گشت و گذاری در زندگی خصوصی اسطوره فوتبال آرژانتین، دیه گو آرماندو مارادونا

گزارشی جالب از همسران و دیدگاه های سیاسی دیه گو مارادونا

گشت و گذاری در زندگی خصوصی اسطوره فوتبال آرژانتین، دیه گو آرماندو مارادونا

روزیاتو تا کنون شما را با بخشی از زندگی خصوصی شخصیت هایی چون: آلبرت انیشتن، نلسون ماندلا، پله، استیو بالمر، ساتیا نادلا و محمد علی کلی آشنا کرده است و این رویه هم چنان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. گزارش امروز ما به زندگی خصوصی یکی از جنجالی ترین شخصیت های مستطیل سبز اختصاص دارد که در ۳ دهه اخیر، دنیای فوتبال را تحت تاثیر قرار داده است.

با ما همراه باشید در گشتی در زندگی خصوصی دیه گو آرماندو مارادونا.

داستان مارادونا: یک روایت جنجالی

دیه گو آرماندو مارادونا (Diego Armando Maradona) متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۶۰ میلادی در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین است. وی را یکی از اسطوره های کم نظیر مستطیل سبز می دانند که دریبل های جادویی اش را دنیا به خاطر دارد.

این اسطوره فوتبال جهان، درحالی که فقط ۱۶۵ سانتی متر قد داشت، یکی از موثر ترین بازیکنان آرژانتین در نیم قرن اخیر بوده و سبب قهرمانی و نایب قهرمانی تیم ملی این کشور در سال های ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰ میلادی شده است.

او یکی از با استعداد ترین بازیکنان فوتبال جهان محسوب می شود که در خانواده‌ای فقیر و پرجمعیت به دنیا آمد. فوتبال را در باشگاه «آرجنتینوس جونیورز» آغاز کرد و ۱۵ساله بود که به تیم اول باشگاه پیوست. وی در حالی که تنها ۱۷سال داشت به تیم ملی آرژانتین دعوت شد و در برابر مجارستان یک نیمه بازی کرد.

قدرت بازی‌ سازی، پاس‌ های بلند و کوتاه میلی متری، قدرت حفظ توپ و هوش سرشار رهبری تیم در میانه میدان، ضربه‌ های ناگهانی و حیاتی، حفظ تعادل و قدرت پا به توپ عالی و بسیاری از خصوصیات دیگر یک فوتبالیست طراز اول در مارادونا جمع بود.

دیه گو با تیم ملی آرژانتین ۲ بار به فینال جام جهانی رسید که هر ۲ بار کاپیتان بود و جام جهانی ۱۹۸۶ قهرمان و ۱۹۹۰ با گلی که آندریاس برمه از روی نقطه پنالتی به آرژانتینی ها زد، نایب قهرمان جهان شد. وی در سال ۲۰۰۸ به سمت سرمربی تیم ملی آرژانتین انتخاب گشت.

همه دنیا، مارادونا را به خاطر این تصویر به یاد دارند. جایی که در فینال ۱۹۸۶، او با استفاده از دست خود و فریب داور، توپ را وارد دروازه انگلیس کرد و جام قهرمانی را بالای سر برد. آن هم در روزگاری که آرژانتین، سخت مشغول نبرد سیاسی و نظامی با انگلیسی ها بود و تحقیر آن ها در فینال جام جهانی، افتخار بزرگی برای این کشور شد.

m2
تصویر یکی از نوستالژی ترین لحظات در دنیای فوتبال قرن بیستم؛ لحظه ای که تکرار نشدنی گشت.

 داستان مارادونا

m3
تصویر دیه گو مارادونا، همسر و یکی از فرزندانش در جام جهانی ۲۰۰۶
m4
مارادونا پس از یکی از عمل های جراحی

داستان مارادونا، داستان عجیبی است. یکی از عجیب ترین داستان هایی که درباره ورزشکاران قرن بیستم وجود داشت. داستانی مملو از اشک ها و لبخند ها. هنوز یک دهه از خداحافظی مارداونا از مستطیل سبز نگذشته بود که دنیا، بار دیگر شاهد تولد مارادونای دیگری از سرزمین فوتبال دوست آرژانتین شد. «لیونل مسی»، کسی که پله، او را شاهزاده دنیای فوتبال خطاب می کند، بی شک، فردی است که می توان او را در قد و قواره های اسطوره برزیل و جهان یعنی پله برشمرد.

m5
تصویر  مارادونا، همسر  و دو فرزندش در نیمه دوم دهه هشتاد میلادی

مسی، صاحب ۵ توپ طلای اروپا، خود را پایین تر از مارادونا می داند و همواره بر این نکته تاکید کرده است که فاصله فوتبال او با اسطوره آرژانتین، زیاد است، اما فارغ از این تعارفات، خلاقیت های لیونل مسی در مستطیل سبز و حرکت های انفجاری او در نوک پیکان خط حمله آبی اناری پوش های بارسلونا، آتشی بر جان تیم های باشگاهی جهان در یک دهه اخیر انداخته است. سبک بازی و حتی سبک زندگی دیه گو مارادونا، تفاوت های زیادی با مسی دارد.

m6
حمل پرچمی حاوی تصاویر لیونل مسی و دیه گو مارادونا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

مارادونا از سال ۱۹۷۷ میلادی برای تیم جوانان و بزرگسالان این کشور بازی کرد و ۹۱ گل برای تیم ملی سرزمین مذکور به ثمر رساند. بوکا جونیورز، بارسلونا، ناپولی، سویا از جمله تیم های باشگاهی معروفیست که مارداونا را در ترکیب خود تجربه کردند. او در مدت ۲۰ سال فعالیت باشگاهی در سراسر جهان، ۲۵۹ گل به ثمر رساند.

m7
تصویر یکی از مشاجرات دیه گو مارادونا با تیم فوتبال الشباب در امارات متحده عربی که با دخالت پلیس همراه شد

او عاشق کیک، کوکایین و کتک کاری بود. وی بارها خبرنگاران را در جاهای مختلف مورد ضرب و شتم شدید قرار داده بود و از تند خوترین ورزشکاران آرژانتین در چند دهه اخیر به شمار می رود. آسیا و اروپا، بارها شاهد رفتار خشونت آمیز مارادونا با خبرنگاران و حتی تماشاگران سرزمین مستطیل سبز بوده است که کمتر در روزگار کنونی از سوی سلبریتی های دنیای فوتبال و حتی ورزش مشاهده می شود.

m8
تصاویر مارادونا در کنفرانس های خبری و هم چنین صحنه دستگیری به خاطر حمل مواد مخدر

مارادونا و مواد مخدر و کیلوهای اضافی، هم چون لیونل مسی و توپ طلا، رابطه دیرینه ای با هم دارند. مارادونا بارها به خاطر حمل مواد مخدر دستگیر شده است. مهم ترینش، در سال ۱۹۹۱ بود که به جرم حمل نیم کیلو کوکایین در بوینس آیرس بازداشت شد. همچنین در شهر کوخاباما بولیوی در سال ۲۰۰۴ نیز به همین جرم توسط پلیس بولیوی دستگیر شد اما پس از مدت کمی آزاد گشت.

m9
دستگیری مارادونا به جرم حمل کوکایین در بوینس آیرس پایتخت آرژانتین در آوریل ۱۹۹۱ میلادی

مصرف مکرر مواد مخدر توسط اسطوره فوتبال آرژانتین سبب شد که او بارها در کلینیک Suizo-Argentina و برای هفته ها بستری شود و تحت درمان قلبی و ریوی  قرار بگیرد. تعداد دفعاتی که مارادونا به مراکز بازتوانی ضد اعتیاد در بوینس آیرس مراجعه کرده است، ده ها مورد را شامل می شود. مارادونا مدت ها برای ترک اعتیاد به کوکایین، در بیمارستانی در کوبا نیز بستری بود.

m10
تصویر توپ بازی دیه گو مارادونا در بیمارستانی در کوبا جهت ترک اعتیاد- ۲۰۰۰ میلادی

مارادونا به واسطه سو مصرف مواد و هم چنین حمل مواد مخدر بارها دستگیر شده است، اما شهرت جهانی اش مانع از برخورد های شدیدی علیه وی شد. مارادونا را در اواخر دهه نود و اوایل قرن بیست و یکم، همواره با شکمی بزرگ، صورتی اخمو و خشن در رسانه ها می بینیم که با پسر شاد و فعال دهه هشتاد، بسیار متفاوت است.

مارادونا و سیاست

m11

در سالهای اخیر، مارادونا، نسبت به ایدئولوژی های دست چپی علایقی از خود نشان داده ‌است. او زمانی که در کوبا تحت درمان بود با فیدل کاسترو رهبر کوبا دوست شد. او تصویری از فیدل کاسترو را بر بازوی چپ و چه گوارا را بر بازوی راست خود خالکوبی کرد.

وی اتوبیوگرافی خود، «ال دیگو» را به اشخاص و گروه‌های زیادی از جمله فیدل کاسترو تقدیم کرده است، او نوشت: «تقدیم به فیدل کاسترو و از طریق او به همه مردم کوبا.»

مارادونا همچنین از هواداران هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا بود کسی که از او در میرافلورس استقبال کرد. دیه گو پس از این ملاقات مدعی شد با هدف ملاقات با یک مرد بزرگ آمده بوده ولی به جای آن با کسی ملاقات کرده که از آن هم بزرگتر بوده‌است. «من به چاوز ایمان دارم، من چاویستا هستم. هرچه فیدل می‌کند، هرچه چاوز می‌کند، برای من بهترین است.»

m12
تصویر جلد کتاب ال دیه گو، اتوبیوگرافی دیه گو مارادونا که توسط نشر یلو جرسی در ۲۰۰۵ منتشر شد

باید عنوان داشت که در واقع این اسطوره بزرگ فوتبال جهان، عاشق کوبا، مورالس، چه گوارا، کاسترو و هم چنین سیگار کوبایی و آب و هوای هاوانا است و برای همین، بارها برای درمان خود به این منطقه سفر کرده است.

m13
مارادونا و پیراهنی که روی آن نوشته شده بود: بوش را متوقف کنید – ۲۰۰۵ میلادی

او بار ها پیراهن هایی را بر تن کرد که ضد جورج بوش پسر، مطالبی روی شان حک شده بود. مانند تصویر بالا که جمله «STOP BUSH» با علامتی از صلیب شکسته مربوط به نازی های آلمان، در آن به چشم می خورد.

وی مخالفت اش را با آنچه امپریالیسم می‌داند، در نشست کشورهای آمریکایی در ماردل پلاتا در ۲۰۰۵ اعلام کرد. او در آنجا با پوشیدن تی شرتی با برچسب «بوش را متوقف کنید» و اشاره به بوش به عنوان آشغال انسانی با حضور جرج دابلیو بوش در آرژانتین مخالفت کرد. در سال ۲۰۰۷، او با حضور در برنامه هفتگی تلویزیونی چاوز فراتر رفت و گفت:

«من از هر چه از آمریکا می‌آید متنفرم. با تمام توان از آن متنفرم.»

m39
گزارش سال ۲۰۰۷ رویترز از تنفر مارادونا از ایالات متحده آمریکا

البته او به پاپ هم علاقه زیادی دارد و بار ها با وی دیدار کرده است. حتی یک بار، پیراهن شماره ۱۰ خود را در حالی که نام فرانسیس بر روی آن حک شده بود به پاپ در واتیکان تقدیم کرد.

m14
تصویر اعطای پیراهن دیه گو مارادونا به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان

مارادونا در کنار چهره فوتبالی، یک چهره کاملا سیاسی هم دارد. او به شدت علاقمند به رهبران کمونیست در آمریکای لاتین است. جایی که هوگو چاوز، رهبر فقید ونزوئلا و هم چنین فیدل کاسترو و برادرش، رهبران کوبای امروز و قدیم، پیکان دار مبارزه با استعمار ایالات متحده در این منطقه از جهان به شمار می روند. البته اخیرا پس از ۸۰ سال قطع رابطه هاوانا با واشنگتن، رابطه سیاسی محدودی بین این دو شکل گرفت.

m15
مارادونا در کنار چاوز و مورالس-رهبران آمریکای لاتین

مارادونا بارها با رهبران کشورهایی که مخالف سیاست های آمریکا به خصوص در عرصه جنگ های خونین دهه نود میلادی و دهه نخست هزاره سوم بودند، ملاقات کرد. در تصویری که در زیر مشاهده می کنید، دیه گو مارادونا در حال خوش و بش با رییس جمهور ونزوئلاست و بر روی پیراهن سیاه رنگ آقای اسطوره، تصویری از جورج دبلیو بوش، رییس جمهور پیشین آمریکا به چشم می خورد که بر روی آن نوشته شده: جنایتکار جنگی.

m16
تصویر خنده های مارادونا در کنار هوگو چاوز، رهبر فقید ونزوئلا که از دوستان دیه گو بود

کمتر فوتبالیست یا ورزشکاری در دنیا سراغ داریم که در اوج معروفیت، به چنین رفتارهای ضد جنگ و ضد سیاسیت های استعماری آمریکا به طور علنی اقدام کند و در تاریخ ورزش جهان، نام هایی چون محمد علی کلی، اسطوره بوکس سنگین وزن جهان یک استثنا به شمار می روند. اما به هر حال، با وجود علاقمندی های مارادونا به سیاست و مذهب، او هم چنان فردی خشونت گراست.

m17
تصویر یکی از زد و خورد های خیابانی دیه گو مارادونا با یکی از خبرنگاران در آرژانتین، منبع: واشنگتن پست

مارادونا حتی بیرون مستطیل سبز هم سابقه در گیری زیادی با خبرنگاران و به خصوص عکاسانی دارد که قصد داشتند از حریم خصوصی او در حالت های مختلف عکس و خبر تهیه کنند. با این حال، وی عاشق کیک است و هر جا باشد آن را خودش شخصاً سرو می کند.

m18
کیک تولد ۵۱ سالگی دیه گو مارادونا در باشگاه الوصل قطر

زندگی  خصوصی مارادونا

m19
دیدار دیه گو مارادونا با فیدل کاسترو، رهبر کوبا در سال ۲۰۰۵ میلادی

زندگی خصوصی اسطوره آرژانتینی ها ظرف ۳ دهه اخیر، با فراز و نشیب های فراوانی همراه بوده است. روزی نبوده که مارادونا به دلیل شرب خمر، مصرف مواد مخدر، ارتکاب به رفتارهای غیر قانونی و خلاف عرف در آرژانتین و دیگر کشور های دنیا، روانه بازداشتگاه یا بیمارستان یا کمپ های ضد اعتیاد نشود.

m20
از تصاویر نادر مارادونا با کت و شلوار در کنار تایسون، اسطوره بوکس آمریکا

او بارها از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، اما مدتی بعد به عنوان کاپیتان در زمین فوتبال حاضر شد و پس از جام جهانی ۱۹۹۴ بود که با ناکامی تیمش، از مستطیل سبز در کسوت بازیکن خداحافظی کرد. البته او به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور هم موفقیت چندانی به دست نیاورده است.

m21
تصویری از لحظه کسب جام جهانی ۱۹۸۶ آرژانتین توسط مارادونا

شاید زندگی هیچ ورزشکاری در قرن بیستم میلادی به اندازه دیه گو مارادونا، خبر ساز و جنجالی نبوده باشد. او را باید یکی از عجیب ترین بازیکنان فوتبال در اعصار جام جهانی دانست. وقتی گلی که با دست وارد دروازه انگلیسی ها کرد زمینه قهرمانی این تیم را فراهم آورد، مارادونا بیشتر در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت و به نظر می رسد تا به امروز، حاشیه و سورپرایز، بخش جدا نشدنی از زندگی آقای اسطوره باشد.

m22
دیه گو مارادونا همسرش را به دزدی ۹ میلیون دلاری از حسابش در یک برنامه تلویزیونی متهم کرد

به هر حال این شماره ۱۰ تاریخ ساز و نوستالژیک آرژانتینی ها، در سال ۱۹۸۴ میلادی با کلودیا ویلافانه ازدواج کرد که این ازدواج در آستانه المپیک آتن ۲۰۰۴ میلادی به طلاق کشید. ماحصل این ازدواج ۲۰ ساله، دالما مارادونا، دیه گو سیناگرا، جیانینا مارادونا، دیه گو فرناندو مارادونا اوجدا بودند. مارادونا، خواهر و برادر های معروف دیگری هم دارد که از آن جمله می توان به هوگو مارادونا، رائول  مارادونا و ریتا ماردونا اشاره کرد.

m23

مارادونا پس از جدایی از همسرش، هم چنان خبر ساز بوده و همواره در مصاحبه های تلویزیونی و رسانه ای، فلاش بکی به دوران زندگی و سبک زندگی خصوصیش می زند. سال گذشته بود که مارداونا، همسر سابقش را به دستبرد به حساب بانکیش متهم کرد و گفت که کلودیا ۹ میلیون دلار از حساب او برداشت کرده است.

m310
شماری از کاریکاتورهایی که از مارادونا کشیده شده است

این در حالی بود که همسرش این ادعا را رد کرد و مدعی شد که خود دیه گو این مبلغ را به ایشان تقدیم کرده و به صورت دارایی های مختلف است. گفته می شود که همسر مارادونا، ۳ آپارتمان به ارزش ۲ میلیون دلار در برجی در شهر  میامی در اختیار دارد و در بانکی در اروگوئه نیز، ۳ میلیون دلار وجه نقد سرمایه گذاری کرده است. مارادونا از دادگاه خواسته بود که پول به یغما رفته از حسابش را از این خانم پس  بگیرد.

m24
تصویر  حضور دیه گو مارادونا و همسرش در دادگاه برای تفهیم اتهام درباره موضوع مصرف کوکایین-۲۰۰۰ میلادی

حضور مارادونا و همسرش در دادگاه، برای نخستین بار نبود. آنها در سال ۲۰۰۰ میلادی یعنی ۴ سال پیش از طلاق، در دادگاه به واسطه اتهام هایی که علیه مارادونا درباره حمل و مصرف کوکایین در آرژانتین به راه افتاد، حاضر شدند.

m25
دیه گو ماردونا و کراوات سفید کنار ورونیکا ادوجا، همسر جدیدش در بوینس آیرس

مارادونا چند سال پیش با ورونیکا ادوجا ازدواج کرد. او از وی یک فرزند دارد که پنجمین فرزند و البته خردسال ترین اش محسوب می شود. ورونیکا بار ها درباره عدم پایبندی مارادونا به روابط زناشویی و ابراز علاقه به دختران جوان دیگر از جمله روکیو اولیوا سخن گفته بود.

m26
تصویر ورونیکا اوجودا و روکیو اولیوا (سمت راست) که گفته می شود مارادونا در سال های اخیر با ایشان در ارتباط بوده است- منبع : دیلی میل

عدم پایبندی مارادونا به روابط زناشویی با دو همسرش سبب شده تا همواره ایشان را درمراسم مختلف، با دختران جوانی مشاهده کنند که برای رسانه ها، سوژه های داغی محسوب می شده اند.

مارادونا از سال ۲۰۱۳ میلادی به فوتبالیست جوان و ۲۵ ساله این کشور  یعنی روکیو اولیوا در ارتباط بود و به همین خاطر، همواره در مصاحبه ها، در رابطه با این دختر جوان از وی سوال می شد. این خانم قبلا گفته بود که همسر سابقش Pablo Pugliese که تاجر موفقی بود، در برابر دیه گو، نمره ۴ از ۱۰ می گیرد در حالی که دیه گو از نظر او، نمره ۱۰۰۰ دارد.

مارادونا به همسر جدیدش علاقه زیادی دارد و به نظر می رسد به واسطه این که ایشان با بیش از ۲۵ سال اختلاف سنی نسبت به او قرار دارد، زندگی وی با این دختر جوان رنگ و بوی تازه ای گرفته است.

m27
تصویری جدید از دیه گو مارادونا و همسر ۲۵ ساله اش روکیو اولیوا

مارادونا برای نخستین بار در طول زندگی خانوادگی، با دختری همراه می شود که هم چون او، یکی از بازیکنان موفق مستطیل سبز بوده و شاید به همین دلیل، تصاویر بسیاری با روکیو داشته و حتی کادو های تولد گرانی برای او در سال های اخیر خریدار کرده است.

m28
تصویر گل هایی که مارادونا به واسطه تولد همسر جوانش به او هدیه داد

ورونیکا در مشاجره قانونی با کلودیا، همسر سابق و اول دیه گو مارادونا به خاطر مسائل شخصی و حقوقی است و بخشی از زندگی خصوصی مارادونا را به خود اختصاص داده است.

m29
عکس روی جلد نشریه اسپانیولی زبان GENT که تصویر ورونیکا همسر جدید مارادونا را با فرزند ۲ ساله اش نشان می دهد

ورونیکا، خواننده و مدل تبلیغاتی شناخته شده در آرژانتین است و در مصاحبه های تلویزیونی، همواره به همسران سابق مارادونا تاخته است.

m30
تصویر ورونیکا همسر جدید دیه گو مارادونا در یک برنامه زنده تلویزیونی که علیه زن سابق مارادونا صحبت میکرد

فرزندان مارادونا

m31
تصویر دیه گو  مارادونا چی آر، فرزند ارشد مارادونا

یکی از فرزندان مارادونا که از همسر سابقش کریستیانا سیناگرا متولد شد، دیه گو آرماندو مارادونا سیناگرا نام دارد. وی متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۶ است و در ایتالیا بازی می کند. شایعاتی بود که نشان می داد پا فرانسیس، رهبر کاتولیک ها در سال ۲۰۰۷ میلادی از مارادونا خواسته بود که سیناگرا را به عنوان فرزند قانونی خود بپذیرد. اما وکیل مارادونا این شایعات را تکذیب کرد. این پسر در سال ۲۰۱۵ میلادی با نونزیا پینینو ازدواج کرد و مورد تفقد پاپ فرانسیس قرار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر از این فرزند مارادونا به سایت ایشان در این آدرس مراجعه کنید.

m32
وی همیشه از رسانه های می خواست که او را دیه گو مارادونا خطاب کنند نه دیه گو سیناگرا

دختر بیست و نه ساله مارادونا، دالما نام دارد که بر خلاف برادرانش، عاشق سرزمین فوتبال نیست و به پرده نقره ای علاقمند شده است. او مدل تبلیغاتی و یک هنرپیشه در این کشور محسوب می شود. دالما در اینستاگرام نیز فعالیت دارد و در این آدرس  در دسترس است. او ۱۱۴ هزار مخاطب دارد.

m33
تصویر صفحه اینستاگرام دالما مارادونا، دختر بزرگ اسطوره آرژانتین

دالما در سال ۱۹۸۷ میلادی در بوینس آیرس متولد شد و ۴ برادر دارد. وی در کودکی به خاطر پدرش به ناپل رفت اما در سن شش سالگی به بوینس آیرس برگشت تا با مادربزرگش زندگی کند. وی در مدرسه هنر Hugo Midon شرکت کرد و توانست در آزمون ورودی قبول شود و در بین صد ها کاندیدا، تنها کسی بود که موفق گشت در دانشگاه هنر IUNA مشغول به تحصیل در عرصه بازیگری گردد.

m34
تصویری از فیلم های تلویزیونی دالما مارادونا

وی در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق به دریافت مدرگ کارشناسی بازیگری شد. او به مدت ۸ سال با فرناندو مولینا ارتباط داشت. دالما در فعالیت های تلویزیونی و سینمایی متعددی در ۲ دهه اخیر حضور داشته است که بخشی از آن به برنامه های مخصوص کودکان ارتباط دارد. برند خانواده مارادونا، سبب افزایش شهرت و موفقیت های هنری این خانم جوان در سال های اخیر بوده است.

m35
تصویری از دالما مارادونا، دختر بزرگ مارادونا

وی در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ در فیلم هایی چون La Rabia, La Mosca en la cenize, Orillas و Femin ایفای نقش کرده است که هر ۴ فیلم محصول کشور آرژانتین و به زبان اسپانیولی هستند.

جیانینا مارادونا، دختر ۲۷ ساله مارادونا از دیگر فرزندان وی محسوب می شود که در سال ۲۰۰۸ میلادی با سرجیو اگورو، بازیکن آرژانتینی ازدواج کرد و ۵ سال بعد از او جدا شد. وی یک فرزند از سرجیو به نام بنجامین دارد.

m36
تصویر سرجیو آگورو و همسرش و پسرشان بنجامین در ۴ سالگی

سرجیو آگورو اخیرا پس از جدایی از دختر مارادونا با فردی به نام کارینا ازدواج کرد و در لندن توپ می زند. دختر مارادونا در توییتر بیش از ۳۷۰ هزار فالوور دارد و به نظر می رسد، عنوان دختری مارادونا و همسری سابق سرجیو، او را به اندازی کافی بین توییتر باز ها مطرح کرده است. توییتر وی را در این نشانی اینترنتی دنبال کنید.

m37
جدایی دختر مارادونا از بازیکن سرشناس آرژانتینی، بازتاب زیادی در رسانه های آمریکای جنوبی داشت

سرجیو آگورو با وجود جدایی از جیانینا، با ارائه یک لایحه حقوقی از دادگاهی در آرژانتین علیه همسر سابقش ادعای دعوی کرده است. او در این دادخواست از قاضی خواسته بود که مانع از مخالفت همسر سابقش مبنی بر ملاقات ماهانه با فرزندش شود.

این در حالیست که جیانینا چنین موضوعی را تکذیب کرده بود و به رسانه ها گفت که نه تنها سرجیو می تواند بنجامین را هر وقت بخواهد ملاقات کند، بلکه به درخواست پدرش، تصاویر متعددی از بنجامین را هر از گاهی برای این بازیکن فوتبال آرژانتین و منچستر سیتی ارسال می کند.

مارادونا شرکتی به نام Diego Maradona Group Companies‌ دارد که فعالیت های تجاری انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیش تر به این نشانی مراجعه کنید.

m38

حرف پایانی

داستان مارادونا، داستان اسطوره ایست که دارو و خشونت و بی بند و باری، بخش جدا نشدنی از زندگیش بوده و به نظر می رسد فضای حاکم بر کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی، در بستر سازی برای پرورش فردی چون ماردونا با چنین سبک زندگی خاص، تاثیرگذار است. مارادونا اگر چه در مستطیل سبز به خاطر هنرنمایی های فوق العاده اش یک جادوگر بود، اما بیرون این مستطیل، چهره یک قهرمان را از خود نشان نداد و همواره چهره یک سلبریتی فوتبالیست مجرم را در اذهان مردم دنیا از خود بروز داد.

سبک زندگی مارادونا و گشتی در زندگی خصوصی آن نشان داد که شهرت و اعتبار به خصوص در آمریکای جنوبی، حتی اسطوره ها را در معرض تهدید قرار می دهد و می تواند آنها را به واسطه افراط گرایی ، حتی در ورطه نیستی و مرگ نیز قرار دهد.

زندگی مارادونا و تحلیل سبک زندگی و رفتارشناسی او، می تواند عناوین خوبی برای محققان رشته تربیت بدنی، روان شناسی ورزشی و حتی دانشجویان علوم سیاسی باشد تا درک بهتری از زندگی پر فراز و نشیب این قهرمان فوتبال داشته باشند و درس هایی از آن را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • اصغر زاده آذر ۸, ۱۳۹۵

  گزارش فوق العاده
  خیلی مرسی

 • Raha آذر ۸, ۱۳۹۵

  مارادونا یعنی نوستالژی و خاطره و دعوا 🙂
  عکسش با همسراش جالب بود. مستند نگاری خوبی بود. باتشکر

 • سحر مومنی آذر ۹, ۱۳۹۵

  چقدر قشنگ نوشتین
  مرسی
  تازه اشنا شدم با سایتتون

 • محمد آذر ۹, ۱۳۹۵

  چه کیکی. چه رفقایی 🙂
  عجب

 • فرهاد آذر ۹, ۱۳۹۵

  خوشم میاد ازش
  آمریکا ستیزه