۱۴.۹۹۵ سلاح اتمی مرگبار: با کشورهای دارنده زرادخانه هسته ای آشنا شوید [اینفوگرافیک]

۱۴.۹۹۵ سلاح اتمی مرگبار: با کشورهای دارنده زرادخانه هسته ای آشنا شوید [اینفوگرافیک]

بر اساس سندی محرمانه که در روزنامه ی واشنگتن پست منتشر شده است کره شمالی دستکم سه برابر آن چه که تصور می شد سلاح هسته ای در اختیار دارد. بر اساس گزارشی که در جولای ۲۰۱۷ توسط سرویس اطلاعاتی وزارت دفاع ایالات متحده تنظیم شده است هم اکنون رهبر جوان کره شمالی بیش از ۶۰ سلاح هسته ای در اختیار دارد. این موضوع در حالی است که موسسه ی تحقیقات صلح بین الملی واقع در استکهلم در همین ماه تعداد سلاح های هسته ای کره شمالی را ۱۰ تا ۲۰ مورد عنوان کرده بود. همچنین در این مدرک مستند و محرمانه که در اختیار این روزنامه قرار گرفته است مشخص شده که کره شمالی که اخیراً با تصویب تحریم های جدید در شورای امنیت بیش از ۱ میلیارد دلار از درآمد سالانه خود را از دست خواهد داد توانسته کلاهک های هسته ای را برای نصب کردن بر روی موشک های بالستیک قاره پیمای جدید خود مینیاتوری کند.

آزمایشات اخیر موشک های قاره پیمای این کشور نشان می دهد که نسل جدید موشک های بالستیک کره شمالی می توانند شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی را نیز مورد هدف قرار دهند. این اتفاقات در حالی رخ می دهد که دو قدرت هسته ای جهان، روسیه و ایالات متحده، اخیراً سردترین روابط سیاسی چند دهه اخیر خود را به دلیل ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده و درگیری های این دو کشور در سوریه داشته اند. علاوه بر این دونالد ترامپ اعلام کرده که برنامه ای یک تریلیون دلاری را برای مدرن سازی زرادخانه های هسته ای این کشور در دست بررسی دارد و روسیه نیز گفته است که بودجه ی نظامی خود برای انجام کار مشابهی افزایش خواهد داد. جالب این که ترامپ در پاسخ به اظهارات مقامات مسکو گفته است:” بگذارید یک رقابت تسلیحاتی باشد”.

در ادامه ی این مطلب کشورهایی که دارای زرادخانه ی هسته ای بوده و تعداد سلاح هایی که هر کدام از آن ها در اختیار دارند در قالب اینفوگرافیک آمده است.

 

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود