روتین ۳ مرحله‌ای که ابروهایتان را پرپشت‌ و پهن‌ می‌کند

روتین ۳ مرحله‌ای که ابروهایتان را پرپشت‌ و پهن‌ می‌کند

ابروها از مشخصه‌های مهم چهره ما هستند. با وجود آنکه کارهای رایجی مانند مدل دادن، رنگ کردن و استفاده از محصولات مختلف می‌تواند ظاهر آنها را بهبود ببخشد، پیروی از یک روتین جامع مراقبت از ابرو برای حفظ سلامت و پرپشت بودن ابروها ضروری است. درست مانند موهای سر، مراقبت از ابرو شامل مراقبت و تغذیه کل آن ناحیه است تا درنهایت به رشد بهتر و بیشتر موهای ابرو منجر شود.

این روتین برای همه مفید است، به‌ویژه برای کسانی که با روش‌هایی مانند لمینت ابرو، برداشتن مداوم ابرو با موچین یا محصولات استاندارد به ابروهای خود آسیب رسانده‌اند. با این حال ممکن است ۹ ماه تا دو سال طول بکشد تا افرادی که در طول سالیان کارهای زیادی روی ابروهای خود انجام داده‌اند بتوانند به پُری و پهنای حداکثری دست یابند.

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

مراقبت صحیح از ابرو می‌تواند این روند را تسریع کند و ابروهای حال حاضر شما را بهبود ببخشد.

جیمِنا گارسیا، آرایشگر ابرو برند شنل، مراقبت از ابرو را فرآیندی سه‌مرحله‌ای شامل لایه‌برداری، تحریک و فرآوری (تغذیه) می‌بیند. ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید چطور با انجام این سه مرحله می‌توانید به بهترین نحو مراقب ابروهایتان باشید و آنها را پرپشت و پهن کنید.

گام اول: پاکسازی و لایه‌برداری

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

گارسیا بر اهمیت لایه‌برداری پوستِ زیر موهای ابرو تاکید می‌کند زیرا این کار فولیکول‌ها را باز کرده و به رشد ابرو کمک می‌کند. همچنین وقتی لایه‌برداری می‌کنید قادر خواهید بود مواد مغذی تمام محصولاتی که برای ابروهایتان استفاده می‌کنید را دریافت کنید.

با یک پاکسازی سریع که بر ابروهایتان متمرکز است شروع کنید. بهتر است هرگونه چربی یا مواد آرایشی اضافه را پاک کنید. گارسیا به دلیل ترکیب تسکین‌دهنده آلوئه‌ورا، نارگیل و گل رز، پاک‌کننده صورت Cap Beauty را توصیه می‌کند.

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

در مرحله بعد، لایه برداری را می‌توان با استفاده از یک ابزار آماده یا ترکیب خانگی انجام داد. آن ابزار می‌تواند برس مژه MAC Cosmetics 204 باشد که پوست خشک زیر ابروها را از بین می‌برد یا یک مسواک سخت معمولی.

شما برای لایه‌برداری ابرو حتی می‌توانید از یک محصول خانگی استفاده کنید. برای این کار نمک دریایی صورتی هیمالیا را با یک روغن صورت دلخواه خودتان مخلوط کنید. سپس انگشتان خود را با حرکات دایره‌ای، از یک انتها به انتهای دیگر بکشید. در آخر صورتتان را با آب گرم بشویید.

مرحله ۲: ماساژ برای گردش خون

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

ماساژ ناحیه ابرو گردش خون را تحریک کرده، خون را به آن منطقه می‌برد و در نهایت منجر به رشد بیشتر ابرو می‌شود. گارسیا توضیح می‌دهد که از آنجایی که صورت عضلات زیادی دارد ماساژ می‌تواند باعث لیفت ابرو شده و بلافاصله چشم‌هایتان را بازتر کند.

کافی است از انگشتانتان برای ماساژ و خواباندن پف ناحیه زیر ابرو استفاده کنید. گارسیا بر اهمیت انرژی نیز تاکید می‌کند و باور دارد که گرما و انرژی انگشتان شما می‌تواند در این کار مفید باشد.

مرحله ۳: سلامت و تغذیه

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

ابروها هم مثل پوست به رطوبت نیاز دارند. گارسیا، سرم مژه و ابرو Typology را به عنوان یکی از محصولات خوب معرفی می‌کند که می‌توانید برای آبرسانی و کمک به رشد ابروهایتان یک یا دو بار در روز از آن استفاده کنید. سرم ابرو و مژه لاستر Shiva Rose و کرم دور چشم سابلیماژ Chanel نیز دو گزینه فوق‌العاده دیگر برای کمک به تقویت و رشد ابروهای شما هستند.

درمان‌های خانگی مانند آب برنج و روغن بادام نیز موثر هستند. گلاب بلغاری یا محصولات حاوی آن هم می‌توانند به عنوان یک تونر ابرو عمل کرده و به موها و پوست زیرین آن آبرسانی کنند.

در روتین فعلی‌تان تجدید نظر کنید

روتین ۳ مرحله ای برای داشتن ابروهای پرپشت و پهن

گارسیا تینت ابرو را به عنوان راهی عالی برای بهبود رنگ، وضوح و بافت ابرو بدون ایجاد آسیب پیشنهاد می‌کند. به عقیده او این کار نیاز به استفاده و سپس پاک کردن محصولات آرایشی به‌صورت روانه را کاهش می‌دهد. برای ریزش مو جدی‌تر میکروبلیدینگ می‌تواند یک راه حل باشد.

اگر ترجیح می‌دهید از محصولات مخصوص این کار استفاده کنید، گزینه‌های ملایم و در عین حال موثری وجود دارد مانند ژل ابرو اِیر Kosas، ژل ابرو Make Beauty یا ژل ابروی Rose Inc.

در نهایت با پیروی از این مراحل می‌توانید ابروهای پرتر و سالم‌تری داشته باشید.

منبع: vogue
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود