رازهای محافظت از چهره های مشهور جهان را از زبان سه تن از این محافظان بشنوید

رازهای محافظت از چهره های مشهور جهان را از زبان سه تن از این محافظان بشنوید

تصور این که شیوه ی زندگی شخصیت های معروف و ثروتمند جهان چگونه است و ثروت خود را چگونه خرج می کنند کمی مشکل خواهد بود. دو برادر هندی به نام های سری و گوپی هیندوجا که امسال در صدر فهرست ثروتمندان روزنامه ی ساندی تایمز قرار گرفتند ثروتی بیش از کل تولید ناخالص داخلی کشور بلیز و جمهوری آفریقای مرکزی دارند. سوال این است که این چنین افرادی با این همه ثروت و قدرت چگونه از خود محافظت می کنند؟ جواب این سوال را در ادامه ۳ تن از محافظان یک شرکت خصوصی فعال در این زمینه در بریتانیا به نام «Intelligent Protection» به ما می دهند.

این شرکت ۶۰ مشتری دارد که اکثریت آن ها را میلیاردرها، روسای شرکت های بزرگ، اعضای خانواده ی سلطنتی، سلبریتی های مشهوری مانند میراندا کر و بندیکت کامبربچ و چهره های مشهور دیگری تشکیل می دهند. اسم بسیاری از مشتریان مشهور این شرکت حفاظتی نیز به دلایل امنیتی فاش نشد. به گفته ی الکس بومبرگ، مدیر عامل شرکت اینتلیجنت پروتکشن، این شرکت در سراسر اروپا و آمریکا و حتی کشورهای عربی مانند قطر،امارات و کویت نیز فعالیت دارد. در ادامه ی این مطلب راز محافظت از چهره های مشهور توسط سه تن از محافظان برجسته ی این شرکت بیان شده است. با ادامه ی مطلب همراه باشید.

۱- ارتباطات و دیپلماسی بسیار مهم تر از زور بازو است

برخلاف باور عمومی، سایز بدن و قدرت بدنی فاکتور اصلی و کلیدی یک محافظ خود نخواهد بود و هر سه محافظی که با آن ها صحبت شد به این موضوع اذعان کردند. بومبرگ در این باره می گوید که افرادی که مهارت های نرم تری مانند ارتباطات و دیپلماسی داشته باشند می توانند محافظان موفق تر و کارآمدتری باشند. دانستن زبان های مختلف نیز باتوجه به فعالیت های بین المللی چنین شرکت هایی بسیار موثر خواهد بود. به همین دلیل برخی از کارمندان این شرکت حتی ۴ زبان زنده دنیا را به راحتی صحبت می کنند.

گریم دایسون،یکی از محافظان و مدیران این شرکت که قبلاً نیز در نیروهای پلیس ضد ترور خدمت کرده در این باره می گوید:” برخی از افراد حاضر در این عرصه مرتکب این اشتباه شده و کیفیت کار محافظان را بر اساس شکل ظاهری او ارزیابی می کنند. این اتفاق در مورد هیچ شغل دیگری رخ نمی دهد. هیچ کسی مهارت های یک پزشک را با توجه به قد یا وزن او مورد ارزیابی قرار نمی دهد و این موضوع نیز باید برای شغل بادیگاردی مورد توجه قرار گیرد”.

وی می افزاید:” چهره های مشهور به طور ویژه دوست دارند که توجه دیگران را با استفاده از چنین محافظانی به خود جلب کنند. با این حال وقتی که اوضاع مطابق انتظار پیش نمی رود و آن ها به سطوح متفاوتی از محافظت و تخصص گرایی نیاز پیدا می کنند ، شرکت هایی مانند پروتکشن اینتلیجنت برای مشاوره و کمک حاضر هستند”.

۲- انعطاف پذیری یک ویژگی کلیدی است حتی اگر با موارد عجیب و غریب روبرو شوید

دایسون می گوید که وظیفه ی محافظت ممکن است بسیار ناامید کننده باشد و نقشه ای که ساعت ها برای طراحی آن زحمت کشیده اید در چند دقیقه به کلی تغییر کند. وی در این باره می گوید:” برخی از مشتریانی که دارید زندگی های بسیار آشفته ای دارند و شما باید بتوانید با این مسئله کنار بیایید که مکانی که در آن قرار دارید، شخصی که با او هستید، مدت زمان ماموریت و جایی که بعداً می خواهید بروید در کنترل شما نیست. انعطاف پذیری، قابلیت کنار آمدن با شرایط و فکر کردن در حالی که روی پای خود ایستاده اید نکات کلیدی هستند”. برای مثال ممکن است یک مشتری تمامی برنامه های محافظانش را در لحظات آخر با تغییر برنامه اش برای شام خوردن در یک رستوران به هم بریزد.

دایسون قبلاً نیز به عضویت گروهی درآمده بود که در جزایر اکسوما در باهاماس که فیلم برداری دو فیلم از مجموعه فیلم های «جیمز باند» در آن جا فیلم برداری شده بود از بازیگران و عوامل فیلم محافظت کنند. آن ها برای این کار مجبور بودند خود را توریست جا بزنند زیرا ماموریت آن ها حفاظت از مشتریان بدون اطلاع آن ها بود. این موضوع باعث شد که در برخی از موارد آن ها مجبور شدند به دریا زده و با کوسه ها روبرو شوند، یا سوار قایق های تندرو و جت اسکی شده و یا حتی به صورت مخفیانه به زیر آب بروند.

۳- باید بدانید که زندگی مشتریان مشهور هیچ شباهتی با تصورات شما از زندگی ندارد

محافظت از میلباردرهای معروف، شخصیت های سلطنتی و چهره های مشهور باعث می شود که از زندگی خصوصی آن ها آگاهی پیدا کنید که ممکن است خوشایند و یا ناخوشایند باشد. یکی دیگر از این محافظان به نام پولی ویلتون که قبلاً در ارتش بریتانیا خدمت کرده در این باره چنین می گوید:” شما با نحوه ی کار شرکت های چند میلیون پوندی و حلقه های موثر و مهمی که در آن وارد خواهند شد آشنا می شوید. زمانی که از یک شخص با ارزش مالی بسیار بالا محافظت می کنید مجبور خواهید بود که با سبک زندگی شخصی منحصر به فرد او آشنا شوید و این که این سبک زندگی با سبک نرمالی که آن ها در ذهن دارند بسیار متفاوت خواهد بود”.

وی می افزاید:” من همیشه به افرادی که به این شرکت می آیند توصیه می کنم که به یاد داشته باشند که سبک زندگی مشتریان سبک زندگی آن ها نیست. من افرادی را دیده ام که با تلاش برای هماهنگ کردن زندگی خود با مشتریانی که از لحاظ قدرت مالی بسیار فراتر از این محافظان قرار داشته اند زندگی خود را تباه کرده اند”.

برخی از محافظان ممکن است به رفتن به رستوران های عالی، خوردن غذاهای گران قیمت یا اقامت در بهترین هتل ها عادت کنند به طوری که به زودی به این نتیجه می رسند که سبک زندگی آن ها و مشتریانشان یکی است و زمانی که دیگر در مقام محافظ اشخاص ثروتمند نیستند نیز سعی دارند به همان سبک زندگی ادامه دهند که به مشکلات مالی و ورشکستگی آن ها منجر خواهد شد.

ویلتون می گوید:”برخی از مشتریان بسیار وحشتناک هستند. وقتی که تازه وارد این کار شده بودم یک مشتری داشتیم که حال و روز خوشی نداشت و به سرعت افرادش را اخراج می کرد زیرا از جوراب های ان ها خوشش نمی آمد. برخی دیگر از آن ها بسیار باملاحظه بوده و علیرغم ثروت و شهرتشان انسان های فهیم و باهوشی هستند.

۴- ضرورتاً مردان محافظان بهتری نسبت به زنان نیستند

والتون می گوید که حرفه ی محافظت از شخصیت های مشهور هنوز هم یک حرفه ی مرد-محور است زیرا باور عمومی بر این است که مردان همیشه از زنان قدرتمندتر هستند. اما در سال های گذشته تقاضا برای محافظان زن افزایش چشمگیری یافته است و اشخاصی مانند دوشس کمبریج، دیوید کامرون،تونی بلر، جی کی رولینگ و بیانسه همه از محافظان زن استفاده کرده اند.

به گفته ی والتون به دلیل این که محافظان نیز با توجه به افزایش استفاده مردم از شبکه های اجتماعی، توجه بیشتری را به سمت مشتریان خود جلب می کنند باعث می شوند که استرس بیشتری به این افراد وارد شود. به همین دلیل این مشتریان ترجیح می دهند از محافظان زن استفاده نمایند که کمتر در چشم بوده  و توجه کمتری را به افرادی که از آن ها حفاظت می شود جلب می کنند. زنان تنها یا مشتریانی که بچه دارند ترجیح می دهند که در تیم های حفاظتی شان محافظان زن نیز حضور داشته باشند. همچنین در خانواده های مسلمان تمایل بیشتری به استفاده از محافظان زن دیده می شود.

۵- هیمشه باید منتظر حمله و فاجعه بود

به گفته ی این محافظان، فاجعه ممکن است برای هر کسی رخ دهد بنابراین افراد عادی نیز باید همواره آماده و هوشیار باشند. بومبرگ می گوید:” دنیا در حال تغییر است. ظهور گروه های تروریستی بین المللی از قبیل داعش به این معنی است که شما حتی در تعطیلات در کنار دریای مدیترانه،در حال نوشیدن قهوه در رستورانی در پاریس یا در کنسرتی در لندن نیز در امان نخواهید بود”.

حملات تروریستی هفته گذشته در بارسلونا باعث مرگ ۱۵ نفر و زخمی شدن ۱۲۶ فرد دیگر شد. به گفته ی مقامات امنیتی بریتانیا در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده حملات تروریستی بیشتری در این کشور رخ خواهد داد و القاعده نیز نحوه ی خارج کردن قطارها در کشورهای اروپایی و آمریکایی را به طرفداران خود آموزش می دهد. دیسون در این باره می گوید:” هر کسی باید درک پایه ای از کمک های اولیه،توانایی انجام روش های تنفس مصنوعی ، جلوگیری از خونریزی و استفاده از شریان بند را داشته باشد. همین اصول پایه می توانند جان شما، کسانی که دوستشان دارید یا یک غریبه را در صورتب روز تصادف یا یک حمله ی تروریستی نجات دهند”.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود