حقایقی جالب و خواندنی درباره دنیا که باورنکردنی به نظر می رسند

حقایقی جالب و خواندنی درباره دنیا که باورنکردنی به نظر می رسند

خود را برای خواندن حقایقی آماده کنید که ممکن است در ابتدا باورنکردنی به نظر برسند اما به طور حتم، واقعیت دارند. این حقایق خواندنی درک ما را از دنیای پیرامون گسترده تر می کنند.

۱- در سوئیس نمی توانید فقط یک خوکچه هندی داشته باشید. در حقیقت، این کار خلاف قانون است. باید از دست کم دو خوکچه هندی مراقبت کنید، چرا که این موجودات کوچک پشمالو به همدمی نیاز دارند تا احساس تنهایی نکنند.

۲- کسانی که در دهه ی ۱۹۹۰ متولد شدند، در دو هزاره و دو قرن متفاوت زندگی کردند.

۳- «پینکی»، یک دلفین رودخانه ای صورتی رنگ که چیزی تا منقرض شدنش باقی نمانده، به تازگی یک دلفین صورتی رنگ به دنیا آورده که ارثی بودن جهش ژنتیکی منحصر به فرد آن را اثبات می کند.

۴- کلئوپاترا، ملکه ی مشهور مصر باستان، از نظر زمانی به ساخت اولین آیفون نزدیک تر است تا به ساخت اهرام بزرگ مصر. حتماً تعجب می کنید اما ملکه ی مصر باستان نزدیکی زمانی بیشتری با استیو جابز داشت تا با سازندگان اهرام مصر.

۵- رکورد طولانی ترین فاصله ی میان تولد ۲ فرزند دوقلو ۹۰ روز بوده است.

۶- پروانه ها با پاهایشان طعم ها را می چشند.

۷- سلفی اختراع مردم امروزی نیست. اولین سلفی تاریخ در سال ۱۸۳۹ توسط فردی به نام رابرت کورنلیوس به ثبت رسید.

۸- موش ها هم هنگام قلقلک می خندند.

۹- سیب، سیب زمینی و پیاز همگی یک طعم دارند. شاید عجیب به نظر برسد، اما اگر هنگام چشیدن آن ها بینی تان را بگیرید و چشمان تان را هم ببندید، نمی توانید آن ها را از هم تشخیص دهید.

۱۰- بادام و هلو گرچه از گونه های کاملاً متفاوتی هستند، اما در حقیقت به یک خانواده تعلق دارند. آن ها مانند خویشاوند دوری هستند که یک شجره ی خانوادگی مشترک دارند.

۱۱- نهنگ ها به صورت عمودی و در نزدیکی سطح آب چرت می زنند. آن ها یک چشم خود را باز نگه می دارند و نیمی از مغزشان هم هوشیار باقی می ماند. این موجودات دریایی تنها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می خوابند.

۱۲- دندان های انسان به همان محکمی دندان های کوسه ها هستند.

۱۳- نام علامت # که همه ی ما به آن هشتگ می گوییم، در حقیقت هشتگ نیست. نام رسمی این علامت «اکتوتورپ» (Octothorpe) است.

۱۴- «بارداری مضاعف» (Superfetation) پدیده ی نادری است که در آن یک زن در حین دوران بارداری خود، بار دیگر باردار می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که تخمک دوم آزاد و بارور می شود و درون رحم کاشته می شود.

۱۵- سگ های نژاد پاگ حالا متتفاوت از دیگر گونه های سگ دانسته می شوند که دلیل آن مشکلات پزشکی شدیدی است که این نژاد از سگ به آن ها دچار است. ریسک ابتلا به مشکلات تنفسی و بینایی در پاگ ها بالا است، امری که سلامت کلی آن ها را تهدید می کند.

۱۶- هر بار که یک دست ورق پاسور را بُر می زنید، احتمالاً اولین نفر در تاریخ هستید که ورق های پاسور را به آن ترتیب خاص درمی آورید.

۱۷- اتم های اکسیژنی که حالا درون ریه هایمان قرار دارند، همینطور کربن درون عضلات مان، کلسیم درون استخوان هایمان و آهن درون خون، همگی درون ستارگان به وجود آمدند و بعد از انفجار آن ها در جهان هستی پراکنده شدند. این بدان معنی است که همه ی ما نیمه بیگانه هستیم و از گرد و غبار ستاره ای درست شده ایم.

۱۸- نزدیک ترین فرد به شما از سمت چپ تان، همزمان دورترین فرد به شما از سمت راست تان هم محسوب می شود.

۱۹- اغلب مردم نمی دانند که اندازه ی چراغ های راهنمایی و رانندگی بسیار بزرگ تر از چیزی است که به نظر می رسد.

۲۰- بزاق انسان حاوی مسکنی طبیعی به نام اوپیورفین است که اثربخشی آن ۶ برابر بیشتر از مورفین است. به علاوه، اوپیورفین می تواند تأثیر ضد حمله ی عصبی و ضد افسردگی هم داشته باشد.

۲۱- در خواب نمی توانید هیچ بویی را احساس کنید.

۲۲- هر سال، ۹۸ درصد از شما به فرد جدیدی تبدیل می شود. این به دلیل تعداد اتم های جدیدی است که بدن تان طی یک سال به دست می آورد.

۲۳- یک ابر معمولی نزدیک به ۵۰۰ تن وزن دارد که معادل وزن ۱۰۰ فیل است. وزن ابرهای توفانی هم معادل وزن ۲ هزار فیل است. دانشمندان با توجه به اندازه و مقدار آب حدودی درون آن، وزن ابرها را محاسبه کردند.

۲۴- تا ۶۰ سالگی، نیمی از پرزهای چشایی تان را از دست خواهید داد. این امر باعث از دست رفتن توانایی تشخیص مزه های شیرین، شور، ترش و تلخ می شود.

۲۵- اگر در دوران بارداری صدمه ای به اندام های داخلی مادر وارد شود، فرزند درون شکمش سلول های بنیادی خود را به نقطه ی صدمه دیده می فرستد تا به روند بهبودی سرعت بخشد.

۲۶- سن شما در حقیقت تعداد دفعاتی است که به دور خورشید چرخیده اید.

منبع: brightside ، brightside
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • Nila اسفند ۵, ۱۴۰۲

    کسی که شماره ۹ رو نوشته رو با جارو دنبال خواهم کرد و خواهم زد!
    برای امتحانش سوختم!