ترسناک‌ترین پل‌های جهان؛ سازه‌های محرک آدرنالین

مسیرهای ترسناک و هیجان‌انگیز

ترسناک‌ترین پل‌های جهان؛ سازه‌های محرک آدرنالین

بعضی از آدم‌ها هیجان را دوست دارند و به دنبال مکان‌هایی می‌گردند که آدرنالین خونشان را افزایش دهد و اتفاقا مناطق گردشگری و ورزش و تفریحات بسیاری نیز در این رابطه برایشان وجود دارد که می‌توانند بنا به سلیقه یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.
اما بعضی از هیجانات در زندگی برخی از مردم اختیاری نیست و گاهی ناگزیر به تجربه کردن آن هستند؛ یکی از این موارد، عبور از مسیری است که شاید راننده یا مسافر به این کار تمایل چندانی نداشته باشد اما تنها راهی است که می‌تواند با گذر از آن درزمانی کوتاه به مقصد خود برسد. ازجمله‌ی این مسیرهای ترسناک و هیجان‌انگیز، پل‌هایی هستند که روی دریا یا رودخانه بناشده‌اند و مسیر تردد اتومبیل‌ها به شمار می‌روند. برخی از آن‌ها به‌اندازه‌ای ترسناک‌اند که تماشای تصویرشان نیز در دل آدم دلهره ایجاد می‌کند، چه برسد به عبور از روی آن‌ها.
در همین راستا و به‌منظور آشنایی بیشتر با این سازه‌های وحشتناک توصیه می‌کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


پل Royal Gorge – کلورادو، ایالت متحده آمریکا

1-w900

این پل در سال ۱۹۲۹ میلادی ساخته و در «کنن سیتی» در «کلورادو» واقع شده و تا سال ۱۹۸۲ میلادی حتی کابل‌های محافظ در برابر باد را نیز نداشته. این سازه با ارتفاع ۳۲۱ متری تا سال ۲۰۰۳ مرتفع‌ترین پل جهان بود. در همان سال یک نفر از بالای آن به درون دره پرتاب‌شده و جان خود را از دست داد.

پل Mackinac – میشیگان، آمریکا

2-w900

با بلندی ۸۰۳۸ متر و ۶۱ متر ارتفاع، پل Mackinac در حال حاضر پنجمین پل بلند جهان محسوب می‌گردد. در بیشتر مواقع به دلیل وزش باد با سرعت ۳۰ مایل در ساعت، بسیاری از راننده‌ها از عبور از روی این پل صرف‌نظر می‌نمایند زیرا این باد توان جابه‌جائی پل تا ۱۰ متر به سمت چپ یا راست را دارد و بدون شک رانندگی کردن روی آن حکم تونل وحشت را خواهد داشت.

پل Chesapeake Bay – مریلند، آمریکا

3-w900

این پل حدود ۶۷ متر ارتفاع و ۶۹۴۶ متر درازا دارد و در مواقعی که هوا چندان مناسب نیست، راننده‌ها از عبور و تردد از روی این پل منصرف می‌شوند زیرا دید کافی ندارند و نمی‌توانند با خیال راحت از روی آن عبور نمایند.

پل رودخانه Ponchartrain Causeway – لوئیزیانا، آمریکا

4-w900

این پل حدود ۳۸.۵ کیلومتر امتداد دارد و نیو اورلئان را به مندویل در لوئیزیانا متصل می‌کند. به میانه‌ی این پل که برسید هیچ خشکی‌ای را نمی‌توان دید و همین باعث وحشت راننده‌ها می‌شود.

پل رودخانه Sidu – استان Hubei، چین

5-w900

این پل در نوامبر سال ۲۰۰۹ میلادی ساخته‌شده و بلندترین پل جهان محسوب می‌گردد زیرا در ارتفاعی حدود ۴۵۷ متر بالای زمین واقع شده است.

پل Seven-Mile – فلوریدا، آمریکا

6-w900

این پل همان‌طور که از نامش پیداست ۷ مایل (حدود ۱۱.۲ کیلومتر) امتداد دارد و در ارتفاع ۲۰ متری از سطح آب واقع شده است. این سازه برای اتصال دو شهر «تایتز کی» و «داک کی» طراحی و ساخته‌شده است. شاید خود پل به تنهائی ترسناک به نظر نرسد اما به دلیل وقوع طوفان‌های شدید در این منطقه موجب وحشت افرادی است که مجبور به عبور از آن هستند.

پل Deception Pass – واشنگتن، آمریکا

7-w900

پل Deception Pass یک جاده دوطرفه است که جزیره Whidbey و Fidalgo را به هم متصل می‌نماید. اگر تصور می‌کنید تردد روی این سازه چندان ترسناک نیست، باید راه رفتن در پیاده‌روی بسیار باریک آن را امتحان کنید تا هیجان و وحشت را به‌طور هم‌زمان و یکجا تجربه نمایید.

پل Confederation – نیو برانزویک، کانادا

8-w900

این سازه حدود ۱۲.۹ کیلومتر امتداد داشته و تقریبا قدیمی محسوب می‌گردد زیرا در بهار سال ۱۹۹۷ میلادی گشایش‌یافته است. جالب است که پل موردبحث روی آب‌های منجمد ساخته‌شده و بلندترین و موفق‌ترین سازه مهندسی  در قرن بیستم به شمار می‌رود.

پل رودخانه Khuiten – بایان-اوگلو، مغولستان

9-w900-13

 

این پل در شمال کوهستان Altai و در مجاورت مرز چین واقع شده است و یک پل کوتاه چوبی محسوب می‌گردد. روی این پل دو خودرو به‌طور هم‌زمان نمی‌توانند حرکت نمایند اما راننده‌هایی که روی این مسیر یک‌صد متری رانندگی می‌کنند باید شهامت و قدرت رانندگی بسیار زیادی داشته باشند.

پل کاپیتان ویلیام مور – آلاسکا، آمریکا

10-w900

مراحل ساخت این پل ویژه در سال ۱۹۷۶ میلادی به پایان رسیده و حدود ۳۳.۵ متر ارتفاع دارد. نام او نیز در بزرگداشت خلبانی به همین نام انتخاب‌شده است.

پل Volgograd – Volgograd، روسیه

11-w900

این پل روی رودخانه ولگا واقع شده و در جنوب روسیه قرار دارد. ولگوگارد در سال ۲۰۰۹ میلادی با طول ۷.۱ کیلومتری ساخته و تکمیل شد. در سال ۲۰۱۰ میلادی در اثر یک طوفان شدید، این پل شروع به لغزیدن نمود. مردم این منطقه چنین صحنه‌ای را یک‌بار دیگر نیز در سال ۱۹۴۰ میلادی شاهد بوده‌اند که پلی موسوم بهTacoma Narrows در همین مکان لرزیده و ازهم‌پاشیده بوده است.
شدت طوفان و لرزش‌ها به حدی بوده که ماشین‌ها در هوا بلند شده و به خط مقابل پرتاب گشته بودند.

پل Quepos – Jaco to Quepos، کاستا ریکا

12-w900

این سازه به «پل مرگ» یا پل «Oh My God» نیز شهرت دارد و ازجمله باریک‌ترین مسیرهای عبوری است که تاکنون ساخته‌شده و برای تردد خودروها از آن استفاده می‌گردد. جالب است بدانید که شاید در ظاهر این‌گونه به نظر برسد که فقط یک دوچرخه می‌تواند به‌سلامت از این مسیر بگذرد اما، در واقعیت کامیون‌ها هم بدون هیچ وحشتی این مسیر را برای تردد خود انتخاب نموده و از روی آن می‌گذرند.

پل Vitim River – سیبری، روسیه

13-w900

پل Vitim River یکی از پل‌های قدیمی قطار در سیبری است. در زمستان‌های این منطقه که هوا به‌شدت سرد است و این پل چوبی به تکه‌ای از یخ تبدیل می‌گردد، اعصاب راننده‌ها با رانندگی روی آن مورد آزمایش قرار می‌گیرد. البته جا دارد اشاره نماییم که این پل مورداستفاده روزانه قرار نمی‌گیرد.

پل Millau Viaduct – کوهستان Massif Central، فرانسه

14-w900

این مرتفع‌ترین پل جهان است که در جنوب کشور فرانسه واقع شده و حدود ۳۴۳متر ارتفاع دارد.

پل Gandy – فلوریدا، آمریکا

15-w900

این پل حدود ۴.۵ کیلومتر امتداد دارد و به‌قدری کم ارتفاع است که گاهی راننده‌ها تصور می‌کنند درون آب در حال حرکت هستند.

پل Sunshine Skyway – Tampa Bay، فلوریدا، آمریکا

16-w900

پل Sunshine Skyway حدود ۶.۷ کیلومتر امتداد و ۱۳۱ متر ارتفاع دارد و بلندترین پل بتنی و کابلی دنیا محسوب می‌گردد. البته بد نیست بدانید که از سال ۱۹۸۷ میلادی که این پل گشایش‌یافته تاکنون حدود ۲۰۷ نفر به خودکشی از روی آن اقدام کرده‌اند.

پل Eshima Ohashi – Matsue، ژاپن

17-w900

این پل واقعا وحشتناک است و بیشتر به ترن هوائی شباهت دارد تا یک جاده معمولی که برای تردد طراحی و ساخته‌شده است. عبور از روی این پل که نوعی راه میان‌بر محسوب می‌گردد همانند یک فیلم ترسناک است که باید در شیبی به این تندی رانندگی کرد. امتداد این سازه فقط ۱.۷ کیلومتر بوده و دوطرفه است. عرض آن نیز ۱۱.۴ متر است.

پل Bamboo – Kampong Cham، کامبوج

18-w900

پل بامبو در بخش شرقی کامبوج واقع شده و شهر را به جزیره‌ای که چندین روستا و شالیزار برنج دارد، وصل می‌نماید. در طول فصل بارانی می‌توانید با قایق خود را به این جزیره برسانید اما در طول فصل خشک برای دسترسی به این جزیره باید از پل ساخته‌شده از بامبو استفاده کرد.

پل Deosai – Skardu Gilgit-Baltistan، پاکستان

19-w900

آخرین پل ترسناکی که در این مطلب می‌خواهیم معرفی نماییم، در شمال پاکستان واقع شده که در امتداد جاده ای به طول ۸۲.۴ کیلومتر واقع شده است و یکی از ترسناک‌ترین پل‌های چوبی دنیا محسوب می‌گردد.

منبع: goodmad
۲ نظر

ورود

 • سوران تیر ۲۷, ۱۳۹۵

  مطلب جالبی بود. اما چندتا نکته عجیب داشت.
  اول اینکه طول پل آخر بعیده ۸۲.۴ کیلومتر باشه!
  دوم اینکه چندتا از پلهارو به عنوان مرتفع ترین پل دنیا معرفی کردین!
  سوم اینکه عکسهای انتخابی میتونست بهتر باشه

  • شایان حقی مرداد ۱۱, ۱۳۹۶

   عزیز من پل آخر عکس بخش انتهاییش گذاشته شده.دوما هر کدوم تو یه زمان مرتفع ترین بودن.سوال آخرتونم اصلا درک نمی کنم…!