باکس آفیس هفته منتهی به ۲۱ خرداد؛ «زن شگفت انگیز» همچنان بی رقیب

باکس آفیس هفته منتهی به ۲۱ خرداد؛ «زن شگفت انگیز» همچنان بی رقیب

در روزهای پایانی هفته یک فیلم همچنان به یکه تازی در جدول باکس آفیس ادامه داده و مورد استقبال بی پایان تماشاگران قرار می گیرد و فیلمی تازه از راه رسیده با سر و صدا و تبلیغات فراوان برخلاف انتظارات موفقیت چندانی به دست نمی آورد.

در جدول باکس آفیس این هفته بار دیگر فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) با فروش خارق العاده ی ۵۷.۱ میلیون دلار در هفته ی دوم اکران بار دیگر رتبه ی خود را در صدر حفظ کرده و رقیبی جدی را برای خود نمی بیند. این میزان فروش تنها ۴۴.۶ درصد کاهش نسبت به هفته ی اول اکران را نشان می دهد که از پرفروش شدن فیلم خبر داده و نشان می دهد که تبلیغ شخص به شخص تا چه حد می تواند در استقبال از یک فیلم و افزایش میزان فروش آن موثر باشد. برخلاف فیلم های پر سرو صدای تابستان سینمایی امسال که تقریباً جملگی با نمرات ضعیف منتقدان و استقبال نه چندان خوب سینماروها مواجه شدند اما فیلم کمیک دی سی توانسته در هر دو بخش نمرات خوبی دریافت کرده و به فروش خوبی دست پیدا کند.

Wonder11-w700

فیلم «زن شگفت انگیز» با بازی گال گادوت تاکنون توانسته ۲۰۵ میلیون دلار در سینماهای داخلی ایالات متحده فروش داشته باشد و هم اکنون با همین میزان فروش در رتبه ی پنجم فیلم های پرفروش سال در ایالات متحده قرار دارد. فیلم انیمیشن و خانوادگی «ماشین ها ۳» (Cars 3) شاید بتواند هفته ی بعد جای «زن شگفت انگیز» را در صدر جدول باکس آفیس بگیرد اما به نظر می رسد که فروش خوب این فیلم در هفته های آتی نیز همچنان ادامه داشته باشد.

The-Mummy-2017-Tom-Cruise-Wallpaper-04-1920x788

فیلم پر سر و صدای «مومیایی» (The Mummy) با بازی تام کروز در هفته ی اول اکران خود نمایش ضعیفی داشت و  با ۳۲.۲ میلیون دلار فروش در مکان دوم باکس آفیس آخر هفته قرار گرفت که بسیار کمتر از انتظارات کمپانی سازنده بود. این فیلم به عنوان اولین بازگشایی فیلم های کلاسیک و فرانچایز دنیای تاریک کمپانی یونیورسال بود که قرار بود پیش درآمدی برای فیلم های دیگر در این ژانر باشد. فیلم «مومیایی» در هفته ی اول اکران خود دستکم در داخل ایالات متحده مطابق انتظارات فروش نداشته و علی رغم حضور سوپراستاری مانند تام کروز در فیلم نمرات ضعیف منتقدان باعث شده است که این فیلم شانسی برای قرار گرفتن در صدر جدول باکس آفیس در هفته ی اول اکران خود نداشته و فروش جهانی آن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

این موضوع در حالی است که موفقیت فیلم «زن شگفت انگیز» حتی مسئولان کمپانی برادران وارنر را نیز شگفت زده کرده و تا زمانی که پرنس دیانای این فیلم به رکورد شکنی ادامه می دهد نباید شانسی برای تام کروز و فیلم «مومیایی» قائل شد.

transformers-5-last-knight-score-steve-jablonsky

فیلم «مومیایی» نیز مانند دیگر فیلم های سلف اش برای سوددهی باید به فروش بین المللی خود امیدوار بوده و مسئولان تبلیغات کمپانی یونیورسال می بایست بازارهای جهانی را مورد هدف قرار دهند. تاکنون نیز این فیلم در سینماهای خارج از ایالات متحده با استقبال خوبی مواجه شده و توانسته ۱۷۴ میلیون دلار فروش داشته باشد که با توجه به هزینه ی ۱۲۵ میلیون دلاری فیلم تا همین جا نیز شکست تجاری آن منتفی شده است. اما فیلم برای رسیدن به مرز فروش ۲۵۰ میلیون دلار کار سختی خواهد داشت زیرا تا همین جا نیز در اکثر کشورهای جهان به نمایش درآمده است.

در هفته های آینده با اکران فیلم «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» (Transformers: The Last Knight) کار برای فیلم «مومیایی» سخت تر شود زیرا به نظر می رسد که فیلم جدید مایکل بَی با استقبال گسترده تماشاگران در سطح بین المللی مواجه شده و این موضوع نقش مهمی در کاهش سینماروها برای دیدن فیلم «مومیایی» خواهد داشت.

428276_m1490191161

در مکان سوم باکس آفیس آخر هفته انیمیشن «کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی» (Captain Underpants: The First Epic Movie) قرار دارد که در دومین هفته ی اکران خود به فروشی معادل ۱۲.۳ میلیون دلار دست پیدا کرده است. آخرین انیمیشن اکران شده توسط کمپانی دریم وورکس توانسته در دو هفته فروش داخلی خود را به ۴۴.۵ میلیون دلار برساند که نتیجه ی قابل قبولی تاکنون محسوب می شود.

https-blueprint-api-production.s3.amazonaws.comuploadsstorythumbnail41181efe54bfe-3693-4eb2-b3f9-904a267388b5

فیلم «دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی گویند» (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) که پنجمین فیلم از این سری به شمار می آید با ۱۰.۷ میلیون دلار فروش در هفته ی سوم اکران و یا فروش داخلی کل ۱۳۵.۸ میلیون دلار در مکان چهارم باکس آفیس آخر هفته قرار دارد. همانطور که انتظار می رفت این فیلم نیز برخلاف سینماهای داخل ایالات متحده در خارج از این کشور با استقبال خوبی مواجه شده و توانسته فروش خود را در سطح جهانی به ۵۲۸.۷ میلیون دلار برساند که سودی دستکم ناچیز را تاکنون برای کمپانی دیزنی در پی داشت است.

در مکان پنجم باکس آفیس هفته فیلم «نگهبانان کهکشان: نسخه ی دوم» (Guardians of the Galaxy Vol. 2) قرار دارد. آخرین فیلم پرفروش کمپانی مارول هنوز هم در جمع فیلم های پرفروش حضور داشته و با ۶.۲ میلیون دلار فروش توانسته فروش داخلی خود را به ۳۶۶.۳ میلیون دلار برساند که یک موفقیت نسبتاً بزرگ برای کمپانی سازنده محسوب می شود.

MV5BNmI5MmNhNzItYTg2Ny00ZTA5LWFhNWUtNzNiNjlkNTU0MWU4XkEyXkFqcGdeQXVyNjEwNTM2Mzc@._V1_SY1000_CR0,0,1499,1000_AL_

فیلم ترسناک جدید «در شب می آید» (It Comes At Night) با ۶ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران خود توانسته در مکان ششم باکس آفیس هفته قرار گیرد. این فیلم که تولید کمپانی فیلم سازی مستقل «A24» است بدون سر و صدا وارد سینماهای ایالات متحده شده اما نمرات خوب منتقدان باعث شده آن هایی که به دنبال دیدن یک فیلم متفاوت در تابستان سینمایی امسال هستند به دیدن فیلم ترغیب شوند.

در مکام هفتم باکس آفیس هفته نیز فیلم کمدی «نگهبان ساحلی» (Baywatch) با ۴.۶ میلیون دلار فروش قرار دارد که تاکنون توانسته به فروش داخلی ۵۱ میلیون دلار در مجکوع دست یابد.

MV5BZTk5NTlmY2EtMDAxMS00NzEzLTk3OWItZjZhZjE1NDZjNjNlXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@._V1_SY1000_CR0,0,1496,1000_AL_

فیلم درام «مگان لیوی» (Megan Leavey) با ۳.۷ میلیون دلار فروش در اولین هفته ی نمایش خود در مکان هشتم باکس آفیس هفته قرار گرفته است. این فیلم نیز علی رغم اکران بی سر وصدای خود با استقبال نسبتاً خوبی از طرف سینماروها مواجه شده و تاکنون فروش قابل قبولی داشته است.

در رتبه ی بعدی فیلم علمی تخیلی «بیگانه:پیمان» (Alien: Covenant) با ۱.۸ میلیون دلار فروش قرار دارد. آخرین فیلم ریدلی اسکات موفق نبوده و تاکنون در سینماهای داخلی تنها ۷۱.۲ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم «همه چیز، همه چیز» (Everything, Everything) نیز با فروش ۱.۶ میلیون دلار در رتبه ی دهم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش داخلی خود را در مجموع به ۳۱.۷ میلیون دلار رسانده است.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود