قاچاقچی فراری مواد مخدر پس از اشتباه بزرگ همسرش در اینستاگرام به دام افتاد

قاچاقچی فراری مواد مخدر پس از اشتباه بزرگ همسرش در اینستاگرام به دام افتاد

عادت یک زن تاجر به فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی باعث شد که مقامات برزیلی بتوانند همسر قاچاقچی او را پس از دو سال جستجو دستگیر کنند.

رونالد رولند ۵۰ ساله، سه‌شنبه هفته گذشته در مجتمع مسکونی خود در جنوب شرقی برزیل دستگیر شد.

این دستگیری پس از آن صورت گرفت که آندرززا د لیما، همسر این قاچاقچی مواد مخدر، قبلاً یکی از موقعیت‌های مکانی‌شان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود.

رولند، د لیما و دخترشان در خواب بودند که پلیس فدرال برزیل به خانه‌شان حمله کرد.

د لیما که صاحب یک فروشگاه بیکینی است، اغلب تصاویری از سفر‌هایشان به کلمبیا، دبی، فرانسه و مالدیو را به اشتراک می‌گذاشت و در جت‌های خصوصی و جاذبه‌های توریستی در کنار رولند دیده می‌شد.

این سرکرده قاچاق مواد مخدر، یکی از هشت نفری بود که در جریان یک عملیات در هفت ایالت برزیل دستگیر شدند و مقامات مقادیر زیادی پول نقد، جواهرات، اسلحه، یک قایق، ۳۴ خودرو و یک هواپیما را ضبط کردند.

به گفته بازرسان پلیس فدرال، رولند با کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک ارتباط داشته و تخمین‌زده‌اند که او در طی پنج سال گذشته ۹۰۰ میلیون دلار پولشویی کرده است.

یکی از ۱۰۰ کسب‌وکاری که رولند برای پولشویی از آن‌ها استفاده می‌کرده، فروشگاه بیکینی همسرش بوده است.

ریکاردو رویز، مامور پلیس فدرال برزیل در این باره گفته است:

خانه‌ها به نام شرکت‌هایی خریداری می‌شد که شرکای آن‌ها توان مالی کافی برای خرید املاک، وسایل نقلیه و هواپیما را نداشتند.

مثلاً ما یکی از این افراد را پیدا کردیم که در یک رستوران کار می‌کرد، اما شریک چندین شرکت بود که ده‌ها میلیون رئال (واحد پول برزیل) پول جا‌به‌جا کرده‌اند.

رویز افزود که پلیس برزیل از سال ۲۰۱۲ فعالیت‌های رولند را زیر نظر داشته‌ است.

او در آن زمان به عنوان خلبان هواپیما کار می‌کرد و به دلیل ارتباطش با قاچاقچیانی که مقادیر زیادی مواد مخدر از آمریکای مرکزی و جنوبی به مکزیک ارسال می‌کردند، تحت بررسی بود.

رولند در سال ۲۰۱۹، هنگامی که به یک مجتمع مسکونی لوکس در یوبرلاندیا، شهری در همسایگی ایالت میاناس ژرایس نقل مکان کرد، باعث جلب توجه به خود شد.

او با خودرویی به ارزش ۹۱,۵۰۰ دلار رانندگی می‌کرد و دو هفته بعد، با یک خودرو به ارزش ۱۸۳ هزار دلار و خودرویی لوکس به قیمت ۱۴۶ هزار دلار دیده شد.

این موضوع توجه همسایه‌ها را به خود جلب کرد. این مرد که اخیراً به اینجا نقل مکان کرده کیست؟

پس از آنکه همسر سابق رولند عکسی را در اینستاگرام با لوکیشن رستورانی در سائوپائولو منتشر کرد، او سرانجام در ماه جولای سال ۲۰۱۹ دستگیر شد.

در عکسی که در زمان دستگیری از رولند گرفته شد، نشانه‌هایی از زخم‌های جراحی پلاستیک روی صورت او دیده می‌شد.

منبع:
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود