نگاهی به تصاویر دسرهای بی‌نظیری که نمی توانید آن ها را بخورید

نگاهی به تصاویر دسرهای بی‌نظیری که نمی توانید آن ها را بخورید

دسرهای فرانسوی یک قناد خوش‌ذوق و هنرمند به نام «شاینا لیب» بسیار خوشمزه و هوس‌برانگیز به‌نظر می رسند. اما باید پس از دیدن آن ها و وقتی دهانتان حسابی آب افتاد، باید مراقب باشید که هیچ کدام را مزه نکنید زیرا تمامی این خوراکی‌ها با شیشه و پورسلین (چینی) ساخته شده اند.

ایده این طرح زمانی به ذهن این قناد رسید که متوجه شد نمی تواند در برابر دسرها و شیرینی ها خودداری کرده و از خوردن آن ها صرف‌نظر کند. بنابراین، تصمیم می گیرد این دسرهای بی‌نظیر را با چینی و شیشه با ظرافت زیادی درست کرده و به این طریق عشق به خوردن خوراکی های شیرین را در خودش محدود نماید.

وی در این رابطه بیان داشته که هیچ غذایی همانند شیرینی ها نمی توانند حس عذاب‌وجدان را در انسان شعله‌ور کنند. دسرها با شکل و شمایل فریبنده و طعم‌های فوق‌العاده عالی انسان را ترغیب به خوردن می کنند اما نتیجه آن چیزی نیست جز چاقی و احساس گناه!

ساخت این دسرها برای لیب در واقع نوعی تمرین پرهیز و کنترل نفس به شمار می رود. وی با ساختن و دیدن دسرها به ذهن و بدنش می آموزد که این خوراکی ها قابل مصرف نیستند و فقط می توان از دیدن آن ها لذت برد.

در مورد ساخت این مجمسه های زیبا باید گفت که لیب از انواع ابزار و وسایل کمک می گیرد؛ از وسایل شیشه‌سازی، مجسمه‌سازی و چراغ‌کاری گرفته تا  جوشکاری، ریخته‌گری و برش شیشه و سرامیک.

شاید بد نباشد اشاره کنیم که به گزارش اخبار هنری آمریکا، کار با شیشه یکی از دشوارترین حوزه های هنری است، چراکه برای استفاده از این ماده شکننده و ظریف، باید دقت، مهارت و دانش زیادی داشته باشید تا بتوانید اشکال موردنظر خود را به همان ظرافت که در ذهن دارید، ساخته و عرضه کنید.

با این تفاسیر از شما دعوت می کنیم تا چشمان خود را به یک جشن خوشمزه و شیرین در ادامه مطلب دعوت کنید.

منبع: odditycentral
دیجیاتو
بدون نظر

ورود