میلیونرها در سال ۲۰۲۴ به کدام کشور مهاجرت کرده اند؟ + اینفوگرافیک

میلیونرها در سال ۲۰۲۴ به کدام کشور مهاجرت کرده اند؟ + اینفوگرافیک

امارات متحده عربی قرار است بیشترین میلیونرها را در سال ۲۰۲۴ جذب کند، در حالی که انتظار می‌رود چین و بریتانیا بیشترین میلیونرها را از دست بدهند. اینفوگرافیک زیر، ۱۰ کشوری را نشان می دهد که پیش بینی می شود بالاترین ورود یا خروج میلیونرها را در سال ۲۰۲۴ داشته باشند.

چرا جذب میلیونرها مهم است؟

۲۰ درصد ثروتمندان کارآفرین هستند که این میزان برای میلیونرها و میلیاردرها به ۶۰ می رسد. در نتیجه، کشورهایی که ثروتمندان را از سایر نقاط جهان جذب می‌کنند، مزایای ارزشمندی از جمله ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری را برای کشورشان رقم می زند.

کشورهایی که بیشترین میلیونرها را در سال ۲۰۲۴ جذب کردند:

تمرکز استراتژیک امارات متحده عربی بر تنوع اقتصادی و سرمایه گذاری دولتی، آن را به نیروگاه اقتصاد جهانی تبدیل کرده است. این کشور شاهد سرمایه گذاری های قابل توجهی در گردشگری، املاک و مستغلات، لجستیک، خدمات مالی و بازارهای فناوری بوده است.

علاوه بر این، پذیرش استانداردهای بین‌المللی در چارچوب‌های نظارتی و بازار، همراه با طرح‌های مالیاتی جذاب، کارآفرینان جوان را در سراسر جهان به این کشور کشانده است. امارات متحده عربی بیش از ۳۰ درصد از سرمایه گذاری مستقیم خارجی ورودی به منطقه اقتصادی منا (MENA) را تشکیل می دهد.


کشورهایی که بیشترین میلیونرها را در سال ۲۰۲۴ از دست دادند:

در همین حال، عدم اطمینان در مورد مسیر اقتصادی چین و تنش‌های ژئوپلیتیکی باعث شده میلیونرها این کشور را ترک کنند. چین در سال گذشته شاهد بزرگترین خروج ثروتمندان بود و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۴ شاهد خروج بی‌سابقه ۱۵,۲۰۰ نفر از این جمعیت باشد.

به طور مشابه، انتظار می‌رود که بریتانیا امسال ۹,۵۰۰ میلیونر را از دست بدهد، در حالی که ۱۶,۵۰۰ میلیونر در دوره شش ساله پس از برگزیت از دست داده است. جالب است که از نظر تاریخی، بریتانیا خانواده های ثروتمندی را از اروپا، آفریقا، آسیا و خاورمیانه جذب کرده است.

منبع: visualcapitalist
یک نظر

ورود

  • ali تیر ۱۵, ۱۴۰۳

    اره کلا الان بریتانیا اشغالدونی شده. بعد برگزیت مخصوصا که کلا کشور بهم ریخته