چگونه می توانیم همانند یک حرفه ای دیگران را ماساژ دهیم؟

چگونه می توانیم همانند یک حرفه ای دیگران را ماساژ دهیم؟

در زندگی امروزی، کارها و فعالیت های بشر بسیار زیاد شده و جایی برای استراحت کافی وجود ندارد. به همین دلیل، بسیاری از افراد همواره احساس خستگی می کنند و نمی توانند آن طور که باید و شاید سر حال باشند. در این میان، راه حل هایی وجود دارند که می توان توسط آن ها شادابی همیشگی را به دست آورد. یکی از بهترین آن ها، ماساژ است.

ماساژ دادن و یا به اصطلاح ما ایرانی ها «مشت و مال»، می تواند خستگی های روزانه را برطرف کند و انرژی از دست رفته را به فرد باز گرداند. اما نکته اینجاست که این مقوله باید به صورت اصولی انجام شود تا بتواند اثرات مثبتی بر روی بدن داشته باشد. این در حالی است که بسیاری از ما با نحوه صحیح ماساژ دادن آشنا نیستیم و آن را غیر اصولی انجام می دهیم.

ما در این مقاله قصد داریم شیوه صحیح ماساژ را آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که دمای اتاق برای این کار، باید متعادل باشد. نکته دیگر این که بدن در طول فرایند مذکور، آرام و سرد می گردد. بهتر است بر روی سطحی سخت ماساژ را انجام دهید و بر روی گردن، شانه و کمر تمرکز کنید. تا پایان مطلب همراه باشید.

قدم اول

131

ماساژ را با حرکات آرام آغاز کنید و از شانه ها به سمت دور کمر و پشت حرکت نمایید. مالش شانه ها باید محکم تر انجام شوند، اما در این مرحله همه چیز به آرامی دنبال می گردد.

قدم دوم

132

در طول این کار به خوبی از کف دست خود استفاده کنید. می توانید حرکات را با قدرت بیشتری انجام دهید.

قدم سوم

133

توجه ویژه ای به شانه ها داشته باشید، زیرا سبک زندگی کم تحرک تاثیر بیشتری بر روی آن ها می گذارد. زمان بیشتری به ماساژ این بخش اختصاص دهید. می توانید از تکنیک های طب فشاری نیز بهره بگیرید و بر روی نقاط خاص فشار بیشتری وارد کنید.

قدم چهارم

134

ماساژ هر عضو بدن با گرم کردن و آماده سازی آن آغاز می شود. بخش هایی که درد موضعی در آن ها وجود دارد، باید توسط فشار و مالش انگشت شصت ماساژ داده شوند.

قدم پنجم

Untitled

برای ماساژ سر و صورت، چند نکته باید مورد توجه قرار بگیرند. ماهیچه هایی که شما با آن ها سر و کار دارید، باید در شرایط آرام باشند. ماساژ باید به آرامی، بدون درد و منظم انجام شود. حرکات شما باید در جهت فیبر ماهیچه ها باشند. هنگامی که پوست را مالش می دهید، به آرامی دست خود را حرکت دهید و به استخوان های صورت فشار وارد کنید.

می توانید مشت و مال را توسط نوازش و یا حرکات آرام بر روی پشت (کمر و طول بدن) با استفاده از نوک انگشتان به پایان برسانید. این کار پوست را تسکین می دهد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود