پیست مسابقات فرمول یک عربستان که پیچی به ارتفاع یک ساختمان ۲۰ طبقه دارد + ویدیو

پیست مسابقات فرمول یک عربستان که پیچی به ارتفاع یک ساختمان ۲۰ طبقه دارد + ویدیو

عربستان سعودی از طرح پیست اتومبیلرانی جدید خود در پارک تفریحی قدیه رونمایی کرد. این پیست با پیچی که ارتفاعی به اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه دارد، قرار است میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک شود. در حال حاضر مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک عربستان سعودی در یک مسیر خیابانی در جده برگزار می شد. اما قرار است در اواخر این دهه، مکان این پیست عوض شود. پیست ساحلی جده، جای خود را به پیست قدیه که یک مسیر منحصربفرد است، می دهد. این پیست جدید در ۵۰ کیلومتری پایتخت ریاض خواهد بود که توسط ستاره سابق فرمول یک الکس وورز و طراح معروف پیست هرمان تیلکه طراحی شده و ۲۱ پیچ و ۱۰۸ متر تغییر ارتفاع دارد.

این پیست بیشتر به دلیل تغییرات ارتفاعی آن مورد توجه قرار گرفته است. عنصر مرکزی این پیست به اصطلاح “تیغه” آن است، گوشه ای که ۷۰ متر معادل یک ساختمان ۲۰ طبقه، ارتفاع دارد.

یک پارک تفریحی شش پرچم (Six Flags) نیز قرار است موازی با مسیر مسابقه فرمول یک عربستان قرار گیرد که شامل بلندترین، طولانی ترین و سریع ترین سرسره جهان خواهد بود.

پیست اتومبیلرانی فرمول یک عربستان

تصاویر منتشر شده از این پیست همچنین یک استخر شنای سقف شیشه ای را نشان می دهد که بالای مسیر خواهد بود.

در مورد این طرح ها، عبدالله الدوود، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قدیه، گفت: «بازدیدکنندگان و تماشاگران یکی از منحصر به فردترین مسابقات در جهان، با یک پیست پیشگام که آماده میزبانی از بزرگترین رویدادهای اتومبیلرانی جهان است، پذیرایی خواهند شد.»

پیست اتومبیلرانی فرمول یک عربستان

به جای جایگاه های سنتی برای طرفداران، نقاط دیدنی و تراس های تماشای متعدد مدرن ساخته خواهد شد. این مجموعه همچنین شامل یک سالن موسیقی و یک ترن هوایی است که به موازات مسیر مسابقه ساخته می شود.

انتظار نمی رود این پیست جدید قبل از سال ۲۰۲۷ آماده شود.

پیست اتومبیلرانی فرمول یک عربستان

مکس ورشتپن هفته گذشته در بحرین برنده مسابقه افتتاحیه فصل مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک ۲۰۲۴ شد، هم تیمی او در رد بول سرجیو پرز دوم شد و کارلوس ساینز از فراری سوم شد.

منبع: the sun
۸ نظر

ورود

 • کامران اسفند ۱۷, ۱۴۰۲

  اگر عربستان همینطور باسرعت در همه زمینه ها پیش برود چند سال دیگه پیشرفته ترین و مدرنترین کشور جهان خواهد شد

 • ساسان اسفند ۱۷, ۱۴۰۲

  سخت در اشتباهی، ساخت و ساز های پیشرفته لزوما بمعنای کشور پیشرفته نیست، شما می تونی پول بدی برات همه چی بسازن ولی پیشرفت علمی، صنعتی، پزشکی، نظامی، هسته ای و دهها مورد دیگه با این چیزا بدست نمیاد

  • حمید اسفند ۱۸, ۱۴۰۲

   باش تا صبح دولتت بدمد

  • علی اسفند ۱۸, ۱۴۰۲

   درسته نشان پیشرفته بودن مثل ژاپن نیست اما نشان از اقتصاد سازنده است ببخشید اما همینشم تو ایران نداریم

 • محمود اسفند ۱۷, ۱۴۰۲

  آماده که شد با چند موشک به خاکستر تبدیل می شود

 • پارسی اسفند ۱۹, ۱۴۰۲

  ماشاالله خیلی پیشرفته هستن از نظر من بهترین کشور دنیا عربستان سعودی هست …🕋