خوردن دو تکه ماهی پرچرب در طول هفته و ممانعت از افزایش وزن

خوردن دو تکه ماهی پرچرب در طول هفته و ممانعت از افزایش وزن

اخیرترین مطالعات علمی نشان داده اند که خوردن برخی از ماهی ها مانند ماهی خالدار و سالمون می تواند با تحت تاثیر قرار دادن سیستم ایمنی بدن در مبارزه با چاقی نقش داشته باشد.

دانشمندان در مطالعات و پژوهش های اخیر خود دریافته اند که خوردن دو تکه از ماهی های چرب در طول هفته می تواند اثر مخرب هله هوله هایی که در طول هفته خورده می شود را خنثی کند.

1

اخیرترین مطالعات علمی نشان داده اند که خوردن برخی از ماهی ها مانند ماهی خالدار و سالمون می تواند با تحت تاثیر قرار دادن سیستم ایمنی بدن در مبارزه با چاقی نقش داشته باشد.

آنچه مسلم است چاقی می تواند تهدیدی جدی برای سیستم دفاعی بدن باشد که منجر به برخی از امراض غیرقابل جبران از قبیل دیابت نوع دوم، به تبع آن امراض قلبی، سرطان و انواع سکته ها شود.

در ارتباط با دیابت می توانید مقالات آخرین پژوهش های علمی و مناسب ترین رژیم غذایی برای جلوگیری از ابتلا به دیابت و نکاتی در ارتباط با دیابت نوع دوم که تا کنون از آنها آگاه نبوده اید  را نیز در صورت علاقمندی مطالعه بفرمایید.

با افزایش سن نیز این احتمال بیشتر می شود. در یک مطالعه آزمایشگاهی موش هایی که از طریق ماهی های خالدار، ساردین و سالمون، تغذیه کردند، میزان کافی اُمگای ۳ به بدن شان رسانده شد.

2

چاقی می تواند تهدیدی جدی برای سیستم دفاعی بدن باشد که منجر به برخی از امراض غیرقابل جبران از قبیل دیابت نوع دوم، به تبع آن امراض قلبی، سرطان و انواع سکته ها شود.

تیم پژوهشی دانشگاه «جان مورز» لیورپول که تحقیق بر روی این ترکیبات را بر عهده گرفته بودند، بر اساس مطالعاتی که در رژیم های غذایی انجام دادند، پیشنهاد کردند که مواد غذایی ای که محتوی اسیدهای چرب هستند می توانند از مغذی ترین مواد غذایی به شمار آیند.

3

دکتر «فاطیما پرتس دِ هردیا» نویسنده اصلی این پژوهش

دکتر «فاطیما پرتس دِ هردیا» نویسنده اصلی این پژوهش اضافه می کند: “یکی از بهترین راهکارهای کنترل رژیم غذایی امتحان کردن رژیم غذایی میدیترانه ای است که در آن دو بار در هفته ماهی تعبیه شده.”

وی ادامه می دهد: “هنوز مشخص نیست که اگر اکنون دارای اضافه وزن هستید آیا چنین مکملی می تواند برای شما مفید باشد یا خیر.”

وی همچنین اشاره می کند: “این راهکار می تواند برای برخی مفید واقع شود اما برای بقیه به نظر می رسد که بهترین راهکار، کم کردن وزن باشد تا بتوانند از این راه بهترین بهره را برای سلامتی خود بگیرند.”

نتیجه این مطالعه اخیر در مجله Experimental Physiology به چاپ رسیده است.

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود