با خانم جوانی آشنا شوید که دانشگاه هاروارد وی را «انیشتین بعدی» نامیده است

با خانم جوانی آشنا شوید که دانشگاه هاروارد وی را «انیشتین بعدی» نامیده است

هم‌ردیف نوابغی همچون استفان هاوکینگ و آلبرت انیشتین بودن چیزی نیست که هر روز برای مردم عادی روی دهد. بنابراین باید گفت که خانم سابرینا گونزالس پاسترسکی، یکی از معروف‌ ترین فیزیکدانان ایالات متحده آمریکا، پدیده ای بدیع و نابغه ای جوان است که توانسته در سن ۲۳ سالگی عنوان «انیشتین بعدی» را از آن خود کند.

نکته بسیار جالبی که باید در مورد فیزیک‌دان موردبحث مطرح کنیم این است که وی  در ۱۴ سالگی، در گاراژ خانه پدری خود، توانست به تنهایی هواپیمای تک موتوره‌ای را طراحی و تولید کند. سپس خودش سوار بر آن بر فراز دریاچه میشیگان پرواز کرده و بدین ترتیب، به عنوان جوان ترین فردی که با هواپیمای خودساخته پرواز کرده، شناخته می شود.

شاید بد نباشد بدانید که وی تمامی اطلاعات لازم را از کانال های علمی شبکه اجتماعی یوتوب کسب کرده است.

به گزارش نشریه فوربس، خانم سابرینا نخستین خانمی است که در ۲۰ سال گذشته شاگرد اول دوره لیسانس دانشگاه MIT با معدل کامل ۵ شده و اکنون دانشجوی دوره دکترای فیزیک دانشگاه هاروارد است.

هنگامی که پروفسور آلن هگرتی و ایرل مورمن ویدئوی زیر را دیدند، به گفته خودشان دهانشان از تعجب باز ماند.

نکته قابل اشاره در مورد انیشتین بعدی این است که وی دیگر علاقه ای به ساخت هواپیما ندارد و تمام تمرکز خود را روی فیزیک، به ویژه مباحث سیاه چاله ها و تاثیر جاذبه در فضا گماشته است.

گفتنی است، پاسترسکی متخصص ثقل کوانتمی است و هدفش توضیح نیروی جاذبه در قالب مکانیک کوانتمی است.

این خانم که مهاجر کوبایی-آمریکایی است، تلفن همراه هوشمند ندارد و از سایت‌ های اجتماعی همانند توئیتر، فیس‌بوک و اینستاگرام استفاده نمی‌ کند. اما یک وبسایت شخصی به نام PhysicsGirl دارد که به طور مرتب تجربه‌ ها و دستاوردهای خود را در آنجا معرفی می‌ کند.

در آخر هم اشاره کنیم، کارهای او در رشته فیزیک از سوی بسیاری از دانشمندان همچون استفان هاوکینز مورد ستایش قرار گرفته و شرکت‌ های ناسا، بلو اوریجین، و مدیر آمازون، جف بزوس به او پیشنهاد کار داده‌ اند.

منبع: indy100
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • توحش قرن جدید شهریور ۹, ۱۳۹۶

    جریان جدید بوجود آمده در امریکا سعی دارد به زور افراد مهاجر، تیره پوست و ترجیحا مونث را به عنوان افرادی موفق و شگفت انگیز به خورد ذهن جامعه بین الملل بدهد. به جوایز متعددی که جدیدا داده شده توجه کنید!

  • خسرو شهریور ۹, ۱۳۹۶

    دروغه . من انیشتین بعدی هستم.