باکس آفیس هفته منتهی به ۱۹ شهریور؛ رونق دوباره گیشه با اقتباسی دیگر از استفن کینگ

باکس آفیس هفته منتهی به ۱۹ شهریور؛ رونق دوباره گیشه با اقتباسی دیگر از استفن کینگ

در مکان اول باکس آفیس آخر هفته فیلم «IT» قرار دارد که در سه روز اول اکران خود توانست ۱۱۷.۱ میلیون دلار فروش داشته باشد. این بالاترین فروشی است که یک فیلم در ماه سپتامبر داشته و با فاصله ی فراوانی از فیلم «هتل ترنسیلوینیا ۲» (Hotel Transylvania 2) که در این ماه ۴۸.۴ میلیون دلار فروخته بود رکورددار فروش در ماه سپتامبر است. عوامل متعددی در موفقیت این اقتباس از رمان استفن کینگ دخالت داشتند که از جمله ی آن ها می توان به نبودن رقیبی درخور اشاره کرد. اواخر ماه آگوست با کمبود فیلم های شناخته شده و بزرگ همراه بود و تنها فیلم بزرگی که در چند هفته ی اخیر اکران شده فیلم «محافظ آدمکش» (The Hitman’s Bodyguard) بود که حدود یک ماه از اکران آن می گذرد.

همین موضوع باعث شد که فیلم «IT» به راحتی فیلم های دیگر را به زیر کشیده و خود با فاصله ای نجومی در صدر باکس آفیس قرار بگیرد. البته عکس العمل منتقدان نیز نسبت به فیلم بسیار مثبت بوده و همین موضوع همراه با تبلیغات شخص به شخص باعث شده این فیلم در زمینه ی تجاری نیز عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد. به نظر می رسد این فیلم در هفته های پیش رو نیز همچنان به فروش خوب خود ادامه بدهد هر چند فیلم های بزرگی در ادامه ی این ماه و تا آخر سال کنونی میلادی هر هفته اکران خواهند شد. با این وجود به نظر نمی رسد که هیچ کدام از این فیلم ها بتوانند با این فیلم رقابت تنگاتنگی داشته باشند.

یکی از فیلم هایی که ممکن است رقیبی درخور برای فیلم «IT» باشد، تریلر ترسناک جدید دارن آرونوفسکی با عنوان «مادر!» (mother!) است که شاید به دلیل شباهت ژانر بتواند بخشی از سینماروهای علاقمند به دیدن فیلم های ترسناکی مانند «IT» را به سمت خود بکشد. روی هم رفته باید گفت که به نظر می رسد این فیلم یکی از فیلم های پرفروش سال ۲۰۱۷ لقب بگیرد.

در مکان دوم باکس آفیس هفته و با اختلافی فراوان فیلم «دوباره خانه» (Home Again) قرار دارد که در سه روز اول اکران خود ۹ میلیون دلار فروش داشته است. فروش نسبتاً پایین فیلم جدید ریس ویثرسپون را می توان به حضور فیلمی قدرتمند مانند «IT» در گیشه و نظرات نسبتاً منفی منتقدان نسبت داد. به نظر نمی رسد که این فیلم بتواند به موفقیت چندانی در گیشه دست پیدا کند.

فیلم «محافظ آدمکش» بعد از سه هفته صدرنشینی بالاخره به زیر کشیده شد و با ۴.۸ میلیون دلار فروش در چهارمین هفته اکران در رتبه ی سوم باکس آفیس هفته قرار گرفت. این فیلم کمدی- اکشن تاکنون توانسته فروش داخلی خود را به ۶۴.۸ میلیون دلار برساند.

در مکان چهارم باکس آفیس هفته نیز فیلم ترسناک «آنابل: آفرینش» (Annabelle: Creation) قرار دارد که با فروش ۴ میلیون دلاری این هفته فروش کلی خود را در سینماهای ایالات متحده به ۹۶.۲ میلیون دلار رسانده است.

فیلم درام «رودخانه باد» (Wind River) نیز با فروش ۳.۲ میلیون دلاری خود در این هفته توانسته در رتبه ی پنجم باکس آفیس قرار گرفته و فروش کلی خود را در سینماهای داخلی به ۲۵ میلیون دلار برساند.

در مکان ششم باکس آفیس هفته نیز انیمیشن «پرش!» (Leap!) قرار دارد که در سومین هفته ی اکران خود ۲.۵ میلیون دلار فروش داشته و فروش داخلی خود را به ۱۵.۸ میلیون دلار رسانده است.

فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) نیز مانند چند هفته ی اخیر در مکان هفتم باکس آفیس هفته قرار گرفته و ۲ میلیون دلار فروش توانسته فروش کلی خود را به رقم باورنکردنی ۳۲۷.۷ میلیون دلار در سینماهای ایالات متحده برساند.

در مکان هشتم باکس آفیس هفته نیز فیلم «دانکرک» (Dunkirk) آخرین شاهکار کریستوفر نولان قرار دارد که توانسته ۱.۹ میلیون دلار فروش داشته باشد. این درام جنگی-حماسی که یکی از بخت های اصلی جوایز اسکار به شمار می آید تاکنون در ایالات متحده ۱۸۳.۱ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم «لوگان لاکی» (Logan Lucky) نیز با ۱.۸ میلیون دلار فروش در مکان نهم باکس آفیس هفته قرار دارد و توانسته فروش کلی خود در سینماهای داخلی ایالات متحده را به ۲۵.۲ میلیون دلار برساند.

انیمیشن «فیلم ایموجی» (The Emoji Movie) نیز با ۱ میلیون دلار فروش در مکان دهم باکس آفیس هفته قرار گرفته و بدین ترتیب فروش داخلی خود را به ۸۲.۵ میلیون دلار رسانده است.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود