باکس آفیس هفته منتهی به ۲۹ مرداد؛ یخبندان بی سابقه گیشه در گرمای تابستان

باکس آفیس هفته منتهی به ۲۹ مرداد؛ یخبندان بی سابقه گیشه در گرمای تابستان

در حال که به سرعت به پایان تابستان نزدیک می شویم گیشه ی سینماهای هالیوود در سرمای بی سابقه ای به سر می برد. این هفته فیلم تازه وارد «محافظ آدمکش» (The Hitman’s Bodyguard) در ژانر  اکشن- کمدی با بازی ستارگانی مانند رایان رینولدز و ساموئل ال جکسون توانست با فروش ۲۱.۶ میلیون دلاری خود در سه روز اول اکران در رتبه ی اول باکس آفیس آخر هفته قرار گیرد و فروش بهتری نسبت به آن چه که انتظار می رفت داشته باشد. اگر چه سینماروهایی که فیلم را دیده بودند تعریف چندانی از آن نکردند اما حضور ستارگانی مانند جکسون و رینولدز نیز کافی بود که فیلم از نبود رقیبی در خور نهایت استفاده را برده و در صدر باکس آفیس آخر هفته قرار بگیرد.

با بودجه ی ساخت ۲۹ میلیون دلاری، به نظر می رسد که فیلم «محافظ آدمکش» برای کمپانی لاینز گیت سودآور باشد البته به این شرط که در هفته های آینده نیز فروش قابل قبولی داشته باشد. در کمال ناباوری تا روز ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) که فیلم «آن»(IT) اکران می شود هیچ فیلم بزرگ دیگری اکران نخواهد شد و این موضوع می تواند باعث یکه تازی «محافظ آدمکش» در هفته های آتی شود. شاید کسانی که به این فیلم علاقه ی چندانی نداشته و از تماشاگران تفریحی و گهگاه سینما هستند ترجیح دهند در خانه بمانند و منتظر اکران فیلم های بزرگ در آینده ای نزدیک باشند اما طرفداران ژانر اکشن در حال حاضر انتخاب های زیادی برای تماشا ندارند و قدرت ستارگی رینولدز و جکسون آن ها را به سینماها خواهد کشاند. به نظر می رسد که کمپانی لاینز گیت بهترین زمان را برای اکران فیلم خود انتخاب کرده است.

در مکان دوم باکس آفیس هفته فیلم ترسناک «آنابل: آفرینش» (Annabelle: Creation) قرار دارد که در هفته ی دوم اکران خود توانسته ۱۵.۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که ۵۵.۷ درصد کاهش فروش بلیت نسبت به هفته ی اول اکران را نشان می دهد. این دنباله تاکنون در سینماهای داخلی ایالات متحده ۶۴ میلیو دلار و در سراسر جهان ۱۶۰.۷ میلیون دلار فروش داشته که موفقیت تجاری خوبی برای کمپانی برادران وارنر به شمار می آید.

فیلم جدید استیون سودربرگ به نام «لوگان لاکی» ( Logan Lucky) نیز یک فیلم در ژانر سرقت از بانک است که توانسته در سه روز اول نمایش خود ۸ میلیون دلار فروش داشته و در رتبه ی سوم باکس آفیس آخر هفته قرار گیرد. اگر چه فیلم پر از ستاره های سرشناس بوده و تبلیغات شخص به شخص فیلم نیز در حد قابل قبولی باعث ترغیب سینماروها به خرید بلیط تماشای این فیلم شده است اما فروش فیلم که کاملاً مستقل ساخته و اکران شده نسبت به انتظارات بسیار پایین تر به نظر می رسد. اگر چه حدود ۲۰ میلیون دلار برای تبلیغات فیلم هزینه شد اما ظاهراً این هزینه ی گزاف منجر به فروش بیشتر فیلم سودربرگ نشده است.

شاید اگر یک کمپانی فیلمسازی بزرگ در این راه به تبلیغ برای فیلم سودربرگ می پرداخت، فیلم «لوگان لاکی» شرایط بهتری در باکس آفیس این هفته و سه روز اول اکران خود داشت. با توجه به بودجه ی ۲۹ میلیون دلاری فیلم و هزینه ی سرسام آور تبلیغات و همچنین فروش ناامید کننده ی هفته ی اول به نظر نمی رسد که سودربرگ شانسی برای سودآور شدن فیلم جدیدش داشته باشد.

در مکان چهارم باکس آفیس آخر هفته فیلم جنگی- تاریخی «دانکرک» (Dunkirk) اثر تحسین شده ی دیگری از کریستوفر نولان بزرگ قرار دارد که ۶.۷ میلیون دلار فروش داشته و فروش کلی خود در سینماهای ایالات متحده را به رقم ۱۶۵.۵ میلیون دلار رسانده است.

انیمیشن «عملیات آجیلی ۲: طبیعت دیوانه» (The Nut Job 2: Nutty by Nature) در دومین هفته اکران خود ۵.۱ میلیون دلار فروش داشته و در رتبه ی پنجم باکس آفیس هفته قرار دارد. این انیمیشن تاکنون فروش کلی خود در سینماهای داخلی را به ۱۷.۶ میلیون دلار رسانده است.

در مکان ششم باکس آفیس هفته نیز انیمیشن دیگری به نام «فیلم ایموجی» (The Emoji Movie) قرار دارد که با فروش ۴.۳ میلیون دلاری این هفته توانسته فروش داخلی کلی خود در ۴ هفته نمایش را به ۷۱.۷ میلیون دلار برساند.

فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) نیز با ۴.۲ میلیون فروش در این هفته توانسته فروش کلی خود در سینماهای داخلی ایالات متحده را به ۳۱۴ میلیون دلار رسانده و در مکان هفتم باکس آفیس این هفته قرار بگیرد.

در مکان هشتم باکس آفیس هفته نیز فیلم کمدی و موفق «سفر دختران» (Girls Trip) قرار دارد که با فروش ۳.۸ میلیون دلار در این هفته فروش داخلی کلی خود را به ۱۰۳.۹ میلیون دلار رسانده است.

فیلم پرسروصدا اما ناموفق «برج تاریک» (The Dark Tower) نیز در مکان نهم باکس آفیس هفته قرار گرفته و تنها ۳.۷ میلیون دلار بلیط در این هفته فروخته است. اقتباس جدید رمان های استفن کینگ فروش داخلی کلی خود را به ۴۱.۶ میلیون دلار رسانده که ناامید کننده به نظر می رسد.

در مکان دهم باکس آفیس هفته فیلم جدید «رودخانه باد» (Wind River) ساخته ی جدید تیلور شریدان قرار دارد که توانسته با افزایش سالن های نمایش خود ۳ میلیون دلار فروش داشته و فروش داخلی کلی خود را به ۴.۱ میلیون دلار برساند.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • rashad شهریور ۱, ۱۳۹۶

    ممنون
    مفید و مختصر☺