سال ۱۹۹۰ برای تیم آلمان غربی مقابل انگلستان به میدان رفت. او در جام های جهانی ۱۹۸۶، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ و قهرمانی اروپا در سال های ۱۹۸۴، ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ بازی کرد.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

برمه در سال های ۱۹۸۴، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۲ در فهرست بهترین تیم این تورنمنت جای گرفت. او علاوه بر مسابقه همراه با پیروزی آلمان در سال ۱۹۹۰برابر آرژانتین، در شکست فینال سال ۱۹۸۶ برابر آرژانتین و شکست ۱۹۹۲ برابر دانمارک نیز برای آلمان غربی به میدان رفت.

بکن بائر اعتراف کرده بود که هیچ گاه به این نتیجه نرسیده است که آیا برمه چپ پا است یا راست پا، در حالی که لوتار ماتئوس ستاره مشهور سابق آلمان گفته است که برمه بااستعدادترین فوتبالیستی است که با او بازی کرده است.

برمه در سطح باشگاهی نیز موفقیت هایی را تجربه کرد و در سال ۱۹۹۸ و تنها یک سال پس از صعود به دسته برتر، در دومین دوره حضورش با کایزرسلاترن، عنوان نایب قهرمانی بوندس لیگا را به دست آورد. او پیش از این در سال ۱۹۸۷ با بایرن قهرمان لیگ آلمان شده بود، همان سالی که در فینال جام باشگاه های اروپا به پورتو باخت.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

برمه در سال ۱۹۸۹ با اینتر قهرمان سری آ و در سال ۱۹۹۱ قهرمان جام یوفا شد، فینالی که در مجموع با نتیجه ۲ بر ۱ رم ایتالیا را شکست دادند.

آندریاس برمه در سن 63 سالگی درگذشت

بایرن مونیخ نیز در بیانیه ای به مرگ آندریاس برمه واکنش نشان داده و نوشت: «باشگاه بایرن از درگذشت ناگهانی آندریاس برمه به شدت ناراحت است. عمیق ترین همدردی خود را با خانواده و دوستانش ابراز می داریم. آندریاس برمه برای همیشه به عنوان برنده جام جهانی و از همه مهم تر به عنوان یک فرد بسیار خاص در قلب ما خواهد بود. او برای همیشه بخشی از خانواده باشگاه بایرن خواهد بود. در آرامش بخواب، اندی!».

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • حسین اسفند ۱, ۱۴۰۲

    چقدر زود به خاطرات پیوست.ماه قبل بکن باوئر و حالا هم برمه