«مورچه خوارهای پولک دار» سرانجام تحت حفاظت قرار می گیرند [تماشا کنید]

«مورچه خوارهای پولک دار» سرانجام تحت حفاظت قرار می گیرند [تماشا کنید]
بدون نظر

«پانگولین» تنها پستانداری است که بر روی پوست خود پولک دارد. این حیوان زیبا که با نام «مورچه خوار پولک دار» نیز شناخته می شود، اندازه ای بسیار کوچک دارد و زیبایی آن می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد. به علت زیبایی و کمیاب بودن «پانگولین»، افراد سودجو هموار در تلاش بودند آن را قاچاق کنند. به همین دلیل لقب «بیشترین حیوانی که به صورت غیر قانونی خرید و فروش می شود» به او اختصاص یافته است. قبل از پرداختن به خبر منتشر شده، بهتر است اندکی بیشتر با این جانوران بانمک آشنا شویم.

dqhvynvvmjujrukf4s7b-w600

پولک های موجود بر روی پوست «پانگولین» ها از جنس کراتین هستند. نام آن ها از زبان مالایی گرفته شده و به معنای «جمع شونده رو به بالا» است. این جانوران در مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا زندگی می کنند و اغلب شب هنگام بیرون می آیند. «پانگولین» ها از حشرات تغذیه می کنند و برای یافتن آن ها از حس بویایی قوی خود بهره می گیرند. آن ها هنگام خوابیدن، رو به بالا حمع شده و به شکل گلوله در می آیند. پوست این جانوران به حدی قویست که تنها گربه سانان بزرگ و کفتارها می توانند به آن نفوذ کنند.

پولک های «پانگولین» در ساخت داروهای سنتی چین کاربرد دارد و به همین دلیل ارزش بالایی برای آن ها در نظر گرفته می شود. گوشت این حیوان نیز به عنوان غذایی لوکس در کشورهای چین و ویتنام سرو می گردد.

بر اساس گزارش ها، در فاصله زمانی سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۵ میلادی، حداقل ۱۵۳,۴۳۴ مورد تجارت «پانگولین» به ثبت رسیده است. بهتر است نگاهی تصاویر و ویدیویی که در ادامه قرار داده شده داشته باشیم و حفاظت از این حیوانات را جشن بگیریم.

mdcu5usrsaatuh6zwh55-w600

hvbwfhw6gh0zdg96hfrj-w600

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: gizmodo
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود