ارائه اتاقک های از پیش ساخته شده و قابل حمل توسط کمپانی ایکیا [تماشا کنید]

سرپناهی امن برای پناهجوها

ارائه اتاقک های از پیش ساخته شده و قابل حمل توسط کمپانی ایکیا [تماشا کنید]

تقریبا همه با نام آیکیا (Ikea) آشنایی دارند؛ شرکت لوازم خانگی سوئدی که در زمینه طراحی، تولید و فروش مبلمان آماده، تخت‌ خواب، میز و سایر لوازم اصلی و فرعی منزل فعالیت می‌ کند. این شرکت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروش مبلمان در سطح جهان محسوب می شود.

در راستای تولیدات از پیش ساخته شده ی خود، این کمپانی جدیدا طراحی و عرضه ی اتاقک و پناهگاه را نیز در دستور کار خود قرار داده که بسیار جالب توجه است.

این محصول که در نهایت به یک خانه از پیش ساخته شده تبدیل می شود، به طور ویژه برای پناهجویان طراحی شده است و در عرض چند ساعت هم نصب شده و آماده استفاده خواهد بود.

22-w900

پناهگاه های آماده که به Better Shelter موسوم هستند، در دو جعبه نه چندان بزرگ بسته بندی شده و دستورالعمل ساخت آن ها نیز درون جعبه قرار دارد.

این طرح در رقابت طراحی Beazley برنده جایزه بزرگ بهترین طراحی ۲۰۱۷ شده است.

همچنین باید بگوئیم که برای مونتاژ و سر هم کردن اگر ۵ نفر با هم همکاری کنند، مراحل ساخته شدن آن حدود ۴ ساعت بیشتر طول نمی کشد. در ویدئوی زیر می توانید روند این کار را مشاهده کنید.

این پناهگاه برای افرادی که در چادر زندگی می کنند بسیار مناسب است زیرا آن ها را در برابر هر نوع شرایط آب و هوائی سخت و دشوار، محافظت نموده و یک سرپناه واقعی محسوب می شود. چادرهای ایکیا از مواد بادوام تر ساخته شده اند و بدون شک از استحکام بیشتری نسبت به چادرهای موجود در بازار برخوردارند.

33-w900

از امکانات این پناهگاه می توان به پنجره، قفل در برای امنیت بیشتر، چراغ های روشنایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند، تلفن و دیوایس ها کوچک اشاره کرد.

کاربرد این چادر دقیقا مفسر نامش است؛ سرپناهی امن تر و بهتر برای سازمان دهی پناهجویان.

منبع: cnet
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود