باکس آفیس هفته منتهی به ۲۶ شهریور؛ صدرنشینی دوباره «IT» در ورود تازه واردها

باکس آفیس هفته منتهی به ۲۶ شهریور؛ صدرنشینی دوباره «IT» در ورود تازه واردها

همانطور که انتظار می رفت فیلم ترسناک «IT» برای هفته ی دوم و این بار با ۶۰ میلیون دلار فروش در رتبه ی اول باکس آفیس هفته قرار گرفت. این فیلم که اقتباسی دیگر از یکی از رمان های استفن کینگ است نسبت به هفته ی اول اکران بیش از نیمی از تماشاگران خود را از دست داده اما توانسته همچنان فروش خوبی داشته باشد. علی رغم شروع خیره کننده ی فیلم، انتظار این بود که در هفته های بعدی اکران و با کاهش عطش تماشاگران این فیلم و البته ورود رقیب های دیگر، از تعداد تماشاگران فیلم «IT» کاسته شود اما فروش هفته ی دوم این فیلم نیز قابل توجه بوده است.

فروش خوب فیلم را می توان به تبلیغات شخص به شخص، نبود فیلم های جذاب دیگر در گیشه و تبدیل شدن فیلم به یک پدیده نسبت داد. فروش کلی داخلی این  فیلم در پایان هفته ی دوم اکران به ۲۱۸.۷ میلیون دلار رسیده است که در همین ابتدای راه آن را در میان ۸ فیلم پرفروش سال قرار می دهد.

با فاصله ای فراوان در مقام دوم فیلم تازه اکران شده ی «قاتل آمریکایی» (American Assassin) قرار دارد که توانسته در سه روز اول اکران خود ۱۴.۸ میلیون دلار فروش داشته باشد. این تریلر اکشن اگر چه بر اساس یک کتاب پرفروش ساخته شده اما این موضوع نتوانست کمکی به فروش بیشتر فیلم در باکس آفیس کرده و منتقدان نیز آن را فیلمی با لحن ملایم که چیز جدیدی با خود نیاورده است توصیف کرده اند، هر چند مایکل کیتون تمام استعداد و قدرت بازیگری خود را در فیلم جاری ساخت است. این استقبال نسبتاً پایین در سایه ی فیلمی قوی مانند «IT» قابل انتظار بود و باید دید که فیلم «قاتل آمریکایی» در هفته ی آینده با اکران رقیب سرسختی دیگر به نام «کینگزمن: حلقه طلایی» ( Kingsman: The Golden Circle) که انتظار می رود فیلم پرفروشی باشد در گیشه چه وضعیتی پیدا خواهد کرد.

در رتبه ی سوم باکس آفیس هفته دومین فیلم بزرگ تازه اکران شده ی این هفته یعنی «مادر!» (mother!) به کارگردانی دارن آرونوفسکی بزرگ قرار دارد که در سه روز اول اکران خود تنها ۷.۵ میلیون دلار فروش داشته است. اگر چه منتقدان دیدگاه های تماماً مثبتی نسبت به فیلم داشتند اما استقبال تماشاگران از آن ناامید کننده بوده است و می توان آن را به عملکرد ضعیف فیلم در زمینه ی تبلیغ شخص به شخص دانست. فیلم «mother!» فیلمی چالش برانگیز و جاه طلبانه بوده و به زبان کنایه و ایما و اشاره سخن می گوید و به همین دلیل برای هر بیننده ای جذاب به نظر نمی رسد.

یکی دیگر از دلایل استقبال ناچیز تماشاگران از فیلم جدید دارن آرونوفسکی را باید موفقیت و جذابیت فیلم ترسناک «IT» دانست که در بخش بازاریابی توانست در جذب تماشاگران علاقمند به تماشای فیلم های ترسناک/تریلر عملکرد فوق العاده ای داشته باشد. بدون شک موفقیت این فیلم در حدی بوده که حتی کمپانی پارامونت نیز انتظار آن را نداشته است. اگر چه برخی بر این باورند که نقدها و دیدگاه های دو قطبی و کاملاً متفاوت بهترین شیوه ی تبلیغاتی برای فیلم آرونوفسکی به شمار می آید به نظر می رسد که این موضوع نیز نتواند در هفته های آینده کمک چندانی به فروش بیشتر فیلم داشته باشد.

در ادامه ی ماه سپتامبر فیلم های دیگری مانند «کینگزمن» و «ساخته آمریکا» (American Made) وارد سینماها خواهند شد که بدین معنا خواهد بود که فیلم «مادر!» مدت زمان زیادی در میان فیلم های برتر باکس آفیس باقی نخواهد ماند. زمانی که استقبال از یک فیلم پر سر و صدا در روزهای اول اکران تا این اندازه پایین باشد بدون شک فیلم نمی تواند در ادامه فروش قابل قبولی داشته باشد. خوشبختانه بودجه ی ساخت فیلم تنها ۳۰ میلیون دلار بوده است اما فیلم «مادر!» حتی با این بودجه ی ساخت کم نیز راه زیادی برای رسیدن به سوددهی در پیش دارد.

فیلم «دوباره خانه» (Home Again) با ۵.۳ میلیون دلار فروش در رتبه ی چهارم باکس آفیس قرار گرفته و فروش کلی داخلی خود را به ۱۷.۱ میلیون دلار رسانده است.

در مکان پنجم باکس آفیس هفته فیلم کمدی/اکشن «محافظ آدمکش» (The Hitman’s Bodyguard) قرار دارد که با ۳.۵ میلیون دلار فروش در هفته ی پنجم اکران فروش کلی داخلی خود را به ۷۰.۳ میلیون دلار رسانده است.

فیلم ترسناک «آنابل: آفرینش» (Annabelle: Creation) با ۲.۶ میلیون دلار فروش در رتبه ی ششم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی خود در سینماهای داخلی را به ۹۹.۹ میلیون دلار رسانده است.

در مکان هفتم باکس آفیس هفته فیلم درام «رودخانه باد» (Wind River) قرار دارد که با فروش ۲.۵ میلیون دلاری خود در این هفته توانسته فروش کلی داخلی خود را به ۲۹.۱ میلیون دلار برساند.

انیمیشن «پرش!» (Leap!) نیز با ۲.۱ میلیون دلار فروش در مکان هشتم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش خود را در سینماهای داخلی ایالات متحده به ۱۸.۶ میلیون دلار رسانده است.

در مکان نهم باکس آفیس هفته فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) قرار دارد که با ۱.۸ میلیون دلار فروش خود در این هفته فروش کلی دخلی خود را به ۳۳۰.۲ میلیون دلار رسانده است.

فیلم جنگی حماسی «دانکرک» (Dunkirk) نیز با ۱.۳ میلیون دلار فروش همچنان خود را در بین ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس چند ماه اخیر نگه داشته و توانسته فروش کلی داخلی خود را به ۱۸۵.۱ میلیون دلار افزایش دهد.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود