هر آن چه که باید در مورد «آدولف هیتلر»، رهبر آلمان نازی بدانید

هر آن چه که باید در مورد «آدولف هیتلر»، رهبر آلمان نازی بدانید

آدولف هیتلر به عنوان یک شخصیت بی رحم تاریخ که مرگ میلیون ها نفر را رقم زد شناخته می شود. وی با جاه طلبی های دیوانه وار خود دنیا را به جنگی خانمانسوز کشاند. همه او را مسئول شروع جنگ جهانی دوم و کشتار یهودیان می دانند. اما باید اعتراف کرد که هیتلر شخصیتی کاریزماتیک داشت که ارتش کشور، سیاستمداران و مردم عادی را با سخنان تهییج کننده اش با خود همراه ساخت تا در جهت باورها و سیاست های او گام بردارند.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم واقعیاتی را در مورد این شخصیت بی رحم، جاه طلب و مغرور تاریخ معاصر به شما بگوییم که احتمالاً اطلاعی از آن ها نداشتید.

خانواده ی هیتلر

اگر چه هیتلر به عنوان دیکتاتور آلمان شناخته می شود اما باید بدانید که وی در جای دیگری خارج از قلمرو آلمان به دنیا آمده است. در واقع هیتلر در تاریخ ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در شهر «Braunau am Inn» در اتریش به دنیا آمد. پدر هیتلر آلویس (۱۸۳۷-۱۹۰۳) و مادرش کلارا (۱۸۶۰-۱۹۰۷) نام داشت. اگر چه هیتلر ۵ خواهر و برادر دیگر به نام های گوستاو (۱۸۸۵-۱۸۸۷)، آیدا (۱۸۸۶-۱۸۸۸)، اوتو (۱۸۸۷)،ادموند (۱۸۹۴-۱۹۰۰) و پائولا (۱۸۶۹-۱۹۶۰) داشت اما در نهایت تنها پائولا توانست مشکلات دوران کودکی را پشت سر گذاشته و زنده بماند. علاوه بر این هیتلر یک برادر ناتنی به نام آلویس (۱۸۸۲-۱۹۵۶) و یک خواهر ناتنی به نام آنجلا (۱۸۸۳-۱۹۴۹) از ازدواج اول پدرش داشت.

DFSDFSD-w700
هیتلر در آغوش پدرش

در دوران نوجوانی هیتلر را با نام «اَدی» (Adi) صدا می زدند. هیتلر از سومین ازدواج پدرش آلویس در سن ۵۱ سالگی به دنیا آمد. از او به عنوان مردی خشن و سختگیر یاد می کنند که زمانی که هیتلر جوان ۶ سال داشت از خدمات کشوری بازنشسته شد. آلویس زمانی که هیتلر ۱۳ سال داشت درگذشت.

هنر و ضدیت با یهودیان

در سراسر دوران جوانی، هیتلر سودای هنرمند شدن را در سر می پروراند. او دو بار در آزمون ورودی آکادمی هنر وین، یک بار در سال ۱۹۰۷ و بار دیگر در سال ۱۹۰۸، شرکت کرد اما هر دو بار نتوانست وارد این مرکز فرهنگی مشهور شود. در پایان سال ۱۹۰۸، مادر هیتلر به خاطر بیماری سرطان سینه درگذشت. بعد از مرگ مادر، هیتلر ۴ سال را در خیابان های شهر وین زندگی می کرد و از راه فروش کارت پستال هایی که خود طراحی کرده بود زندگی اش را می چرخاند.

هیچ کس دقیق نمی داند که تنفر هیتلر از یهودیان از کی و کجا نشأت گرفته است. برخی بر این باورند که این حس از هویت نامشخص و مرموز پدربزرگش ناشی می شد که شاید یهودی بوده است و برخی دیگر ادعا می کنند که هیتلر مرگ مادرش را به گردن پزشک یهودی او انداخته و از همان زمان از یهودیان کینه به دل گرفته بود. اما محتمل تر این است که تنفر از یهودیان از زمان زندگی هیتلر در خیابان های شهر وین دز ذهن وی شکل گرفته باشد، شهری که در آن دوران مردمش به تفکرات ضد یهودی مشهور بودند.

هیتلر در جنگ جهانی اول

اگر چه هیتلر سعی کرد با مهاجرت به مونیخ در ماه می سال ۱۹۱۳، از زیر بار خدمت اجباری نظامی در اتریش فرار کند اما در کمال ناباوری با آغاز جنگ جهانی اول برای حضور در ارتش آلمان داوطلب شد. هیتلر به مدت چهار سال در جنگ جهانی اول حضور داشت و زنده ماند و به خاطر شجاعت و خدماتش دو نشان صلیب آهنی دریافت کرد. در این جنگ هیتلر دو جراحت عمده برداشت. اولین بار در اکتبر سال ۱۹۱۶ در اثر اصابت ترکش نارنجک زخمی شد و دومین بار نیز در ۱۳ اکتبر سال ۱۹۱۸ حمله ی شیمیایی باعث شد که هیتلر برای مدتی کور شود.

60029-w700
هیتلر در دروان جنگ جهانی اول

در حالی که هیتلر در بیمارستان دوران نقاهت بعد از جراحت را می گذراند فرمان متارکه ی جنگ و آتش بس موقت بین کشورهای درگیر امضا شد. آدولف جوان از این که آلمان تسلیم شده بود خشمگین شد و بر این باور بود که رهبران آلمان به این کشور خیانت کرده و به اصطلاح خودش از پشت به آن خنجر زده اند.

ورود هیتلر به دنیای سیاست

آدولف که از تسلیم شدن آلمان بسیار عصبانی شده بود، بعد از پایان جنگ به مونیخ بازگشت و تصمیم گرفت وارد دنیای سیاست شود. در سال ۱۹۱۹، هیتلر به عنوان ۵۵اُمین عضو گروهی کوچک از افراد ضد یهودی به نام «حزب کارگری آلمان» (German Worker’s Party) انتخاب شد. خیلی زود هیتلر به عنوان رهبر حزب انتخاب گردید و مرامنامه ای ۲۵ ماده ای را برای حزب مشخص کرد. در ادامه یک دایره ی سفید همراه با صلیب شکسته موسم به «swastika» با پس زمینه ای کاملا سرخ را به عنوان پرچم حزب معرفی نمود.

AdolfHitler1_AP-w700
هیتلر در حال خروج از مرکز حزب در مونیخ

در سال ۱۹۲۰، اسم حزب به «حزب کارگری ناسیونال سوسیالیست آلمان» (National Socialist German Worker’s Party) تغییر داده شد. در سال های بعد از آن، سخنرانی های پرشور هیتلر در ملأ عام باعث شد شهرتی برای خود دست و پا کند و بدین ترتیب افراد زیادی به حزب او گرویدند و توانست کمک های مالی قابل توجهی را دریافت کند.

در نوامبر سال ۱۹۲۳، هیتلر رهبری یک کودتا را بر عهده گرفت که قصد آن براندازی حکومت آلمان آن زمان و به دست گرفتن قدرت بود. این کودتا که با نام «Beer Hall Putsch» شناخته می شود به شکست انجامید . در ادامه هیتلر به عنوان رهبر کودتا دستگیر و به ۵ سال زندان محکوم گردید. در مدت زندانی بودن در زندان «لندزبرگ» (Landsberg ) هیتلر کتاب معروف «نبرد من» (Mein Kampf) را نوشت. بعد از تنها ۹ ماه زندانی شدن، هیتلر از زندان آزاد شد.

هیتلر بعد از آزاد شدن از زندان تصمیم گرفت که حزب نازی را برای بدست گرفتن قدرت در آلمان از طریق قانونی تاسیس کند.

هیتلر در مقام صدراعظم

bYFcBk_web-w700
هیتلر در کنار پاول فون هیندنبورگ

در سال ۱۹۳۲، شهروندی آلمان به هیتلر اعطا شد و در انتخابات جولای سال ۱۹۳۲، حزب نازی ۳۷.۳ درصد از آرای پارلمان آلمان موسوم به « ریشستگ» (Reichstag) را به دست آورد که حزب را به حزب اصلی و پیروز انتخابات که می توانست رأساً صدراعظم را انتخاب کند تبدیل شد.در ۳۰ ژانویه ۱۹۳۳، هیتلر به عنوان صدراعظم جدید آلمان انتخاب گردید. سپس هیتلر رفته رفته از این مقام خود برای به دست گرفتن قدرت کامل در کشورش استفاده کرد. این اتفاق سرانجام در ۲ اگوست ۱۹۳۴ با مرگ پاول فون هیندنبورگ، رییس جمهور سالخورده ی کشور رخ داد.

بدین ترتیب آدولف هیتلر جاه طلب لقب «فیورر» (Führer) به معنای «رهبر» و «ریشزکنزلر» (Reichskanzler) به معنای «صدر اعظم رایش» را بدست آورد.

هیتلر در مقام رهبر

هیتلر در مقام رهبر و دیکتاتور آلمان می خواست قدرت نظامی آلمان را همانند سرزمین های تحت کنترل خود افزایش دهد. اما اگر چه عملی کردن چنین تصمیمی نقض آشکار پیمان ورسای (پیمانی که به طور رسمی به جنگ جهانی اول پایان داد) بود اما کشورهای دیگر اجازه ی این کار را به راحتی به هیتلر دادند. از آن جا که مفاد پیمان ورسای در مورد آلمان به عنوان مسبب جنگ بسیار سختگیرانه بودند، قدرت های بزرگ آن دوران به این نتیجه رسیدند که کمی نرمش و مدارا در برابر سیاست های جدید حکومت آلمان و شخص هیتلر در رأس حزب نازی و کشور بهتر از روشن شدن آتش یک جنگ خانمانسوز دیگر در اروپا خواهد بود.

DFSDFSD
هیتلر در حال سلام مخصوص نازی ها

در مارس سال ۱۹۳۸، هیتلر موفق شد بدون حتی شلیک یک گلوله اتریش را به خاک آلمان ملحق کند که از آن به نام «Anschluss» یاد می شد. در اول سپتامبر سال ۱۹۳۹ نیروهای ارتش هیتلر به لهستان حمله کردند و کشورهای دیگر نمی توانستند بیکار بنشینند. بدین ترتیب جنگ جهانی دوم به طور رسمی آغاز شد.

در سال های ابتدایی جنگ جهانی دوم همه چیز با هیتلر و ارتش مجهز و قدرتمندش یار بود به طوری که لهستان، فرانسه و چندین کشور دیگر را به راحتی هر چه تمام تر اشغال کرد و تا اشغال بریتانیا و روسیه نیز فاصله زیادی نداشت. اما درگیر شدن در چند جبهه به طور همزمان و جاه طلبی گاه همراه با نادانی، بی برنامگی و عدم عقلانیت باعث شد که رفته رفته ورق برگردد.

البته اتحاد متفقین و ضعف دیگر کشورهای متحد آلمان و به خصوص وارد شدن ایالات متحده به جنگ را که تا آن زمان بی طرف مانده بود نباید در شکست های پی در پی ارتش آلمان بعد از خارج شدن از روسیه بی تاثیر دانست. یکی از دلایل شکست نیروهای آلمانی را می توان نارضایتی ژنرال های ارتش هیتلر از او دانست که نقشه های او را غیرعملی و شکست خورده می دانستند. در حالی که نیروهای آلمانی در سرمای سیبری و گرمای بیابان های آفریقا با مرگ، گرسنگی، بیماری، کمبود نیرو و آذوقه و مهمات و البته نیروهای تازه نفس متفقین روبرو بودند اما هیتلر همچنان به مقاومت و نبرد تاکید داشت.

1-adolf-hitler-giving-the-nazi-salute-from-a-mercedes-3-c-1934-2015-david-lee-guss-w700
علامت مخصوص حزب نازی موسوم به «سواستیکا»

اما همه چیز بر علیه نیروهای آلمانی بود و هیتلر و فرماندهان نظامی اش دیگر مانند قبل به همدیگر اعتماد نداشتند. بدین ترتیب رفته رفته ارتش آلمان نه تنها سرزمین های تصرف شده را از دست داد بلکه به سرعت به سمت برلین عقب نشینی می کرد تا در نهایت برلین به تصرف متفقین و به ویژه نیروهای شوروی سابق درآمد.

در ۲۰ جولای سال ۱۹۴۴، به سختی از یک عملیات ترور به نام «برنامه ی جولای» (July Plot) جان سالم به در برد. در این عملیات مخفی یکی از افسران نظامی بلند مرتبه ی هیتلر کیف دستی حاوی بمب را در جریان یک جلسه در مرکز فرماندهی «Wolf’s Lair» در زیر میز جلسه قرار داد. از آن جایی که پایه ی میز مانع از اصابت بخش زیادی از ترکش ها به هیتلر شد وی تنها با جراحات سطحی به دست و ضعف ناچیز شنوایی از این حمله جان سالم به در برد. البته بقیه کسانی که در اتاق جلسه حضور داشتند به اندازه ی هیتلر خوش شانس نبودند.

hitler-goering_3369036b-w700
هرمان گورینگ در کنار هیتلر

در اخرین روزهای جنگ جهانی دوم و در حالی که نیروهای متفقین به چند کیلومتری مرکز فرماندهی رایش سوم در برلین رسیده بودند و در حالی که سقوط و شکست رایش سوم قطعی شده بود، در ۲۹ آوریل سال ۱۹۴۵، هیتلر با «اوا براون» معشوقه ای که سال ها در کنار او بود به طور رسمی ازدواج کرد. روز بعد یعنی در ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵، هیتلر و اوا براون با هم خودکشی کردند و داستان زندگی مردی سنگدل و خونریز اما با شخصیتی جاه طلب، مصمم و کاریزماتیک به پایان رسید.

28sxxkx-w700
هیتلر و اوا براون

منبع: thoughtco
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴۲ نظر

ورود

 • ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ ї Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ї ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  هیتلر بد نبود، بد نشونش دادن.و میدن همچنان ! زیرا تمام رسانه های بزرگ حقیقی و مجازی دنیا در کنترل دشمنان این نوع طرز تفکر میباشد و رسانه های کوچک هم به دلیل تهییج پذیر بودنشون نسبت به رسانه های بزرگ تر هرچیزی رو که اونها قرقره کنن تکرار میکنن، این همون سیستم کثیف و مریضی هست که جناب ترامپ هم بهش اشاره کرد و در مقابل مثل کفتار دسته جمعی بهش حمله کردن و با اخبار کذب و دروغ سعی در تخریبش دارن، درست همونطور که زمان جنگ جهانی دوم اجداد همین رسانه ها سعی در تخریب هیتلر داشتن ، اونم زمانی که داشت با رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس میگفت و میخندید و باهم رفیق جون جونی بودن.. کلا این سیستم کثیف کارش همینه که هرجا ببینه کسی یا گروهی داره مخالفش عمل میکنه تمام زش رو میزنه تا نابودش کنه. اما خوشبختانه مردم امروز آمریکا و جهان کمی آگاه تر شدن به دلیل حضور رقیب های مجازی و اینترنتی برای این قول های کثیف که تمام مدیا و اخبار رو در چنگال نگه داشتن و نمیذارن اخبار واقعی که به نفعشون نیست به مردم برسه ، امروزه دیگه مردم از هر راهی میتونن آگاه شن خوشبختانه.. دیگه دوره زمونه ی بی بی سی ها و دیلی میل ها و فاکس ماکس ها که مردم رو یک طرفه و به جهتی که منافع دارن بمبارد خبری میکردن گذشته و دستشون رو شده و دیگه حناشون رنگی نداره.. مردم کم کم متوجه شدن که چه کلاه هایی سرشون رفته تو این مدت، از جمله هولوکاست دروغین و هولوکاست واقعی که همان زیرو رو کردن درستن و برلین بعد از اتمام جنگ تا مدت ها و بدون پخش کردن اخبار آن به جهت نسل کشی آلمان ها و همچنین هولوکاست ژاپنی ها به دست آمریکا به بهانه ی اتمام جنگ ! رو شده دیگه،
  امروز هم همون ها گیر دادن به ترامپ ، در حالی که چندین سال دیگه اون تعداد باقیمونده ی لیبرال دموکراتی که هنوز هم به این رسانه های باور دارن بلاخره متوجه خواهند شد که این امپراتوری دروغ ۱۰۰ ساله چه با تاریخ و سرگذشت دنیا و بسیاری از ملت ها کرده است و چه بر سر آنها آورده است….
  نمونه ی ملموس آن : اخبار مهیج ! و ۲۴ ساعته و نان استاپ رادیو بی بی سی در این یکصد سال اخیر و اثر گذاری آن در سرنوشت ایران خصوصا چهل سال پیش.

  • ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ ї Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ї ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ تیر ۱۸, ۱۳۹۶

   زمانی که مجبوری برای خرید یک قرص نان یک فرغون پول به نانوایی ببری ، زمانی که جنگ جهانی اول رو با چندین عهد نامه ی یک طرفه و ننگین و با خیانت یک قشر از جامعه بهت تحمیل کردن ، زمانی که مملکت و ملتت در حال فروپاشی اقتصادی اجتماعی هست و و و.. اگه احمدی نژاد هم بیاد و بگه اومدم برای نجات آلمان حتما براش جون هم خواهند داد ! هر کس دیگری هم در زمان هیتلر و در شرایط مملکتیه هیتلر قرار داشت نیز همین مسیر رو میرفت که او رفت ، البته اگه کاریزما و شخصیت گیرای هیتلر رو میداشت.. بلاخره ۹۵ درصد مردم آلمان بی دلیل حاضر نبودن برای چنین رهبری جون هم بدن ، حتما بهش ایمان داشتن کاملا.

  • Nazim تیر ۲۸, ۱۳۹۶

   درود بر تو

  • رضا شهریور ۲۳, ۱۳۹۷

   درود بر شما که حقیقت را درک می کنید، احسنت

  • امیر مهر ۲۲, ۱۴۰۰

   موافقم

 • سجاد تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  سلام مطلب زیبا و جذابی بود.در قسمت “هیتلر در مقام رهبر” خط چهارم به جای کلمه “نقض” نقش نوشته شده چون نقض پیمان داریم با توجه به موقعیت کلمه و جمله ی قبل و بعد

 • بهنام پی ام تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  البتته تازگیا فردی پیدا شده که ادعا کرده هیتلره و ۱۲۰ سالشه

  • محمد تیر ۱۹, ۱۳۹۶

   اون شایعه بود

  • Nazim تیر ۲۸, ۱۳۹۶

   این شایعه تو رسانه ی خودمان بود
   بعد گندش در اومد که اون پیرمرد به علت نداشتن گواهینامه گرفتنش

 • mmi تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  خدا رحمتش کنه ؛ چند قدم تا ایران فاصله نداشت ؛ شاید روزگار ما هم اینجور نمیشد ؛ مرد بود …

 • Nazim تیر ۲۸, ۱۳۹۶

  آخه هیتلر جنایت کار بود???
  تو اول برو راجب هیتلر تو منابع کامل زبان اصلی تحقیق کن بعد بیا اینجا….
  در ضمن از این به بعد از کپی زیاد استفاده نکن ، خیلی ضایع هست

  • Hosna شهریور ۱۶, ۱۳۹۶

   تمام دنیارم که بگردی جنایتایی که به هیتلر نسبت دادن اثبات نشده بعد جنگ قدرت افتاد دست یهودیا و اوناام هرچی دوست داشتن به هیتلر نسبت دادن

  • Hossein دی ۱۲, ۱۳۹۷

   آفرین مرد

  • Max اسفند ۷, ۱۳۹۸

   چرا انقد راحت دروغ میگید؟؟؟
   اخه تو زمان هیتلر زنده بودی که این حرفو میزنی؟؟؟
   البته ممکنه به خاطر نداشتن اطلاعات کافی این حرفا رو بزنید
   من از کسایی که اون زمان زنده بودن پرسیدم

 • دختر خوزستان مهر ۶, ۱۳۹۶

  منم تازگی به این نتیجه رسیدم که هیتلر اونجورام که گفتن بد نبوده.
  خداییش یه کم اندیشه کنیم؛ چه کسانی او رو به نژادپرستی و جنایت متهم کردن؟ یهودی ها و غربیها….
  یعنی دو دسته ای که در نژادپرستی و جنایتهای آشکار و پنهان، چیره دستهای این روزگارن… یه سخنرانی از هیتلر گوش دادم که درباره یهودیها میگفت:
  اینها مردمی کوچک و بی ریشه هستن که در هیچ میهن ویژه ای بزرگ نشدن، اما همه جا نفوذ میکنن. اینها نمیخوان بین مردم صلح و صفا باشه و همه جا برا سود خودشون مردم رو به جان هم میندازن …
  خداییش به رویکردای اسراییل نگاه کنید. همش درسته.
  چهره پلیدی که از هیتلر میشناسیم بخاطر سیاهنمایی غربیها و یهودیهاست…
  از این گذشته خدمات ارزنده ای که در زمان خودش به ایران کرد رو فراموش نکنیم

  • سیروس آبان ۲۲, ۱۳۹۶

   هیتلر انسان بزرگی بود . برای ایران هم در دوره رضاشاه خدمات زیادی انجام داد . هیتلر حداقل کارش این بود که ماهیت پلید یهودی ها و صهیونیستهای خائن را برملا کرد .

   آیا اگر هیتلر در جنگ پیروز می شد هم ما الان در مورد او اینگونه نظر می دادیم ؟؟!!

   جنایتکاران واقعی استالین و چرچیل خوک و روزولت و ترومن بودند

   هایل هیتلر

   • سیروس آبان ۲۲, ۱۳۹۶

    کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر را حتماً بخوانید

    • سیروس آبان ۲۲, ۱۳۹۶

     نویسنده این مطلب هم یک مقدار مطالعات و بینش خود را بالاتر ببرد و چشم بسته چیزی ننویسد

   • Max اسفند ۷, ۱۳۹۸

    درود
    هایل هیتلر

  • محمدرضا فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

   هیتلر اصلا بد نبود،کی گفته بده؟شوروی و متفقین که یه روزی ایرانو اشغال کردن و باعث قحطی شدن

 • بیدار شده آذر ۳, ۱۳۹۶

  کاملا معلومه که نویسنده این مطلب طرفدار مارکسیسمه و از هیتلر عقده داره. من کانالهاشونو تو یوتوب هم دیدم که در مورد هیتلر و آلمان نازی دروغ پراکنی میکنن.

  • روشنفکر آذر ۱۲, ۱۳۹۶

   بهتره برو یکم فکر منطقی بکن بعد بیا این اراجیف کپی کن اینجا برادر.هیتلر در نبود رسانه های جمعی بعد از پایان جنگ تبدیل به دیکتاور شد که اینهم کار یهودیها بود.ولی الان با کمی مطالعه و تحقیق هر کسی متوجه خواهد شد که جنبش ناسیونال سوسیالیسم مانند فرشته ای به زمینیان نازل شد و نوای عدالت و انسانیت سر داد تمام مردم آلمان در آن زمان بنظرم قهرمانان این دنیا باید باشند.

 • Javad دی ۱, ۱۳۹۶

  درودبرهیتلر کبیر
  اینها چرندیاتی بیش نیست
  هیتلر انسان بزرگی بود
  کی میگه بدهست غرب ملعون ?

 • سحر بهمن ۷, ۱۳۹۶

  هیتلر بزرگ مرد تاریخ.

 • Sjdk بهمن ۱۴, ۱۳۹۶

  طرفدارای اریایی و نژادپرست هیتلر دارن نظر میدن??? هیتلر یک جنایت کار نژاد پرست جاطلبی بیش نبود

  • ناشناس بهمن ۳۰, ۱۳۹۶

   گل من تو هم باید بری طحقیق کنی چیزی رو که نمی دونی رو نگو افرادی مثل تو که هیچی در مورد پیشوا نمیدونن اسمشو به گند گشیدن در ضمن فیلم های شهر های به دست افتاده آلمانو یه بار ببین خود آدمای شهر ها گل میارن میدن به آلمان ها که مرسی ما رو ار دست اینا رها کردیم

  • ناشناس بهمن ۳۰, ۱۳۹۶

   جنایتکاران واقعی استالین و چرچیل خوک و روزولت و ترومن بودن درود بر پیشوا

  • hossein دی ۱۲, ۱۳۹۷

   این نظر تو کاملا ناشی از تکرار تبلیغات ضد نازیسمه . . .
   خب معلومه وقتی یک طرف تو جنگ پیروز میشه علیه طرف دیگه سیاه نمایی میکنه
   بعد از داریوش،بزرگمرد ترین مرد جهان هیتلر بود

   “heil Hitler”

  • محمدرضا فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

   اخه ….حالا که می خوای،کسی که ایرانتو اشغال کرد و باعث قحطی شد و جشن پوریم به مناسبت کشتار ایرانیان رو جشن می گیره دوسته و هلوکاست دورغین بر سر زبان مردم دنیا باشه؟

 • رضا شهریور ۲۳, ۱۳۹۷

  زنده باد روح ادولف هیتلر

  رهبری که برای صلح جهانی جنگید.

 • اکبر شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

  فکر نمیکردم انقدر ایرانی طرفدار هیتلر باشن، به نظر من یه وطن پرست واقعی بود که سعی کرد انتقام پیمان ورسای رو از دشمنان وطنش بگیره و آلمان رو عزتمند کنه،
  ضمنا کسانی که میگن هیتلر جنایتکار بود این جمله رو یادشون باشه که میگه:
  “تاریخ رو فاتحان جنگ مینویسن”
  این رو هم یادآور میشم که در زمان رضا شاه بزرگ خدمات فراوانی به کشورمون کرد که فراموش شدنی نیست.

  • علی زمانی شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

   فکر کنم شما باید یک بار دقیق زندگی این جنایتکار نژاد پرست قرن بیستم رو مطالعه کنید. اگر چه جمله هرودوت که میگه تاریخ رو قوم پیروز می نویسه، اینجا مصداق ندارد. چون آنچه عیان است چه حاجت به بیان است. هنوز معلولین جنگ جهانی دوم و میلیون ها خانواده ای که رهبر حزب نازی زندگی آن ها را نابود کرد، در اروپا هستند. هیتلر با هیچ معیاری، وطن پرست نیست. او یک بیمار روانی بود و نه بیشتر. هالیوودی نباید روایت تاریخ کرد

   • رامین مهر ۲۳, ۱۳۹۷

    خیلی سطحی به موضوع نگاه میکنی

    • علی زمانی مهر ۲۳, ۱۳۹۷

     شما که سطحی نگاه نمی کنید، زحمت بکشید فقط ۱ دلیل علمی در باب فواید خالکوبی بیارید. فقط ۱ دلیل 🙂

   • hossein دی ۱۲, ۱۳۹۷

    اول
    چیزی که شما از هیتلر مطالعه کردی توسط یه سری یهودی جنایتکار نوشته شده…
    دوم
    “چیزی که عیان است” دقیقا همون تبلیغات ضد نازیسمی یهودیانیه که نفوذ عمیقی تو رسانه های قدرتمند جهان دارند
    سوم
    اگه تاریخ رو خونده بودید میدونستید که جنگ جهانی دوم توسط لهستان (که در اون زمان از حمایت انگلستان و فرانسه برخوردار بود)،با کشتار وحشیانه مردم آلمانی شهر دانستیگ و اعلام جنگ غیر رسمی به آلمان شروع شد.
    چهارم
    هیتلر نه تنها به لهستان اعلام جنگ نکرد و بعد از فتح اون بارها درخواست صلح(به شرط پس گرفتن دانستیگ) از لهستان داشت، بلکه ۱۹ بار به کشورهای متفق درخواست صلح داد.
    پنجم
    هیچ تحقیق قابل استنادی هلوکاست رو تایید نکرده
    ششم
    هیتلر نه تنها در طول سه سال آلمان رو به بهشت روی زمین(به گفته چرچیل) تبدیل کرد بلکه خدمات جهانی اونو حتی نمیشه شمرد
    و میلیون ها دلیل دیگه که نشون میده هیتلر دیکتاتور نبود. . .

    “heil Hitler”

    • علی زمانی دی ۱۳, ۱۳۹۷

     فکر کنم هیتلری که در ذهن شما هست، هیتلر نیست، مسیح است 🙂 تاریخ رو درست بخونید. تفسیر به تصورات نکنید. جانوری که در ذهن شما مقدس شده است، امروز هیچ آلمانی حق نداره ازش یاد کنه. صرفا جهت اطلاع. از خدمات جهانیش به آلمان این بود که به تلی از خاکستر تبدیل کرد شهرهای آلمان رو. . . .
     کتاب ذهن فریبکار هم حتما بخون عزیز

     • محمدرضا فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

      بعد جنگ شیاطین یهودی مانند تورات امروزی عمل کردند

   • Max اسفند ۷, ۱۳۹۸

    چرا نمی خوای بفهمی
    واقعیت تاریخ دقیقا بر عکس اون چیزیه که میگن
    مخصوصا تاریخ معاصر
    درباره صفویه همه جا خوب میگن
    ولی نمیگن چقد همین صفویه احمق بودن که گذاشتن افغانی های….. به کشور ما حمله کنن
    اون هم تو زمانی که کشور بعد از سال ها تازه داشت سر و سامون میگرفت
    همیشه تو تاریخ یا واقعیت رو نمیگن
    یا نصفه میگن

   • محمدرضا فروردین ۲۱, ۱۴۰۲

    یه دلیل بیار هیتلر جنایتکاره؟حتما کوره های ادم سوزی که خود شیاطینی که در قران بسیار سرزنش شدن به ذهنت میاد نه?

 • جواد آذر ۲۱, ۱۳۹۷

  ارزش مالکیت شما در این دنیا! مردم کشور خودتان است. و برایه این مردم و حفظ منابع تا آخرین نفس مبارزه میکنم!

  آدولف هیتلر…درود بر نازیسم

 • پويا دی ۲۹, ۱۳۹۷

  تابه حال اینقدر چرت و پرت ندیده بودم،دلیل اینکه هیتلر از یهودیا بدش میومد این بود که در جنگ جهانی اول یهدیان باعث به فنا رفتن المان شدن چون یهودیان به دلیل زاد و ولد کردن زیاد داشتن کل المانو میگرفتن و بر علیه المان نقشه میکشیدن و هیتلر اونارو بیرون کرد و در جنگ جهانی دوم یهودیان در جبهه مخالف جنگیدن

  • Max اسفند ۷, ۱۳۹۸

   درود بر آدم راستگو