بدون نظر

این روزها سرویس اینترنتی نت فلیکس به دلایل مختلفی خبرساز شده است و همه از این سرویس به بدترین شکل انتقاد می کنند. بدون شک نت فلیکس (و البته آمازون) در حال ایجاد کردن انقلابی در دنیای فیلم و سریال و رسانه های تصویری هستند که خوب یا بد بودن این انقلاب جای بحث فراوان دارد. نت فلیکس در طول یکی دو سال گذشته و به خصوص در سال جاری فعالیت های مختلف و متنوعی در حوزه ی تولید محتواهای تصویری داشته است. این سرویس بیش از همه به خاطر سریال های پرطرفدار و جذابی که می سازد معروف شده و در این میان یکی از سریال های ساخته شده برای این سرویس اینترنتی بیش از بقیه سریال ها جنجال آفرینی کرد: سریال «۱۳ دلیل برای اینکه».

سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» (۱۳ Reasons Why) که داستانی حول محور نوجوانان دبیرستانی داشت به معضل خودکشی در میان این گروه سنی می پرداخت. اما شخصاً به عنوان یکی از علاقمندان این سریال که نوجوان نیز نیستم باید اعتراف کنم که سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» به شدت مرا تحت تاثیر قرار داد همانطور که بسیاری از تماشاگران سریال آن را سریالی تلخ اما شاهکار دانستند. برخی دیگر نیز تنها به جنبه های منفی سریال توجه کرده و اعلام کردند که این سریال تاثیر بدی بر روی نوجوانان داشته و آنان را به سمت خودکشی سوق خواهد داد. البته این ادعا نیز جای بحث دارد و نمی توان آن را قویاً رد کرد، زیرا مطالعات نشان می دهد جستجوها در اینترنت در مورد خودکشی پس از پخش این سریال افزایش یافته است.

با این وجود اگر سریال را تماشا کرده باشید در می یابید که سریال مذکور بیشتر سعی در این دارد که نشان دهد باید به اطرافیان توجه کرد و بی محلی های به ظاهر بسیار بی ارزش و ناچیز نیز می تواند تاثیرات مخربی بر روی فرد و تصمیمات او داشته باشد که در نهایت اتفاقی ناخوشایند و غیرقابل جبران را برای قربانی در پی خواهد داشت. سریال جنجال آفرین «۱۳ دلیل برای اینکه» چنان با استقبال مواجه شد که مسئولان کمپانی نت فلیکس بلافاصله سفارش ساخت فصل دوم آن را به سازندگان سریال دادند و برنامه ریزی ها برای ساخت فصل دوم این سریال آغاز شده است.

برای کسانی که فصل اول را دیده اند و با توجه به مرگ یکی از شخصیت های اصلی سریال که داستان به زندگی تراژیک او می پرداخت، مشخص نیست که داستان فصل دوم چگونه بوده و چطور پیش خواهد رفت اما بدون شک عطش زیادی در طرفداران این سریال برای دیدن فصل دوم ایجاد شده و همه منتظر اتفاقات پس از مرگ هانا بیکر و مشخص شدن مقصران در خودکشی او خواهند بود.

بر اساس خبرهای رسیده در فصل دوم نوجوانان جدیدی به دبیرستان لیبرتی های خواهند آمد و همچنین والدین و افراد بزرگسالی که از آن ها محافظت خواهند کرد. بر اساس گزارش مجله ی ورایتی، فصل دوم سریال «۱۳ دلیل برای اینکه» ۷ بازیگر جدید خواهد داشت که در سراسر اپیزودهای سریال حضور دارند. این هفت بازیگر جدید نقش های متفاوتی بر عهده خواهند داشت، از جمله دانش آموزان جدید و بزرگسالانی که در داستان فصل دوم نقش های مهمی خواهند داشت. قرار بر این است که داستان فصل دوم بر روی شکایت حقوقی خانواده ی بیکر که دخترشان قربانی سیاست ها و بی مهری های مدرسه و همکلاسی هایش شده است تمرکز داشته باشد.

آنی وینترز در فصل دوم نقش سردسته ی جدید گروه پیشاهنگی دختران مدرسه لیبرتی های را بازی خواهد کرد که به عنوان دختر زیبای جدید مدرسه شناخته می شود. وینترز قبلاً در سریال های «ظالم» (Tyrant)، «شهر شرارت» (Wicked City) و بازسازی «نیات ظالمانه» (Cruel Intentions) نیز حضور داشته و در آینده ای نزدیک می توانید بازی او در سریال «زک و میا» (Zac & Mia) و همچنین در فیلم « مادر و پدر» (Mom & Dad) در کنار نیکلاس کیج و سلما بلر را تماشا کنید.

براییس کَس نیز قرار است نقش سایروس عصبی، زودرنج و خرابکار را بازی کند که در کمال ناباوری به قهرمان نادیده گرفته شده ی مدرسه تبدیل خواهد شد. این سریال دومین نقش آفرینی برایس کَس در اپیزود پایلوت سریال «نیات ظالمانه» است که در کنار وینترز بازی کرده و پخش آن به دلیل عدم استقبال کنسل شد.

چلسی آلدن نقش مکنزی، خواهر سایروس را بازی خواهد کرد که دختری باهوش و هنرمند است که از بیان کردن آن چه که در ذهنش می گذرد هیچ واهمه ای ندارد. آلدن قبلاً نیز در سریال «داستان ترسناک آمریکایی: رونوکی» (American Horror Story: Roanoke) و فصل آخر سریال «ویپ» (Veep) بازی کرده است. وی در فصل بعدی سریال «مزرعه» (The Ranch) کمپانی نت فلیکس نیز به عنوان بازیگر مهمان حضور خواهد داشت.

سامانتا لوگان نیز نقش نینا را خواهد داشت که دونده ای با استعداد و قابل احترام است که راز نهفته ای با خود دارد. او نیز مانند کَس و وینترز در اپیزود آزمایشی «نیات ظالمانه» حضور داشت. وی قبلا نیز در سریال های «گرگینه نوجوان» (Teen Wolf)، «خانواده فاستر» (The Fosters)، «ملیسا و جوی» (Melissa & Joey) و «پارک خیابان ۶۶۶» (۶۶۶ Park Avenue) حضور داشته است.

کلی اوهارا نیز نقش جکی را بازی خواهد کرد که مشاور و وکیلی در حوزه ی دفاع از نوجوانانی است که در مدرسه مورد اذیت و آزار قرار گرفته و او را شخصیتی مهربان، باهوش و مصمم توصیف کرده اند. این ستاره ی برادوی برای بازی در نمایش «شاه و من» (The King and I) جایزه تونی بهترین بازیگر نقش اول زن را در سال ۲۰۱۵ بدست آورده و در سینما و تلویزیون نیز بازیگر موفقی به شمار می آید.

آلیسون میلر نیز نقش سونیا را بر عهده دارد، وکیلی که بسیار باهوش و جاه طلب است و قبلاً در سریال «یکپارچه» (Incorporated) از شبکه ی Syfy که تهیه کنندگی اجرایی آن را مت دیمون و بن افلک بر عهده داشتند حضور داشته است.

بن لاوسون نیز در نقش ریک، مربی بیسبال دوست داشتنی و محترم دبیرستان لیبرتی های حاضر خواهد شد. وی نیز قبلاً در سریال های «خانواده امروزی» (Modern Family)، «ارتباطات پنهان» (Covert Affairs) و «دو دختر ورشکسته» (۲ Broke Girls) بازی کرده است.

منبع: looper
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود