۵ نظر

گزارش اینستاگردی هفتگی روزیاتو همچون روال هفته های گذشته، نگاهی دارد به جدید ترین اینستانوشته های برخی از شخصیت های سیاسی، سینمایی، موسیقیایی، فرهنگی و اجتماعی کشورمان تا با پست های پر بیننده در یک هفته اخیر آشنا شویم. همچین نگاهی داریم به شماری از صفحات پر مخاطب در چند روز گذشته.

در هفته گذشته، حضور شور انگیز خواهران منصوریان (خواهران افسانه ای ووشو ایران) در ماه عسل شبکه ۳، روایت های تصویری لیلا بلوکات از بازی های تیم ملی والیبال و معرفی طراح مد نیکی کریمی در اینستاگرامش، بازتاب های گسترده ای پیدا کرد که به همراه ده ها اینستانوشته جدید، در ادامه مرور می کنیم.

ehsan

سلفی احسان علیخانی با حضور خواهران منصوریان در برنامه ماه عسل: نمی دانم چه کار می شود کرد با آرزوی سهیلا

با اینستاگردی خردادی ما همراه باشید که همچون گذشته، خبر اول را به بررسی اینستانوشته ای از سفیر ایران در لندن اختصاص می دهیم.

توضیحات اینستاگرامی از برجام

حمید بعیدی نژاد، اخیرا در پستی، درباره مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۵+۱، توضیحاتی را در صفحه اینستاگرام ۳۷ هزار فالوئریش ارائه کرد که همچون پست های قبلی، بازتاب رسانه ای گسترده ای پیدا کرد. او نوشت:

۱-اخيرا کلیپی تصويری با شركت دو كارشناس نا آشنا با مباحث هسته ای تهيه شده است كه تلاش زيادی دارد كه به استناد گزارش تهيه شده توسط انديشكده گروه بين المللی بحران اثبات نمايد كه متن برجام سال ها پيش توسط وزارت امور خارجه ی آمريكا نوشته شده بود و دو سال مذاكرات شبانه روزی مذاكرات هسته ای ژنو و وين فقط نمايشی برای گول زدن افكار عمومی بود و اينكه ايران هم اين متن از قبل تهيه شده را كاملا پذيرفت.

in1

جدید ترین پست های اینستاگرامی بعیدی نژاد

مگر احتمالا يك تغييرات غير محتوايی و جزئی كه تفاوتی در كل ماجرا ايجاد نمی كند. اما موضوع چيست؟

٢- گروه بين المللی بحران كه انديشكده ای غير دولتی است در ماه مه سال ۲۰۱۴ میلادی يعني بعد از پايان توافق تفاهم ژنو و چند ماه پس از شروع مذاكرات برجام، گزارشی منتشر نموده و توصيه هايی به زعم خود در خصوص پيشبرد توافق نهايی هسته ای ارائه نموده است.

٣- تمامی متن توصيه های گروه بحران بين المللی كه بخش اصلی گزارش آنها است، حدود سه صفحه و نيم بوده و بقيه ی گزارش، توضيحات و مقدمات متن توصيه هاست. اما متن برجام حدود يكصد و هفتاد صفحه است. عجيب است كه اين كارشناسان اصرار می كنند كه نود درصد متن صد و هفتاد صفحه ای برجام مو به مو در اين متن به اين كوتاهي تكرار شده است. در حاليكه هر خواننده ی ساده با مقايسه ی اين متن با برجام بسرعت پی خواهد برد كه اتفاقا هيچگونه شباهتی ميان عبارت بندي های اين دو متن وجود ندارد.

٤- كارشناسان مسحور دو مورد تشابه در دو متن شده اند: اشاره به سالن های آ و بي در نطنز و اشاره به تعداد حدود شش هزار سانتريفيوژ در نطنز. پيشنهاد توافق پيرامون تعداد شش هزار سانتريفيوژ مطلب جديدي نبوده و مكررا توسط ديويد آلبرايت مطرح شده بود.

انتقال سانتريفيوژهاي مازاد به سالن بی در نطنز هم كه وجود آنها توسط آژانس بين المللی انرژي اتمی سال ها پيش براي همه شناخته بود، تنها امكان عملي و ممكن بعنوان محل انبار سانتريفيوژهاي مازاد قابل طرح بود و تا آن زمان در اظهارات و مواضع مقامات رسمی و تحقيقاتی غربی بطور مكرر مطرح شده بود.

اما تعجب آور تر اصرار اين دو كارشناس به شباهت متن توصيه گروه بحران در اين خصوص با متن برجام است كه اتفاقا كاملا متباين و متفاوت از هم هستند.

بر خلاف ادعاي اين آقايان بر اساس برجام سانتريفيوژهاي مازاد فردو به سالن بی در نطنز منتقل نمي شوند بلكه ۱۰۴۴ سانتريفيوژ سايت فردو در همان سايت باقی مي مانند كه اين خود از دستاوردهای مهم ايران و از توافقات مهم برجام است

٥- واقعيت آنست كه متن برجام اصلا هيچ شباهتی به متن گروه بحران ندارد.

اینستانوشته هسته ای بالای آقای بعیدی نژاد همچنان با کامنت های متعددی از سوی کاربران علاقمندان به مقولات هسته ای همراه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

اینستانوشته های خردادی صفحه رییس جمهور

صفحه حسن روحانی که پیش از دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور گسترده کاربران ایرانی اینستاگرام همراه شده بود، اکنون از مرز ۱.۶ میلیون فالوئر گذشته است و به نظر می رسد که بزودی از مرز ۲ میلیون مخاطب فرا تر رود. جدیدترین پست اینستاگرامی صفحه آقای رییس جمهور، اختصاص دارد به دیدار ایشان با برخی از مقامات سابق در ماه رمضان سال ۱۳۹۴ که زیر مشاهده می کنید.

in2

این پست، نوشته خاصی نداشت اما ۳۰۰ هزار لایک و هزاران کامنت دریافت کرد.

صفحه اینستاگرام آقای روحانی را در این لینک دنبال کنید.

اینستانوشته های آقای وزیر بهداشت

دکتر حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان نیز در ۱۵۳ پستی که ظرف ۲ سال اخر منتشر کرده است، بیش از ۲۰۰ هزار فالوئر کسب کرده و جدید ترین اینستانوشته های خردادی ایشان را در ادامه مشاهده می کنید.

ins3

اینستانوشته ماه رمضانی دکتر هاشمی،‌وزیر بهداشت و آموزش پزشکی

رمضان؛ فرصتی یگانه و مغتنم ماه شریف شعبان تا ساعاتی دیگر به پایان می‌رسد؛ ماهی که امسال برای ایرانیان، رنگ و بویی دیگر داشت؛ انجام باشکوه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که تصویری از فهم و خرد والای هموطنان را در برابر چشم جهانیان به نمایش گذاشت.

این حضور باشکوه و حماسه آفرین، عیدی دیگر بر اعیاد پربرکت این ماه افزود و اینک بر همه ما، به‌ویژه اهل سیاست است که رخدادی چنین مهم را فارغ از هیاهو، در سایه عقل و درایت به درستی تفسیر کنیم؛ از آن درس بگیریم و راه آینده را بازیابیم. ان‌شاءالله مسئولان کشور نیز در تمام قوا، یک‌دل و هم‌صدا خدمت به این ملت بزرگ و ارجمند را سرلوحه تلاش‌های‌شان قرار دهند و هر آن‌چه در توان دارند، در این مسیر به‌کار گیرند.

ins4

جدید ترین پست های دکتر هاشمی در سال ۹۶

البته باید پذیرفت، هنوز هم هستند کسانی که از تحلیل آن‌چه در بیست و نهم اردیبهشت ماه روی داد و برای کشور عزت و افتخار کسب کرد، عاجزند و حاصل این کوته‌بینی، بی‌اخلاقی‌هایی شد که شاهدش بودیم و متاسفانه ادامه دارد. امید که همه، فرصت یگانه و مغتنم ماه مبارک رمضان را که تا ساعاتی دیگر آغاز می‌شود، قدر بدانیم و از پروردگار یگانه بخواهیم، توفیق توبه از گناهان و هر گفتار و رفتاری را که ناصواب بوده به ما عنایت فرماید.

به آنها که خدای ناکرده آبروی کسی را برده‌اند یا قضاوتی نادرست انجام داده‌اند، فرصتی برای طلب حلالیت عنایت فرماید؛ تا همه با دلی پاک، سفره نشین حضرتش شویم و از جمله نمازگزاران حقیقی، روزه‌داران واقعی و تلاوت کنندگان و عاملان به قرآن کریم باشیم. فرارسیدن ماه خدا را به شما مردم عزیز تبریک می گویم.

نوشته های آقای دکتر را در این نشانی دنبال کنید.

اینستانوشته های رمضانی بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری که این روزها بیش از ۵.۷ میلیون فالوئر دارد، جدید ترین پست های اینستاگرامی اش را در ادامه مرور می کنیم.

ins6

برنامه تلویزیونی مردم گرام بسیار دلچسب برگزار شد و اجرای رفیق خوبم نجمه جودکی و تشکر زیاد از مصطفی امامی عزیز و ساناز صفایی گلم، دوست قدیمی و دیرینه ام. و عوامل محترم که با زبون روزه تمام وقت سرپا کارکردن. الهی قربونتون برم نمازوروزتون قبول. من و این مردمو خیلی دعا کنین. با شنیدن اخبار این روزهای جهان خدارو شکر می کنم که در کشورمون امنیت برقرار است. این برنامه از شبکه سه تلویزیون پخش می شود. شل و پلتونم.

ins7

پستی که بهنوش بختیاری از کیک خوردن یک دختربچه خوشگل منتشر کرد و بیش از ۲۰۰ هزار بار بازدید شد

یکی از پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان را در این لینک تماشا کنید.

روایت مهناز افشار از عاشقانه

insta8

سری دهم سریال شبکه خانگی عاشقانه که با بازی مهناز افشار همراه شده است، از ۱۷ خرداد توزیع می شود و ایشان در جدید ترین پست خود در هفته سوم خرداد، به این موضوع اشاره کرد.

مهناز افشار اکنون یکی از پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان را در اختیار دارد که ۶ میلیون نفر آن را فالوو کرده اند و به نظر می رسد که حدود یک سوم کاربران ایرانی، بیننده صفحه وی باشند.

مهناز را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از نیکی کریمی؟

نیکی کریمی، از بازیگران سینمای ایران در خرداد ۹۶،  حضور فعالی را در اینستاگرام تجربه کرده است که جدید تیپ اینستانوشته های ایشان را در ادامه مرور می کنیم.

ins9

دیشب، نمایش فیلم دوم من «چند روز بعد» که حدود ۱۰ سال پیش آن را در برلین آلمان ساختم. (این پست در آلمان منتشر شد

ins10

باتشکر از زریر

ins11

یک تشکر از خانم های گالری زریر برای سلیقه و هنر و همینطور ارتباط چندین ساله شان با من. تقریبا در چند سال گذشته، در تمام مراسم داخل و خارج ، کار طراحی لباس برای من، توسط این خانم های هنرمند انجام شده است. همکاری لذت بخش و پایدار . مرسی به امید موفقیت بیش از پیش شما

ins12

تصویری یکی از طراحی های گروه زریر برای خانم نیکی کریمی

نیکی کریمی را در این نشانی دنبال کنید که بزودی اطلاعات بیشتری از حضورش در آلمان منتشر می کند.

والیبال گردی های لیلا بلوکات

لیلا بلوکات، هنرپیشه سینمای ایران که در خرداد ماه برای تماشای بازی های تیم ملی والیبال ایران در جریان رقابت های لیگ جهانی، در ایتالیا به سر می برد، بخشی از اینستانوشته های خردادی خود را به حضور در جمع تماشاگران بازی های تیم ملی و حمایت از آسمانخراش های ایران اختصاص داد.

ins13

ins14

پست اینستاگرامی لیلا بلوکات از ایتالیا در جریان مسابقه والیبال ایران و لهستان در رقابت های لیگ جهانی که با پیروزی ۳ بر ۱ ایران همراه شد

لیلا بلوکات را در این آدرس دنبال کنید که ۱.۲ میلیون مخاطب دارد.

اینستاگردی با بهاره رهنما

بهاره رهنما این روزها در استکهلم سوئد به سر می برد تا یکی از تئاترهای خود را در پایتخت اسکاندیناوی روی صحنه ببرد.

ins15

(آرامش زن زیبایی است که شوهر دارد. نمایشی از امیر اسانی- ساعت ۷ شب در تماشاخانه پالیز آبان جنوبی مشاهده کنید.)

ins16

محمد علیزاده، به دیدن تئاتر دیگری آمد.

ins17

تصویری از مصاحبه روزنامه صبا با بهاره رهنما

بهاره رهنما که ۲.۶ میلیون مخاطب دارد را اینجا دنبال کنید.

خبر سینمایی رضا گلزار

رضا گلزار که چند وقتی است از کنسرت های گوناگونش فارغ شده است،‌ در جدید ترین پست خردادی خود،‌ از اکران فیلم مادر قلب اتمی خبر می دهد.

ins18

مادر قلب اتمی- می بینمتون

گلزار یکی از فعال ترین هنرپیشه های سینمای ایران است که بیش از ۱۰۰۰ پست در اینستاگرام به اشتراک گذاشته و ۴.۷ میلیون مخاطب دارد.

او را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از بهرام رادان؟

بهرام رادان در خرداد ماه خیلی فعال نبود و تنها اینستانوشته ای که هفته پیش منتشر کرد، مربوط به بمب گذاری های کابل افغانستان بود که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت.

ins19

بهرام را در این لینک دنبال کنید.

گشتی در اینستانوشته های مفهومی استاد پرستویی

پرویز پرستویی، در سومین هفته خرداد ماه نیز به انتشار اینستانوشته های مفهومی پرداخت تا نقدی بر فرهنگ عامه را با جامعه شناسی خودمانی دیجیتالی دنبال کند. او از داستانی زیبا گفت:

ﺩﺧﺘﺮﺧﺎﻧﻤﯽ ﺯﻳﺒﺎ ﺧﻄﺎﺏ ﺑﻪ ﺭﺋﻴﺲ شرکت ﺍﻣﺮﻳﻜﺎﯾﯽ مورگان ﻧﺎﻣﻪﺍﯼ ﺑﺪﻳﻦ ﻣﻀﻤﻮﻥ ﻧﻮﺷﺖ: ﻣﻦ ۲۴ ﺳﺎﻝ ﺩﺍﺭﻡ. ﺟﻮﺍﻥ، ﺯﻳﺒﺎ، ﺧﻮﺵﺍﻧﺪﺍﻡ، ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﺁﮐﺎﺩﻣﯿﮏ ﻫﺴﺘﻢ. ﭼﮕﻮﻧﻪ ﻣﯿ ﺘﻮﺍﻧﻢ ﺑﺎ ﻣﺮﺩﯼ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺷﻤﺎ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ؟ ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺪﻳﺮ ﺷﺮﻛﺖ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ: ﺍﺯ ﺩﻳﺪ ﻳﮏ ﺗﺎﺟﺮ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺍﺳﺖ!

ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭﺳﺮ ﺩﺍﺭﻳﺪ ﻣﺒﺎﺩﻟﻪ ﻣﻨﺼﻔﺎﻧﻪ ﺯﻳﺒﺎﺋﯽ ﺑﺎ ﭘﻮﻝ است. ﺯﻳﺒﺎﯾﯽ ﺷﻤﺎ ﺭﻓﺘﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﻣﺤﻮ ﻣﻴ ﺸﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﭘﻮﻝ ﻣﻦ ﺑﻌﻴﺪﺳﺖ ﺑﺮ ﺑﺎﺩ ﺭﻭﺩ. ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻣﻦ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺭﻓﺖ ﺍﻣﺎ ﭼﯿﻦ ﻭ ﭼﺮﻭﮎ ﻭ ﭘﯿﺮﯼ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ. ﻣﻦ ﻳﮏ «ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪ» ﻫﺴﺘﻢ ﺍﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﯾﮏ «ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺭﻭﺑﻪ ﺯﻭﺍﻝ». ﭘﺲ ﺁﺩﻡ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﻧﺎﺩﺍﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﻨﺪ.

ﻣﺎ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯿ ﮕﺬﺍﺭﻳﻢ ﺍﻣﺎ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻫﺮﮔﺰ!! ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺟﻮﺍﻧﯽ ﻭ ﺯﯾﺒﺎﺋﯽ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺑﺎ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﻣﺜﻞ ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ، ﭘﺎﮐﺪﺍﻣﻨﯽ، ﺷﻌﻮﺭ، ﺍﺧﻼﻕ، ﺗﻌﻬﺪ، ﺻﺪﺍﻗﺖ، ﻭﻓﺎﺩﺍﺭﯼ، ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻭ ﻋﺸﻖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﺜﻞ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﺷﺪ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﯾﻦ معامله برای من نیز سودآور است.

ins20

در جای دیگری گفت:

از زبان «ناصرالدین شاه قاجار» نقل است که: ما را به قصد شکار آهو به دشت قزوین بردند و من در شش زرعی به شکار شلیک کردم. من به چشم خود دیدم که تیرم به خطا رفت!

ولی اطرافیان به شدت هر چه تمامتر، هورا و هیاهو و سر و صدا راه انداختند! که دست خوش اعلیحضرتا، تیرت به هدف خورد! و من در حالیکه به فکر فرو رفته بودم به ملازمینم گفتم: «آینده این ملک و مملکت تنگ و تاریک است! زیرا که «پاچه خواری» ریشه این سرزمین را خواهد سوزاند!

جالب اینکه اینان پی به مقصودم نبردند و چند باره شروع کردند به تشویقم و هورا کشیدن!»

ins22

و از مارادونا گفت:

مارادونا مدتی به خاطر افسردگی پس از ترك اعتياد در تيمارستان بستری بود، وقتی مرخص شد حرف قشنگی زد: «اونجا ديوانه های زيادی بودند، يكی مي گفت من چگوارا هستم همه باور مي كردن، يكی مي گفت من گاندی ام همه قبول مي كردن.

ولی وقتی من گفتم مارادونا هستم همه خنديدن و گفتن هيچ كس مارادونا نميشه. اونجا بود كه من خجالت كشيدم كه چه بر سر خودم آوردم. در اين دنيا غرور دمار از روزگار آدم در مياره و دقيقا گرفتار چيزی ميشی كه فكر ميكنی هرگز در دامش نخواهی افتاد.»

مراقب خودتان باشيد برگ ها هميشه زمانی مي ريزند كه فكر مي كنند طلا شده اند.

ns21

و در آخر از رژیم گفت:

گاهی برای زندگیمان یک رژیم بنویسیم: یک رژیم برای خلاصی از شر سنگینی روزگار که گاهی بر سینه ما سنگینی می کند. رژیم که مختص چاقی یا لاغری نیست.

گاهی باید یک رژیم خوب برای روح و افکارمان بگیریم؛ مثل: رژیم کمتر حرص خوردن رژیم کمتر غصه خوردن رژیم بی اندازه مهربان بودن رژیم بی ریا کمک کردن رژیم بی توقع دوست داشتن رژیم دوری از افکار منفی رژیم دوری از رفتارهای منفی بیایید رژیم آرامش بگیریم. توصیه می کنم یک ماه رعایت کنید سه کیلو از بیماری های تان کم می شود.

پرویز پرستوئی را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از آقای گل لیگ برتر؟

مهدی طارمی که چند ماهی است یکی از پر بیننده ترین صفحات پرسپولیسی ها را در اختیار دارد، در جدید ترین اینستانوشته های خود نوشت:

ins23

حالا رئال مادرید

ins24

قدرشناس يكديگر باشيم نه اينكه من بگم عاشق هوادارا و باشگاه پرسپوليسم و بعضی از هوادارنماها فقط تو روزهای خوشي با من باشند اين برد هم تبريك به همه قدرشناسان و قدر نشناسان محترم كه از ته دل دوستون دارم 🖤🖤 #نمكنشناس_نباشيم #فراموشكار_نباشيم #نون به نرخ روز خور نباشيم

مهدی در این نشانی دنبال کنید.

فرهاد مجیدی و ۴۱ سالگی

کاپیتان محبوب اسبق استقلالی ها در جدید ترین پست اینستاگرامی خود، از چهل و یک ساله شدنش خبر می دهد و می گوید: هنوز جوان!

ins25

بازتاب های اینستاگرامی درام خوهران افسانه ای

حضور خواهران افسانه ای ووشو ایران در نخستین برنامه های ماه عسل که توسط احسان علیخانی در روزهای ماه رمضان در شبکه سوم سیما (ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ پخش می شود)، بازتاب گسترده ای در رسانه های ایران داشت. علی دایی، اسطوره فوتبال ایران نیز به حضور این خواهران قهرمان ووشو ایران و جهان در پستی اینستاگرامی واکنش نشان داد و نوشت:

ins26

قهرمانان واقعی کشور که سخت ترین ضربه ها را در زندگی دیدند اما پا پس نکشیدند. درس مرام و معرفت و از خود گذشتگى را به همه یاد دادند و پاداش سخت کوشی خود را گرفتند پهلوانانى كه در قامت بانو درس ادب و اخلاق را به واقع معنا كردند به وجودتان افتخار می کنم.

ins27

همیشه موفق باشید

ins28

امروز ۶ سال از رفتن ناصر خان می گذرد. مردی که حالا حالاها نمونه اش تکرار نمی شود اسطوره ای که همیشه در کنار مردم بود . در دل و قلب ما جاودانه شد و افتخارم این است که چند سال شاگرد ایشان بودم. روحش شاد

در پی حضور شورانگیز خواهران منصوریان در برنامه ماه عسل شبکه سوم که دیدار پدر این سه خواهر پس از ۱۵ سال را نیز به دنبال داشت، الهه منصوریان نیز در صفحه اینستاگرامی خود که این روزها بسیار محبوب شده است، واکنش نشان داد.

سالها قبل، غیرت، شجاعت، سخت کوشی و مردانه جنگیدن را به ما اموختی. آن روز را هیچگاه فراموش نمی کنیم. روزی که تیم ملی فوتبال کشورمان با یکی از کشورهای همسایه مصاف داشت بازیکن تیم حریف از عمد خطای وحشتناکی روی یکی از بازیکنان ما انجام داد و این خطا باعث جراحت و خونریزی شدید داخلی در او شد.

ins30

اما او با وجود آن جراحت شدید با وجود اینکه جانش در خطرب ود تا پایان مسابقه مردانه ایستاد و جنگید و یارانش را تنها نگذاشت او تیم ملی کشورش را بر جانش مقدم دانست. بعد ازمسابقه او را به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار دادند از آن روز سال ها می گذرد اما او ازهمان روز اسطوره و الگوی بسیاری ازجوانان شد.

ins31

او کسی نبود جز «علی دایی» فخر ورزش ایران و دیار دلاور خیز اردبیل و آذربایجان و بهترین گل زن جهان. پست اينستاگرامتان دلگرمي بزرگي بود، آقای علی دایی با تمام وجود می گویم سپاس و یاشاسین علی دایی یاشاسین اردبیل یاشاسین آذربایجان و یاشاسین ایران بزرگ.

و جایی دیگر نوشت:

ديشب در آغوش پدر آهنگ عشق ميخواندم، به یاد روزهای کودکی  و باز دستان پدر را لمس مي كردم. و پدر نوازش، که اوهم خسته بود پدر خسته و رنجور از تنهایی و از طعنه هایی که سال ها شنیده. و من خسته از انتظار و حرف های ناگفته بسیار. پس دلهای زخمی از هجران و تنهایی مان را مرهمی گذاشتيم با یاد آن روزهایی که دست بدست هم درصحرا کار می کردید.

و چه لذتی داشت بوی علف و گندم و عرق های نشسته بر پیشانی. او همان است. همان پدر که منتظرش بودم. آغوش او را دريافتم که او محتاج تر است به مرهمی، که او دو درد دارد. يك شرمندگی و دیگری تنهایی.

صفحه الهه را در این نشانی دنبال کنید.

پست طوفانی آزاده نامداری 

آزاده نامداری، مجری برنامه های تلویزیونی سیما نیز در پستی به حضور این سه خواهر در برنامه ماه عسل واکنش نشان داد و از مهدی یراحی و محمود شهریاری (مجری اسبق برنامه های سیما) نیز سخت گفت که بازتاب های گسترده ای در چند وقت اخیر پیدا کرد.

dram

احتمالا موقت. در ميان برنامه های كسالت بار و تقلبي كه درباره زنان و به نام زنان ساخته مي شود خوشحالم كه ماه عسل درباره زنانی حرف زد كه جانانه مبارزه كردند و ايستادند و بقول جناب يراحی، كاش خيلي از مردها نصف اين خانوم ها زن بودند، به تلويزيون به احسان عليخانی و همه ی دوستانم در تيم ماه عسل تبريك ميگم نه فقط برای اين قسمت، بلكه براي برد مقتدرانه در اين ماراتن. پ.ن.جناب شهرياری همكار پيشكسوتم آنچه شما اشك ريختن مي ناميد نامش همدردی و همدلی است مردم ما بجز جوك و طنز و لطيفه و بخوربخور به همدلی هم نيازمندند. چرا كه بايد بياد بياوريم كه ماهنوز و هميشه قلبمان برای هم ميزند، باور كنيد بسياری ازهمكارانتان كه در افطاري ها ماه عسل را برنامه ی “اشك مردم درار” خطاب مي كنند خودشان آرزوی فقط يك شب اجرای ماه عسل را دارند. با احترام🌹 #آزاده_نامداري#ماه_عسل#تلويزيون#زن#شهامت#زنان_سرزمین_من

bram1

پشت فرمان بودم، بزرگراه همت موبایلم زنگ خورد. ،به سختی گوشی را درآوردم باز كردم، ديدم، نوشته بودي “دوستت دارم” لبم ترك خورد وقتی خنديدم، خشك شده بود از بی آبی. من به اين دوستت دارم ها دل بسته ام، من در اين هوا نفس مي كشم من به سردی، دلتنگی، نگاه های غيرعاشقانه، چشم های بی حرف، قلب های دلسرد و روياهای دست نيافتنی آلرژي دارم. من با ماسك فقط نه روز زنده مي مانم اول تا نهم آذر همين! حرف بزن! دير ميشود بگو دوستت دارم. بخشی از كتاب كوچكم «خانومی كه شما باشی» #آزاده_نامداری

واکنش  مهدی یراحی به خواهران افسانه ای

مهدی یراحی، خواننده پاپ نیز در پستی، به حضور پر بیننده خواهران ووشوکار منصوریان در برنامه ماه عسل، واکنش نشان داد.

mahdi

طى چند سالى كه مخاطب برنامه ماه عسل بودم قسمت هايى رو دوست داشتم و قسمت هايى رو نه. اما دو برنامه خواهرانِ منصوريان به حدى اثرگذار بود كه نتونستم در موردشون چيزى نگم. فارغ از رفاقت به احسان بابت اجراى بهترين قسمت هاى ماه عسل (از نگاه من) تبريك مى گم چرا كه در بزنگاه هايى شبيه به اين دو برنامه، انقلابى در نگاه مخاطبين صورت مى گيره كه شايد با ديدن بهترين فيلم هاى سينمايى با به روزترين امكانات، اتفاق نيفته. احسان در آخر برنامه رو به پدر خانواده گفت اينها خيلى مردن. اما من فكر مى كنم كاش خيلى از ما مردها نصف يكى از این دخترها، زن بودیم.

چه خبر از آقای خندوانه؟

INS32

سلام رفقا! از دوشنبه كه خنداننده شو شروع مى شه پيشرفت بچه ها رو خواهيد ديد. واقعا قابل تحسين و تشويقن. اينجاست كه تاثير بازيگرهاى باتجربه و كاربلدى مثل خانم دهقان و آقاى معجونى و اشكان خطيبى رو مى بينيم. دم همه ى عزيزان خنداننده شو گررررررم.

INS33

INS34

اسم آخرین کتابی که خوندین را کامنت کنید!

چه خبر از وی کافه؟

نخستین کافی شاپ سیار تهرانی ها هم در ماه رمضان، شب ها از ساعت ۲۱ تا ۲ بامداد به برخی از محلات شهر سر می زند. در زیر جدید ترین پست های خرداد ماهی آن ها را مشاهده می کنید.

INS35

مدل های جدید کیک های دکوری

NS36

سحر مجید نژاد با کیک های دکوری، همچنان مخاطبان زیادی در داخل و خارج دارد. او را در این نشانی دنبال کنید.

چه خبر از رضا یزدانی؟

INS37

کنسرت ونکوور

رضا را در این نشانی دنبال کنید که در خرداد ماه، یک اجرا دارد.

چه خبر از محسن چاوشی؟

INS38

پیانو زیبای وحید نوری را گوش کنید. می بایست در صفحه محسن رفته و روی نخستین پست اینستاگرامی ایشان کلیک کنید

محسن چاوشی را در این آدرس دنبال کنید.

اینستاگردی با فرزاد فرزین

INS39

فرزاد فرزین مدتی است که پستی به اشتراک نگذاشته است و ۳ پست اخر را در بالا مشاهده می کنید.

منبع: Instagram
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • sara خرداد ۱۷, ۱۳۹۶

  چقد جالبه این اینستاگردیها واقعا ی چیز خلاصه و مفید رو ارایه میده ضمن اینکه ویدیوهای ارایه شده هم بسیار کارامده ممنونم!!!!!

 • pourya1211 خرداد ۱۷, ۱۳۹۶

  Jalb booood
  Mofagh bashid

 • سهند خرداد ۱۷, ۱۳۹۶

  مچکرم از مطالب خوب و جالبتون… فق باشید 👌👌👍

 • کلهر خرداد ۱۸, ۱۳۹۶

  یراحی حرف قشنگی زد درباره این دخترها در صفحه اش که شما هم گذاشتین. حرف آزاده نامداری هم درسته بهنظرم. بالاخره مردم باید اشنا بشن با اینها. اما خوب اشک هایی که احسان داره میگیره شاید جالب نباشه. خلاصه من طرفدار اینستاگردی هاتونما 🙂 گفته باشم . . .

 • Sepide خرداد ۱۹, ۱۳۹۶

  جالب بود. ممنون