با دسرهای عجیب و محبوب اهالی اسکاتلند آشنا شوید

با دسرهای عجیب و محبوب اهالی اسکاتلند آشنا شوید

در ادامه این مطلب به معرفی دسرهای بسیار محبوب در شهرهای گوناگون کشور اسکاتلند پرداخته ایم که در رستوران ها، کافه ها یا قنادی های شهرهایی همانند ادینبورگ، فالکرک، گلاسکو و ابردین عرضه می شوند.

برای آشنائی با آن ها در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

بستنی کره بادام زمینی و دونات مربای توت فرنگی در ادینبورگ

1

این دسر مخصوص را یکی از کافی شاپ های مشهور ادینبورگ به نام Baba Budan تهیه و ارائه می کند. از دیگر مزه های این خوراکی شیرین می توان به بیسکوئیت و چای اشاره کرد.

کیک پاپ کورن تافی، کارامل، شکلات و چوب شور در شهر فالکرک

2

این کیک خوشمزه که بسیار زیبا تزئین می شود نیز در یکی از کافه های شهر فالکرک به نام Tea Jenny سرو می شود و طرفداران بسیاری هم دارد.

وافل هفت رنگ در شهر استرلینگ

3

کافه کوچک  Flip n’ Shake بیشتر برای میلک شیک، فرنچ تست و پنکک های خود شهرت دارد. اما یک دسر مخصوص هم دارد که ترکیبی از وافل بلژیکی، بستنی بلوبری و مارشمالوست.

چیزکیک براونی کاراملی در ادینبورگ

4

این کوه شکلاتی هوس انگیز که در تصویر مشاهده می کنید، یک چیزکیک براونی نمکی و کاراملی است که کافه Artisan Cheesecakes آن را سرو می کند و تنها یکی از کیک های پنیر بسیار خوشمزه این قنادی به شمار می رود. از دیگر دسرهای محبوب این کافه می توان به چیزکیک های میلک شیک اشاره کرد که با بستنی سرو می شوند.

دونات جنگل سیاه در گلاسکو

5

این دونات های تازه مملو از مربای آلبالو، کاستارد شکلاتی بوده و با آلبالوی منجد رنده شده و شکلات خرد شده تزئین و سرو می شوند. این دسر در کافه Tantrum در شهر گلاسکو عرضه می شود.

چیزکیک وانیل، رز و تمشک در شهر کیلرن که مخصوص گیاهخواران است

6

این چیزکیک بسیار زیبا عاری از هرگونه ماده لبنی، ژلاتین و تخم مرغ بوده و خامه آن نیز از گیاه آکاژو به دست می آید و مخصوص گیاهخواران است.

ساندویچ کوکی دونات در شهر گلاسکو

7

چشمانتان اشتباه نمی بینید، این دسر در واقع یک دونات کاراملی درسته است که در میان دو کوکی کره بادام زمینی جای داده شده و روی آن با موم عسل کرانچی تزئین گشته است. این دسر را کافه Nic’s NYC Deli در گلاسکو سرو می کند.

میلک شیک بستنی مارشمالوی کبابی در ادینبورگ

8

این میلک شیک بسیار زیبا از مارشمالو و عصاره وانیل به همراه بستنی اسکاتلندی مکیز و خامه تازه و مارشمالوهای اوریوی تُست شده درست می شود. فروشگاه The Marshmallow Lady این دسر را عرضه می کند.

کیک شاه توت، بلوبری، تمشک، توت فرنگی انجیر و شکلات در نیوپورت آن تای

9

قنادی Kitschnbake یک کیک میوه ای بسیار خوشمزه با ترکیباتی که ذکر کردیم پخته و عرضه می کند که طعمی عالی داشته و طرفداران بسیاری نیز دارد.

بستنی قنادی Aunty Betty در استون هاون

10

این بستنی سنتی بسیار زیبا درون قیف های بزرگ و به همراه انواع مارشمالو و شکلات و کیک عرضه می شود و طعم بسیار خوبی دارد.

تارت کاستارد در ادینبورگ

11

یک قنادی پرتغالی به نام Riverhill Coffee Bar در شهر ادینبورگ نوعی تارت سنتی بسیار خوشمزه ارائه می کند که از خامه سبک بادام و مغز بادام تشکیل شده است.

فریک شیک کیندر در ابردین

12

کافه The Long Dog در شهر ابردین نوعی شیک عجیب و غریب با استفاده از شکلات های کیندر و بستنی بلک ایزل عرضه می کند که در این منطقه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

برش های Jammie Dodger در شهر ادینبورگ

13

قنادی Mimi در شهر ادینبورگ نوعی کیک به نام Jammie Dodger پخته و عرضه می کند که از ترکیب بیسکوئیت له شده و کارامل تهیه گشته و با شکلات سفید، مربای خانگی و بیسکوئیت تزئین می شود.

شکلات های فلفل تند ماداگاسکار در شهر پرث

14

یک کافه بسیار شیک و باکلاس به نام  Gerard Chouet که یک قناد و سرآشپز فرانسوی هم دارد نوعی شکلات زیبا عرضه می کند که از فلفل های وحشی ماداگاسکار تهیه شده است.

بستنی شکلاتی داغ با شکلات سفید و هل در ادینبورگ

15

کافه Mary در شهر ادینبورگ نوعی بستنی داغ که مملو از ژلاتو و شکلات آب شده است ارائه می کند که در این شهر بسیار محبوبیت دارد. این بستنی در ۳۰ طعم گوناگون عرضه می شود.

مارس سرخ شده در شهر ابردین

16

یک رستوران فیش اند چیپس در ابردین نوعی دسر خوشمزه ارائه می دهد که در واقع شکلات مارس سرخ شده است و طعمی بی نظیر دارد.

منبع: buzzfeed
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود