اگر خواهان شکمی صاف هستید از این خوراکی ها چشم بپوشید

حتی جویدن آدامس

اگر خواهان شکمی صاف هستید از این خوراکی ها چشم بپوشید

یکی از چیزهایی که بسیاری از ما به دنبال آن هستیم داشتن یک شکم تخت است. اما حتما می دانید که رسیدن به این هدف کار چندان آسانی نیست.

در مواقعی پیش می آید که ورزش فراوانی می کنید، رژیم هایی غذایی نسبتا دشواری را به کار می گیرید اما همواره و زمانی که در آینه نگاه می کنید، رضایت چندانی از وضعیت نیمرخ شکم خود در آینه ندارید. چرا که هنوز هم آن چربی های شکمی در جای خود باقی مانده اند.

«برایت سایت» این بار به فراهم کردن فهرستی از مواد غذایی مبادرت کرده که می توانند به ایجاد نفخ شکم کمک کنند و با پرهیز از خوردن آنها می توان بار دیگر و در هنگام قرار گرفتن مقابل آینه حس بهتری را تجربه کرد.

در این ارتباط می توانید بخش اول و دوم مقاله «چگونه با تنظیم برنامه غذایی، از نفخ جلوگیری کرده و شکم تخت تری داشته باشیم» را نیز مطالعه کنید.

با هم این فهرست را مرور می کنیم:

۱- نوشیدنی های گازدار شیرین را کنار بگذارید

1

بله احتمالا بسیار شنیده اید که مصرف این نوع از نوشیدنی ها، عادت چندان خوبی به شمار نمی رود. اگر واقعا مایل به نجات یافتن از شر چربی های شکمی هستید باید این نوع نوشیدنی ها شیرین و گازدار را کنار بگذارید.

حتی انواع کم کالری آن باعث پایین آوردن سطح سوخت و ساز بدن می شوند و تخمین زده می شود که با نوشیدن آنها در بدن تان چربی جمع خواهد شد.

۲- دیگر آدامس نخَرید

2

زمانی که آدامس می جوید، مغز و معده شما این پیام را دریافت می کنند که وعده ایی غذایی به سمت بدن نزدیک می شود. علاوه بر این، آدامس باعث تولید بیشتر اسید معده می شود و در نتیجه احساس گرسنگی بیشتری خواهید کرد.

۳- به رژیم غذایی کم نمک روی آورید

3

این را به خاطر داشته باشید که شکر و نمک را خصوصا اگر فشار خون بالایی دارید، در حداقل میزان مصرف قرار دهید. نه تنها مصرف بیش از اندازه نمک برای بدن ضرر دارد بلکه آب اضافه را در داخل بدن نگه می دارد که می تواند مانع از سوزاندن چربی های شکمی شود.

۴- با تمام فَست فودها خداحافظی کنید

4

بر هیچ کس پنهان نیست که تمامی فست فودها با دارا بودن کالری فراوان، می توانند از بسیاری از جهات برای بدن مضر باشد. البته این دلیل برای بسیاری از افراد و به تنهایی نمی تواند توجیه کافی ای برای کنار گذاشتن آن باشد.

اما شاید اگر بدانید که کنار گذاشتن آن می تواند در از بین بردن نفخ بد شکمی تاثیر داشته باشد، مصصم تر شوید.

۵- خوردن سُس مایونز را فراموش کنید

5

اگر از طرفداران خوردن سالاد با سُس مایونز هستید باید بدانید که این سُس و بسیاری دیگر از انواع سُس ها، دربرگیرنده ۸۰ درصد چربی هستند. بهترین راه آن است که این سُس را با پوره سبزیجات یا سُس گوجه فرنگی خالص جایگزین کنید.

۶- به هوس خوردن سیب زمینی سرخ کرده «نه» بگویید

6

حتی اگر از طرفداران این ماده خوراکی هستید بهتر است هرچه زودتر خوردن آن را کنار بگذارید. سیب زمینی سرخ کرده درست همانند سرخ کردنی های دیگر، مانند یک اسنفج، چربی های اشباع شده را جذب می کند.

چه باورتان بشود و چه نشود، چربی های اشباع شده بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارند بنابراین باعث افزایش قابل توجهی وزن اضافه در بدن خواهند شد. ممکن است گاهی و بدون آنکه متوجه باشید، ۳۰ تکه از آن را بخورید.

۷- خوردن بستنی را برای خود ممنوع کنید

7

این مورد برای تان کاملا آشکار است، این طور نیست؟ مواد خوراکی که از شکر فراوانی تشکیل شده اند، باعث افزایش قابل توجهی چربی شکمی می شوند. این نوع چربی، مخاطره آمیزترین نوع چربی برای بدن به شمار می رود.

۸- غذاهایی که باعث نفخ می شوند را کنار بگذارید

8

حتی لاغرترین افراد هم بعد از خوردن خوراکی هایی که ایجاد نفخ و گاز می کنند، شکم شان اندکی برآمده می شود. اگر این موضوع برای تان اهمیت دارد، از خوردن چنین موادی پرهیز کنید و برای افزایش سوخت و ساز بدن نیز ورزش کنید.

۹- سراغ محصولات «بدون شکر» نروید

9

غذاهایی که دارای شکر جایگزین از جمله  polyalcohols هستند عمدتا توسط افراد مبتلا به دیابت به کار گرفته می شوند. حتی این خوردنی های بدون شکر هم می توانند باعث برآمده شدن شکم شما شوند.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود