رتبه بندی ۱۰ میلیاردر اول جهان در سال ۲۰۲۴ + اینفوگرافیک

رتبه بندی ۱۰ میلیاردر اول جهان در سال ۲۰۲۴ + اینفوگرافیک

ایلان ماسک در سال ۲۰۲۴ به ۲۰۵.۴ میلیارد دلار ثروت رسیده است و جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین میلیاردر جهان، بالاتر از جف بزوس با ۲۰۳.۲ میلیارد دلار و برنارد آرنو با ۲۰۰ میلیارد دلار تضمین می کند. آرنو، رئیس میلیاردر و مدیر عامل شرکت جهانی کالاهای لوکس LVMH، در ابتدای سال ۲۰۲۴، صدرنشین این رتبه بندی بود. با استفاده از داده‌های فهرست میلیاردرهای فوربس، تصویری از ۱۰ میلیاردر برتر جهان تا تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴ ارائه می‌کنیم. توجه به این نکته مهم است که این رتبه ها به دلیل نوسانات قیمت سهام، شرایط بازار و معاملات تجاری مهم مرتباً تغییر می‌کند.

۱.۶ تریلیون دلار ثروت ترکیبی

ثروت ۱۰ نفر از ثروتمندترین افراد، ۱.۶ تریلیون دلار، یعنی تقریباً معادل تولید ناخالص داخلی مکزیک است که چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود.

در صدر فهرست میلیاردرهای جهان، ثروت ایلان ماسک عمدتاً از سهام او در تسلا، دارایی‌های او در اسپیس‌ایکس و پلتفرم رسانه اجتماعی ایکس به دست می آید.

اخیراً، سهامداران تسلا رای به تصویب بسته پرداختی به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد دلار برای ماسک در مجمع سالانه سهامداران این شرکت دادند. این تصمیم توسط یک قاضی مورد اعتراض قرار گرفته و پاداش ماسک را «غیرقابل درک» توصیف کرده است.

جف بزوس، بنیانگذار آمازون نیز، پس از سقوط سهام LVMH و افزایش اندکی سهام آمازون، از برنارد آرنو به عنوان دومین فرد ثروتمند در ژوئن ۲۰۲۴ پیشی گرفت.

آرنو نیز امسال با دقت برنامه‌های جانشینی LVMH را تنظیم کرده است، به طوری که این مرد ۷۵ ساله اخیراً دو پسر دیگر خود را در آوریل ۲۰۲۴ به عضویت هیئت مدیره شرکت منصوب کرد. حالا تنها پسر کوچک‌ترش در هیئت مدیره بدون جایگاه باقی می ماند، اگرچه او در شرکت مشغول به کار است.

منبع: visualcapitalist
دیجیاتو
بدون نظر

ورود