۱۵ منظره طبیعی شگفت انگیز از سراسر جهان که هوش از سر بیننده خود می برند

از داچ اشتاین اتریش تا آلپ سوئیس

۱۵ منظره طبیعی شگفت انگیز از سراسر جهان که هوش از سر بیننده خود می برند

بر روی کره زمین مناطقی وجود دارند که دیدن آنها هوش از سر بیننده آن می برد و برای لحظاتی نفس را در سینه او حبس می کند. همگی ما دوست داریم برای دیدن چنین مکان هایی رفته و از هیجان دیدن مناظر آن لذت ببریم. در ادامه و در یک سفر تصویری برای دیدن تصاویری از این شگفتی ها با ما همراه باشید.

پلی بر فراز یخچال های طبیعی داچ اشتاین در اتریش 

1
بر فراز یخچال های طبیعی داچ اشتاین خواهید توانست بلندترین پل جهان را ملاحظه کنید. البته این را هم درنظر داشت باشید که علی الرغم منظره زیبای این ناحیه اگر از طرفداران دیدن ارتفاعات نیستید، این مکان مقصد چندان مناسبی برای شما به شمار نمی رود.

محل تلاقی بیابان نامیب با اقیانوس اطلس

2
در بیابان نامیب در آفریقای جنوبی می توانید بلندترین و تاثیرگزارترین تپه های شن و ماسه ای جهان را شاهد باشید. زمانی که این بیابان به اقیانوس اطلس اتصال پیدا می کند، منظره ای جادویی و زیبا را شکل می دهد.

جزیره اسکای در اسکاتلند 

3
جزیره اسکای اسکاتلند به دارا بودن مناظر باورنکردنی و حیات وحش آن شهرت فراوان دارد. در این مکان که به سختی هم می توان فردی را در آن یافت، تا چشم کار می کند کوه های زیبا، دژهای قدیمی و روزخانه های آبی رنگ دیده می شود.

تواِلو آپوستلز در استرالیا (The Twelve Apostles)

4
تواِلو آپوستلز، صخره هایی از سنگ آهک هستند که از میان ساحل اقیانوسی در پارک ملی «پورت کمپل» در استرالیا بیرون زده اند. این صخره ها حاصل سال ها فعالیت های زمین شناسی و تغییرات موجود در آب اقیانوس هستند.

باگان در میانمار 

5
در شهر قدیمی و باستانی باگان در میانمار می توان تعداد فراوانی معبد و صومعه بودایی را یافت. سابقا بیش از ۱۰.۰۰۰ مرکز مذهبی فعال در این منطقه وجود داشت. امروز هم در اطراف آن چیزی در حدود ۲.۲۰۰ عبادتگاه دیده می شود. باید از این قطعه از جهان ممنون بود که با چنین زیبایی طبیعی ای توانسته چنین شکوهی را رقم بزند.

ویکتوریا پیک در هنگ کنگ 

6
ویکتوریا پیک واقع در غرب هنگ کنگ منظره شگفت انگیزی را در شب رقم می زند. دشوار که بتوان چنین منظره ای را در جای دیگری از کره خاکی متصور شد.

پل ماه در تایوان 

7
در شهر تایپی تایوان و در پارک Dahu، این پل از پرطرفدارترین جذابیت های این منطقه است. در ساعت هایی که هوا گرگ و میش است، انعکاس نور بر روی سطح آب، مناظر و کوه های اطراف را به داخل آب منعکس کرده و منظره بسیار زیبایی را شکل می دهد.

وایت کلیف در انگلستان 

8
این تپه های معروف گچی در ساحل کِنت قابل مشاهده است و از زمان های بسیار دور برای ماهیگیران به عنوان نشانه ای برای نزدیک شدن به انگلستان به شمار می رفت. به دلیل وجود همین تپه ها بود که رومن ها انگلستان را به نام آلبیون (Albion) صدا می زدند. (albus در لغت به معنای سفید است)

ترول تانگ در نروژ

9
چنین بیرون زدگی در کوه به دلیل شکسته شدن بخش از بدنه کوه است و در ۳۵۰ متری بالای رودخانه قرا دارد. رسیدن به این مکان کار دشواری است و تنها از طریق پیاده روی ۱۲ کیلومتری می توان به آن رسید.

کوه کورکوادو در ریودژنریوی برزیل

10
بر فراز کوه کورکوادو مجسمه معروف مسیح جای گرفته است. از این منطقه می توان شکوه و زیبایی شهر ریو و نیز کوه سوگارلوآف را به خوبی شاهد بود.

ایستر آیلند 

11
ایسترآیلند سرزمینی نقره ای و دورافتاده در وسعت اقیانوس آرام است. منظره زیبای غروب آفتاب در میان مجسمه های سنگی معروف، شکوه و جذابیت این مکان را چند برابر می کند.

غار ملیسانی در کفالونیای یونان 

12
بر اساس اسطوره های یونانی، این غار مکانی تلقی می شد که سربازان به وسیله حوریان بسیار زیبایی اغفال می شدند. اما امروزه اجباری برای رفتن به این ناحیه وجود ندارد و بازدیدکنندگان با میل شخصی خود برای دیدن آب های زیبای آبی این منطقه به آنجا می روند.

Fjallabaksleid در ایسلند 

13
این مکان که تلفظ بسیار دشواری هم دارد سفر تصویری شگفت انگیزی را برای بازدیدکنندگان آن بر فراز کوه های شمال یخچال های طبیعی Mýrdalsjökull فراهم می کند. این مناظر زیبا حاصل سال های طولانی فعالیت های آتشفشانی هستند.

کوه کلیمانجارو در تانزانیا 

14
سالانه در حدود ۴۰.۰۰۰ نفر از کوه کلیمانجارو صعود می کنند. این افراد بدون آنکه به لیدرها و راهنمایان سفر خود وابسته باشند این کار را انجام می دهند. حتی از دور دست هم می توان زبیایی این کوه را شاهد بود. مسلما زیبایی های این مناظر باورنکردنی با بالا رفتن از ارتفاعات افزایش هم پیدا می کنند.

هتل کامبرین در آلپ سوئیس 

15
این هتل باشکوه در کوه های آلپ سوئیس واقع شده است. شکوه این هتل و واقع شدن آن در میان مناظر زیبای کوهستانی تصویری از داستان شاه و پریان را برای ساکنان آن فراهم می آورد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود