چرا بسیاری از مردم فکر می‌ کنند امبر هرد دروغ می‌ گوید؟

چرا بسیاری از مردم فکر می‌ کنند امبر هرد دروغ می‌ گوید؟

امبر هرد ادعا می‌کند سال‌ها مورد سوء استفاده مردی بسیار مشهور بوده است. اما چرا بسیاری از مردم از او متنفرند؟ ما کدام زنان را برای باور کردن انتخاب می‌کنیم؟

امبر هرد هفته‌هاست که در محاکمه هتک حیثیت جانی دپ در حال موضع‌گیری است. او ادعای خود پیرامون سوء استفاده‌ و خشونت‌ های جانی دپ را با جزئیات شرح داده است اما طرفداران آقای بازیگر بارها او را به دروغگویی متهم کرده و با الفاظی نظیر «ملکه درام» خطابش کرده‌اند. نوشتند او «اشک تمساح می‌ریزد»، «فقط درباره خودش حرف می‌زدند»، «چه فیلمی بازی می‌کند» و «او واقعا یک اثر هنری است». او را به مصرف کوکائین در دادگاه متهم کردند و گفتند دفاعیاتش را از دیالوگ یک فیلم کپی کرده است.

در طول چهار هفته گذشته هرد و دپ تصویر دلخراشی از ازدواج کوتاه و در عین حال آشفته خود ارائه کردند. شهادت هر دو طرف دردناک و سخت بوده است: وکلای هرد ساعت‌ها دپ را به خاطر مصرف مواد مورد انتقاد قرار دادند و شاهدان ادعاهایی درباره ابتلای هرد به اختلالات شخصیتی ازجمله اختلال شخصیت نمایشی مطرح کردند.

چرا افراد زیادی از امبر هرد متنفرند؟

مهم نیست که شواهد در دادگاه چقدر شوم و بد به نظر می‌رسند، رسانه‌های اجتماعی داستان متفاوتی را بیان می‌کنند: اینستاگرام و تیک تاک مملو از میم‌هایی هستند که دپ را قربانی و هرد را متجاوز معرفی می‌کنند؛ فردی که قصد دارد حرفه همسر سابقش را خدشه‌دار کند. اما با آنکه اینجا زنی است که جزئیات دردناکی از سوء استفاده یک مرد مشهور از خود را بازگو می‌کند، چرا به نظر می‌رسد بسیاری از مردم از او متنفرند؟

احساسات ضد-هرد به سرعت از بخش کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی فراتر رفت و مجموعه‌ای از میم‌ها را به وجود آورد که جانی دپ را ارج می‌نهادند. با این وجود، هرد هرگز ادعا نکرد که در رابطه‌شان بی‌نقص بوده است. او در جایگاه اعتراف کرد که سر دپ فریاد می‌زده، او را به نام‌های زشت خطاب می‌کرده و گاها او را زده است.

طرفداران دپ به دستگیری او در سال ۲۰۰۹ اشاره می‌کنند که به دنبال مشاجره با شریک زندگی سابقش، تاسیا ون ری، اتفاق افتاده بود و به این وسیله می‌خواهند نشان دهند او سابقه رفتارهای وحشیانه با شرکای پیشین خود را داشته است. با این حال، ون ری قبلا اعلام کرده بود که پلیس در این حادثه هرد را به نادرست متهم کرده است.

یکی از افرادی که دادگاه درباره‌اش مطلع نبود الن بارکین بود. بازیگر و تهیه‌کننده امریکایی که در اظهاراتی گفته بود در زمان کوتاهی که او و دپ با هم قرار می‌گذاشتند، دپ یک بار یک بطری الکل به سمتش پرتاب کرد. دپ در محاکمه خود در بریتانیا، انگیزه بارکین را «کینه» توصیف کرده بود، زیرا معتقد بود به احساسات الن بارکین پاسخ مثبت نداده است.

چرا افراد زیادی از امبر هرد متنفرند؟

شاهدان دپ، هرد را فردی پرتوقع و بی‌ثبات توصیف کرده‌اند و یک مشاور ازدواج که با این زوج کار می‌کرد شهادت داد که این دو درگیر «سوءاستفاده متقابل» بوده‌اند. این اصطلاحی نیست که کارشناسان خشونت خانگی دوست داشته باشند از آن استفاده کنند، زیرا قدرت نابرابر و قلدری ذاتی خشونت شریک جنسی را نادیده می‌گیرد. «دفاع از خود» اصطلاح دقیق‌تری است و هرد در شهادت خود چرخه‌ای را ترسیم کرد که در آن نشان می‌داد حسادت‌های دپ که ناشی از خطاهای ادعایی او بود، جرقه‌زننده بحث‌های جنجال‌ برانگیز این دو بوده است. او گفت دپ سعی کرد او را از شغل بازیگری منصرف کند و به او اطمینان داد: «نیازی نیست تو کار کنی بچه؛ من از تو مراقبت خواهم کرد.» و او را به خاطر پذیرفتن نقش‌هایی که در آنها نیاز به صحنه‌های رابطه جنسی و بوسیدن بود مورد انتقاد قرار می‌داد.

به گفته هرد، وابستگی دپ به مواد او را به دو شخصیت مجزا تبدیل کرده بود: یک شریک دلسوز و سخاوتمند در زمان هوشیاری و یک هیولای خشن و غیرمنطقی در زمان مصرف مواد. وقتی طرفداران دپ، هرد را به سوءاستفاده از ثروت و موقعیت این بازیگر متهم می‌کنند، به‌طور ضمنی به عدم توازن قدرت اذعان می‌کنند. هر دو این‌ها بازیگر هستند، اما یکی از آنها موفق‌تر، تحسین‌شده‌تر و تاثیرگذارتر است. یکی از این دو تا کنون سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. یکی نام‌آشناست و دیگری بیشتر در زمینه این نبرد حقوقی اسم در کرده است.

چرا افراد زیادی از امبر هرد متنفرند؟

طرفداران دپ همچنین توانایی آزاردهنده‌ای در گرفتن شواهد ارائه‌شده از سوی هرد و بعد برگرداندن او علیه خودش دارند. ویدیویی که در آن دپ لیوان‌ها را به هم می‌کوبد و یک بطری الکل را خالی می‌کند، به توانایی هرد در دغلکاری و تقلب نسبت داده می‌شود. آنها انگیزه‌های این زن را زیر سوال می‌برند: چرا از اول داشت فیلم را ضبط می‌کرد؟

پیام‌هایی وجود دارد که دپ در سال ۲۰۱۳ برای دوستش پاول بتانی فرستاده و در مورد غرق کردن هرد و آتش زدن جسدش صحبت کرده بود. یکی از کسانی که محاکمه این زوج را از تلویزیون تماشا می‌کرد درباره‌اش نوشت: «این پیام‌ها به نظر بد می‌رسند، اما او با این حال با دپ ازدواج کرد.»

اگر این روزها قربانی‌ نکوهی ناپسند و غیر قابل پذیرش است، با نگاه به شیوه حرف زدن مردم درباره هرد شاهد آن نیستیم. حتی شرکت آرایشی میلانی نیز در این میان وارد عمل شد و با انتشار یک ویدیوی تیک تاکی ادعای مطرح‌شده در بیانیه‌های ابتدایی مبنی بر اینکه هرد برای پوشاندن کبودی‌های خود از کانسیلرهای این شرکت استفاده می‌کرد را رد کرد.

پیش از این ایرلند بالدوین درباره ماجرای جنجالی این زوج در اینستاگرام خود نوشت: «من زنان بسیاری را می‌شناسم که این‌گونه‌اند. آنها متقلب و بی‌روحند و از زنانگی خود استفاده می‌کنند تا نقش قربانی را بازی کنند و دنیا را علیه مردان می‌کنند. چون در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که گفتن این حرف که مردها وحشتناک‌ترین موجودات هستند باحال به نظر می‌رسد.»

چرا افراد زیادی از امبر هرد متنفرند؟

ادعاهای دروغین از خشونت خانگی بسیار نادر است. با در نظر گرفتن این دادگاه می‌توانید دلیل آن را بفهمید. طی کردن روند قانونی، غم و اندوه بی‌امان فرد آسیب‌دیده را دوباره به سطح می‌آورد و مطمئنا به نفع بازمانده ماجرا نیست. اگر به مقابله بپردازید، اغلب به عنوان همدست سوءاستفاده‌گر معرفی می‌شوید. با این حال گویی این ایده که زنان برای به دام انداختن مردان بی‌گناه، داستان‌هایی سر هم می‌کنند هرگز از بین نمی‌رود. وکلای هاروی واینستین تهیه‌کننده امریکایی که در سال ۲۰۱۷ متهم به آزار جنسی شد، اتهام‌زنندگان را دروغگویانی با انگیزه شهرت و پول معرفی کردند. بیل کازبی، کمدین امریکایی که یک سال بعد به تجاوز جنسی متهم شد هم بارها همین ادعا را مطرح کرده بود. وودی آلن نیز اتهامات آزار جنسی از سوی دخترش را انتقام‌جویانه و با هدف تخریب حرفه‌اش توصیف کرده است.

با این حال به نظر می‌رسد در چند سال گذشته، سرانجام مردم شروع کرده‌اند به باور قربانیان. اما به هر حال به نظر می‌رسد دپ همچنان از شک و تردیدها پیرامون ادعای هرد سود و لذت می‌برد، حتی زمانی که متن پیام‌هایی را می‌خواند که در آنها هرد را «فاحشه» خطاب کرده است.

چرا افراد زیادی از امبر هرد متنفرند؟

هرد در مقاله‌اش نوشته بود پس از طلاق از دپ، تمام خشم فرهنگی که بر زنانی که لب به سخن باز می‌کنند می‌رود را احساس کرد. همان‌طور که این محاکمه روشن می‌کند، او در این مورد دروغ نگفته است. حتی پس از آنکه زنان زیادی در سال‌های اخیر گزارش‌هایی درباره سوءاستفاده از خود ارائه کردند، محاکمه هرد به ما یادآوری می‌کند که مقبولیت یک قربانی هنوز مساله‌ای شکننده است. وقتی کسی حاضر به شنیدن آن نیست، مهم نیست چه می‌گویید. به قربانیانی که این محاکمه را از خانه‌های خود دنبال می‌کنند فکر کنید: اگر این واکنشی است که یک فرد باید از ارائه ادعاهای خود در دادگاه انتظارش را بکشد، اصلا چرا صحبت کنم؟

صحبت پایانی اینکه بسیاری از اتهاماتی که جانی دپ و امبر هرد در دادگاه علیه یکدیگر مطرح می کنند واقعیت دارد هر چند شدت و حدت آن ها با دراماتیزه کردن ماجراها تغییر پیدا کرده است. هیچکدام از این زوج رفتار معقول و مناسبی نداشته و با رفتارهایشان یکدیگر را آزرده اند. هر دوی آن ها علیه یکدیگر از خشونت فیزیکی استفاده کرده اند با درجات شدت مختلف و متفاوت. از آنجایی که هرد زن و از لحاظ جسمانی ضعیف تر بوده بدون شک خشونت فیزیکی کمتر و خشونت روحی و روانی بیشتری را انجام داده و در طرف مقابل، جانی دپ خشونت فیزیکی بیشتری داشته است حتی اگر این خشونت فیزیکی را روی بدن هرد خالی نکرده و به شکل پرت کردن اشیاء و شکستن آن ها بروز داده باشد. شوربختانه بحث مطرح کردن و رسیدگی به بدرفتاری های جنسی و خشونت خانگی به بیراهه رفته است و نمی توان به طور قطع تمام ادعاهای مطرح شده در این زمینه را درست یا دستکم تمام واقعیت ماجرا دانست.

بیشتر بخوانید:

تحلیل روانشناختی رفتار امبر هرد در دادگاه از دیدگاه یک کارشناس زبان بدن + ویدیو

گریه های امبر هرد در دادگاه و روایت او از خشونت و رفتارهای عجیب جانی دپ + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶۷ نظر

ورود

 • Gm اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  کاملا جنبدارارانه بود، همه ی مردم دنیا فهمیدن کی متجاوز و کی قربانیه، حمایت شما از هرد مایه خجالته

  • سرمد اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   وقتی یک مشت فمینیست معلوم الحال مثل «ریحانه»، «فضول شناس» و «مریم ابوترابی» که نظرات درخشان اونها رو توی پستهای قبلی هم دیدیم میشن مدافع یک مقاله، نویسنده مقاله بهتره بره در افق محو بشه. این موجوداتی که اسم بردم اینقدر نظراتشون نفرت انگیز و بی منطقه که حتی کسی جوابشون رو هم دیگه نمیده. این بیچاره ها چنان در تاریکی جهل و مرداب عقده و نفرت نسبت به مردان غرق شدند که هیچ امیدی به نجاتشون نیست. فقط دعا میکنم اطرافیانشون قبل از اینکه به کسی آسیبی برسونند اونها رو جایی بستری کنند.

 • امیر اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  چرا اسرار داری بگه هرد قربانی هست چونه زن هست چرا زنان همیشه مظلوم هستند مردان هیولا

  • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   اصرار درسته نه اسرار. اسرار یعنی رازها. سوادتون در حد کلاس سوم دبستانه

   • میتی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

    اصتاد س و ص تو کیبورد کنار همن

  • سارا اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

   کاملا موافقم…به نظرم امبر بیگناه هست…🙏 ممنون از پست خوبتون

   • داریوش اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

    چطور ببخشید؟ ویدیو اعتراف هرد رو ببینید اصلا بدون زیرنویس! فقط خوب به صورتش دقت کنید بگین واقعیه یا نه!

 • امیر اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  یک اصل وجود داره اون هم این هست زن ها در هر شرایطی از هم دفاع می کنند حتی اگر همو نشناسند

  • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   اصل بسیار چرتی هست تو با دیدن چند نفر نمیتونی بگی همه زن ها به حتم از همجنس هاشون حتی زمانی که هیولا هستن حمایت میکنن من به هیچ وجه طرف هرد نیستم و بنظرم مقصره حالا یه سری ادما هستن که بله به قضیه فکر نمیکنن و فقط از همجنس هاشون میان حمایت کنن در این مورد حرفتون کاملا درسته اما همه اینجور نیستن.

  • Mobina اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

   چه ربطی داره آخه اصلنم اینطوری نیست
   من خودم طرف جانی ام
   آخه کدوم احمقی حرفای امبر باور میکنه

 • احسان اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  این مطلب ترجمه شده هستش یا نوشته خود نویسنده ؟

  • ممد اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   جالبه سرتاسر متن نویسنده اسرار داره بگه هرد بیگناهه و جانی گناهکار اصلا هم به مدارکی که هرد ارائه داده و مشخصا با ادعاهای امبرهرد همخوانی نداشتن اشاره نمی کنه از اونور اتهاماتی که جانی دپ مطرح کرده بوده و امبرهرد قبول کرده رو مهم ندونسته
   حتی برای اینکه اثباط کنه جانی دپ خشنه اساره کرده به کسی که یه مدت از کنار جانی دپ رد شده هم حرف زن سابق جانی دپ و که گفته تو کل زندگی مشترکمون یبارهم خشن ندیدمش رو نذاشته

   • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

    شما جای نظر دادن یکم روی املا و نگارشت کار کنی بد نیست!!!

 • 👎 اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  👎

  • محمدرضا اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   بسیار جانب دارانه و بی پایه و اساس
   امبرهرد سال ها باعث شد جانی دپ نتونه حرفه اش رو ادامه بده
   ۴سال اونو به یه شخص منفور تبدیل کرد
   بااینکه جانی تحت هیچ شرایطی درگیری فیزیکی بااون نداشته اما امبر به دروغ ۴سال از این مسئله نون خورد و نون جانی رو اجر کرد
   امبر قربانی نیست مجرمه

   • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

    جانی دوماه “قبل” از انتشار مقاله ی هرد از بازی در دزدان دریایی کارایبب منع شد، به گفته ی خود کمپانی به علت غیبت های طولانی مدت جانی دپ و همینطور درخواست های عجیب و نامعقول نظیر بادیگارد بیست و چهارساعته و هتل مخصوص و دستمزد خیلی بالاتر و.. کمپانی تصمیم گرفت دیگه باهاش ادامه نده. جای صحبت های بی پایه و اساس ویکی پدیارو هم بخونید متوجه میشید که چرا جانی در سال های اخیر کم کار تر شده

    • Negin اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

     چقدر جالب که مرجعتون، مرجعی هست که توسط خود مردم ویرایش میشه و وابسته به منبع خبری معتبری نیست!!!

  • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   خوبه خوده هرد اعتراف کرده جانی رو مورد آزار قرار داده اگه هرد گفته مقصره که صد در صد هست جانی هم واقعیت رو گفته تمام مردم جامعه همیشه پشت زنارو خالی کردن حالاکه یه زن مقصره و یه مرد بی گناه همه اومدن پشت هرد

 • مجید اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  چرا بسیاری از مردم فکر می‌ کنند امبر هرد دروغ می‌ گوید؟
  جواب خیلی بدیهی و واضحه: برای اینکه جانی دپ دهها شاهد و مدرک ارائه کرده درحالیکه امبر هرد هیچ شاهد و مدرکی ارائه نکرده. وگرنه (حداقل در ۳۰ سال اخیر) مردم همیشه حرف زنان قربانی رو باور کردند و می کنند حتی اگر طرف مقابل یک سلبریتی باشه (موارد مشابه بسیار زیاد بوده). در همین قضیه جانی دپ هم فقط بعد از دادگاه انگلیس و انتشار شواهد و اعترافات ضبط شده هرد بود که دیدگاه مردم عوض شد وگرنه تا چند سال بعد از ادعاهای اولیه هرد، همه حرف اون رو کاملا باور کرده بودند و جانی دپ رو محکوم می کردند.

  لینک منبع رو نذاشتید. نمی دونم این مقاله رو از کدوم سایت فمینیستی پیدا و ترجمه کردین چون توش پر از اراجیف و دروغه. مشخصه که هدفتون این بوده که بازدید و کامنت جمع کنید. فقط امیدوارم نویسنده اصلی این مقاله خودتون نبوده باشید چون کسی که این مقاله رو نوشته بدون شک انسان مشکل دار و خطرناکیه بخصوص برای مردان اطرافش. در هرصورت اگر ترجمه هم باشه انتشار این چرندیات حرکت بسیار سخیفی بوده.

  هرد در سال ۲۰۰۹ به اشتباه دستگیر نشد. پارتنرش ازش به دلیل خشونت شکایت کرد و هرد دستگیر شد. تمام مدارکش هم منتشر شده. یک شب هم بازداشت بود و قاضی فقط چون ساکن اون ایالت نبودند شکایت رو منتفی دونست و آزادش کرد. بقیه ادعاها و تحلیلهای آبکی نویسنده هم که تکرار حرفهای هرد در دادگاه هست بازهم بدون هیچ شاهد و مدرکی یا بهتره بگم علیرغم تمام شواهدی که ادعاهای این زن دیوانه رو رد میکنند.
  در ادامه چرندیات فمینیستی خودش، نویسنده گفته شکایت در موارد خشونت خانگی برای زنان سخته و مردم قربانی نکوهی می کنند. واقعا خودش خنده اش نگرفته از این ادعای مسخره و دروغ؟ چقدر این سالها در فضای مجازی قربانیان و قربانی نماها سر و صدا کردند و متهمان رو به خاک سیاه نشوندند؟ ظاهرا نویسنده یا کور بوده یا مغزش بطور غیر قابل برگشتی تبدیل به پهن شده. اصلا چه کسی جرات داره در شبکه های اجتماعی قربانی نکوهی کنه بدون ترس از حمله گله ای فمینیستها و ریپورت و حذف شدن؟ ضمنا ادعاهای دروغین قربانی نماها اصلا چیز نادری نیست. این هم یکی دیگه از آمارهای بی اساسیه که فمینیستها ساختند و همه جا به عنوان یک فکت ارائه می کنند تا حرکتهای رادیکالی مثل “می تو” رو باهاش توجیه کنند.

  شاید به نظر عجیب بیاد که با وجود این همه مدارکی که دروغگویی و خشونت هرد رو نشون میدن، چرا نویسنده سعی داره حقایق رو وارونه نشون بده و از این زن روانی و دروغگو دفاع کنه. دلیلش کاملا مشخصه: این دادگاه و سر و صدایی که کرده باعث شده بسیاری از اصولی که فمینیستها در تمام این سالها سعی کردند جا بندازند زیر سوال بره. مثلا اینکه همیشه باید حرف یک قربانی زن رو بدون مدرک باور کرد. اینکه خشونت خانگی فقط از جانب مردان و علیه زنان صورت میگیره. اینکه یک مرد گناهکاره مگر اینکه خلافش ثابت بشه و …

  در پایان مقاله هم که نویسنده خودش احساس کرده چقدر حرفهاش بی پایه و مسخره بوده، سعی کرده با گفتن اینکه هردو مقصرند و مسائل پیچیده تر از این حرفهاست، یک طوری قضیه رو جمع کنه.
  نه خیر خانوم نویسنده مخاطبتون رو ابله فرض نکنید. حتی اگر هر دو طرف هم به یک میزان مقصر بوده باشند (که تمام مدارک نشون میده اینطور نبوده) بازهم یکی از دو طرف تمام زندگی و کارش رو از دست داده و دیگری در مقابل، توجه رسانه ها و کلی پول مفت بدست آورده (مثل خیلی از موارد مشابه دیگه). هرچند تعجب نمیکنم در چارچوب “منطق فمینیستی” تون این رو عدالت و برابری بدونید.

  امیدوارم حداقل جرات این رو داشته باشید که کامنت من رو تایید کنید و اگر پاسخی دارید بگید‌.

  • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   جای چرت گفتن، میتونی دادگاه رو دنبال کنی! البته اگر سواد زبان انگلیسی رو داری!! هرد هم ده ها شاهد و فیلم و عکس و ویس و اس ام اس از جانی رو به دادگاه ارائه کرد.

   • مممم اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

    ببخشید عزیزم ده هاش مدرک منظورت اون عکس مویی بود که ریشه نداشت و تالو بود خودش فیچی کردهه؟؟؟
    فیلم منظورت همونیه ک تو آشپزخونه از جانی گرفت و جانی فقط دوربینو پرت کرد زمین و امبر هم خندیده؟؟؟
    چرا با وجود اینهمه مدرکی که جانی نشون داد بازم یه شیطانو بار میکنید؟؟؟؟
    چرا طرف امبرو میگیرید ، اون یه ادم بیمار و بیشعوره ک هیچوقت زا کارایی ک با جانی کرده پشیمون نشده
    اتفاقا تو بجای چرت و پرت گفتن باید بری دادگاهو ببینی ، باید بری اداهای مضخرف و مضحک اون زنیکه رو ببینی و بفهمی بیگناه واقعی جانیه نه امبرر!!!!!!

   • ممل اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

    دوران گریه و زاری تموم شده و مردها هم آگاه تر بزودی جامعه مردها هم نظم و ثباتی بهتری پیدا می کنه این تازه شروعی بر پایان رفتارهای غلط زنان و مرد آزاری شماهاست. بای

   • ... اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

    سطح نویسنده…. 🙂
    اول اینکه شما به عنوان رسانه باید بی طرف صحبت کنی…
    دوم اینکه شاهکار خانم هرد و وکیلاش توی شاهد آوردن رو جایی که به حرف شاهدشون اعتراض زدند دیدیم…
    در مورد عکس ها هم که کبودی ها ممکنه در اثر بوتاکس باشه…
    ولی سوالی که هست اینه که چرا امبر که چند سال پیش با چند تا عکس گفت قربانی خشونته همه باورش کردن و جانی و سرکوب کردند ولی الان جانی فقط برای اینکه حرفش شنیده بشه باید چندین شاهد و مدرک برای حرفش داشته باشه…
    به این نکته هم باید توجه کرد که اگر ریگی به کفش جانی بود هرگز تقاضای دادگاه علنی نمی کرد…
    باید از قربانی دفاع کرد فرقی نداره زن باشه یا مرد پس انقدر جبهه نگیرید…
    همه زن ها فرشته و همه مردها هیولا نیستند…

   • مصطفی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

    چه رفتار بچه گونه ای. به همه میگی بی سواد؟؟؟ به نگارش خودت نگاه انداختی؟؟ تو چرت نگو و سرت تو کار خودت باشه (فمنیست ننگ بشر)

   • صادق اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

    باز فمینیست ها شروع کردن بخاطر همین خودبرتر پنداری تونه که کل دنیا (حتی دختران جوان بسیاری دیدم که از فمینیست بدشون میاد)ازتون متنفرند دلیل اینکه فمینیست منفور دقیقا همینه اینکه شما زنا بجای برابری برتری بر مرد ها میخوایید مدرکش هم دقیقا مطلب بالاست

   • Sad اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

    آممممم میگم خانم خیلی اصرار شدیدی داری بگی قربانی امبره ولی حس میکنم بیشتر تا منطقی حرف بزنی حواست ب تایپ کردنته ک مبادا غلط بنویسی هوممممم؟؟؟؟ ☹️☯☠︎︎

   • Sad اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱

    آممممم میگم خانم خیلی اصرار شدیدی داری بگی قربانی امبره ولی حس میکنم بیشتر تا منطقی حرف بزنی حواست ب تایپ کردنته ک مبادا غلط بنویسی هوممممم؟؟؟؟ ☹️☯

 • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  چه خوب است مثل نویسنده این مطلب فمینیست نباشیم. واقع گرا باشیم. اظهارات را دقیق دنبال کنیم. دادگاه را به زبان انگلیسی ببینیم. لحظات را بررسی کنیم. اینکه به جانی اتهام انجام کار زشتی با اندام خصوصیش داده شد و بادیگارد اون خندید و قضیه رد شد. دروغ مشخص نیست؟ اینکه امبر، از روی دستمال کاغذی در دادگاه چیزی می کشد. اینکه وکیل امبر در زمان صحبت خودش به خودش اعتراض وارد می کند! این ها خنده دار نیست؟ از نظر من هر دوی این زوج نیاز به درمان دارند، مشکلات فراوان دارند، ولی ما فقط چند سال از ازدواجشان را باید مورد بررسی قرار دهیم، چون دعوا بر سر همین است. چند خانم مطرح مثل آنجینا جولی که همبازی جانی بودند، از اون حمایت کردند؟ چند نفر از امبر؟ بنظرم زیباترین چیز اینه که واقعیت رو بنویسیم و قضاوت را به عهده مردم بزاریم. حتی ممکنه من هم اشتباه کرده باشم.

  • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   فکر میکنم فیلم زیاد تماشا میکنید!!! از روی دستمال کاغذی چیزی میکشه؟!!! استعمال کوکائین اصلا به این شکل نیست. دلیل مسخره در از این نداشتین؟! دپ هم بارها با دستمال بینیش رو پاک میکنه، بنده خدا آب بینیش رو با دستمال کشید بالا همه انگ کوکائینی بودن بهش زدن. درضمن بازیگرهای زیادی هم از هرد دفاع کردن میتونید سرچ کنید ببینید.

   • داریوش اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

    یک اون ویدیو که میگن با دستمال مواد کشیده رو ببینید چرا وسطش هورت میکشه؟! ۱- خود بازیگر اکوامن تلویحی از دپ حمایت کرده!

  • ممم اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   این حرفتو باور دارم که امبر دروغگوعه ، ولی باید بری شواهد بیشتر یببینی و با جانی بیشتر آشنا بشی
   من چندین ساله که طرفدار جانی ام ، تو این چندسال درسته که من از نزدیک نمیبینمش ولی خیییلی خوب میشناسمش ، میدونم که اون ادم مهربون و خندون و شیرینی که عاشق بچه هاس و خیلی باادب و باشعور و باشخصیته امکان نداره یدفه تبدیل به چیزی که امبر میگه شده باشه
   تقریبا نصف بازیگرای زنی که باهاش همبازی بودن تو فیلما اومدن ازش حمایت کردن و گفتن جانی همیشه باادبه و امکان نداره به کسی اسیب برسونه ، جانی به قدری مهربونه که وقتی تو فیلمی یه نفرو میکشه تا اخر فیلمبرداری اون فیلم افسردگی میگیره ، خب چطور ممکنه این ادم ینفرو انقد عذاب داده باشه؟؟ خب کاملا معلومه ک امبر داره دروغ میگه از تمام رفتارا و اداهاش معلومه ک دروغگوعه
   از نظر من جانی واقعا همونطور ک داره میگه هیچوقت حتی یه بار هم دست رو امبر بلند نکرده ، شاید بهش فوش داده باشه و خب توی دعوا طبیعیه که موقع عصبانیت به طرف مقابل فوش بدیم ، ولی بنظرم جانی اصلا بهش صدمه نرده و کاملا جانیو باور دارم
   امیدوارم جانی به حقش برسه و دادگاه و برنده بشه❤

 • لیلا اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  خجالت آوره این دیدگاه یکطرفه و جانبدارانه

 • محمد اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  وقتی نویسنده یه مقاله یه فمنیسم دو آتیشه باشه و شاید همجنسگرا همین میشه دیگه
  یعنی زنت بزنه انگشتت رو قطع کنه مقصر نیست ولی تو توی پیام بهش فوش بدی مقصری
  هرد کجا بازیگر قوی بوده؟ شاید خوشگل باشه ولی بازسگر قوی ای نیست پر کار نیست این ادعاها که دپ میخواسته خونه نشینش کنه مزخرفه
  هرد خیانت هاش رو چطور میتونه توجیه کنه؟
  مردم نه به خاطر اینکه مورد خشونت واقع شده بدشون ازش میاد نه بلکه به خاطر ذات کثیف هرد هست که متنفرن ازش

 • فضول شناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  طرفدارای جانی دپ یه مشت بچه سال و خرفت اند، کسی از امبر هرد متنفر نیست

 • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  وقتی نویسنده فمنیست باشه همینه دیگه از اول که دیدم نویسنده زنه میدونستم میخواد طرف امبر هرد رو بگیره

  • ناشناس اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

   فمنیست به معنی برابریه نه زن سالاری یا مرد سالاری! این نویسنده هم فمنیست نیست…
   الکی اسم فمنیست رو لکه دار نکنید!

   • صادق اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

    با کامنتای امثال ریحانه و فضول شناس کاملا میشه به این پی برد زنای فمینیست به دنبال برتری بر مردان هستند نه برابری با اونها

 • مریم ابوترابی اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  متاسفانه جانی دپ مقصر هست تا الان تنها هنرپیشه ی محبوب من بود ولی اینهمه دروغ و فریب منو منصرف وناامید کردوبااینکه تاقبل ازاین زنش رونمی شناختم ،ولی قربانی اصلی امبرهرد هست .

  • Ami اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   👍🏻👍🏻

   • داریوش اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

    هرد مدرک نداره! هیچ کس زخمی ندیدش! ولی جانی رو کلی آدم دیدن! حتی آزار دیدنش رو به صورت زنده!

  • مممم اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   چرا انقد احمق بازی درمیاریییید؟؟؟؟
   الان چی امبر بیگناهه واقعااااا
   جانی بدددبخت اینهمه سال سختی کشید دستش قطع شد بعد تو میری اون امبر احمقو باور میکنی
   واقعا شرم اوره که چشم بسته طرف شیطان رو یمگیرید
   یکم برید شواهدو ببینید ، بعد بیاید حرف بزنید

  • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   شما از اون دسته آدم هایی هستی که شایعه هارو باور میکنه

 • مریم ابوترابی اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  نویسنده ی عزیز امیدوارم پروردگار راه وشغل بهتری سرراهت قراربده ،تامجبورنباشی برای مخاطب نادان بنویسی.بزار توجهالتشون بمونن،بهتر .اینطوری بستر پیشرفت برای اقلیت فراهم تره،اکثریت مردم دنیا اهل تفکرنیستن که درشکل گیری و توسعه ی نظم نوین جهانی با حکومتها ناخواسته همکاری میکنن .خداجهالتشونو بیشترکنه تاباشه ازاین قضاوتها،اگرهمه آگاه باشن دیگه نمیشه راحت پیشرفت کرد .

  • داریوش اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

   هرد بی اشک از آزار دپ علیه اون میگه همش چونه و زیر دهنش رو منقبض میکنه تا ادای ناراحتی در آره همش سعی میکنه چشماش رو با دستکش فشار بده یا از نظر هیئت منصفه دوره کنه! بابا ترو خدا بسه

 • رضا اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  سرتا پاش احساسی بود و دلیل هاش هم بی منطق
  بیشتر شبیه درد و دل بود

 • ریحانه اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  طرفداران جانی دپ حتی بدون نگاه کردن به مدارک و دادگاه صرفا به دلیل بازیگری خوب جانی دپ یا تنفر از فمنیسم و حقوق زنان از دپ طرفداری می‌کنند، درحالیکه خشونت دپ در دادگاه های بسیاری ثابت شده و بجز این دادگاه دپ تمام دادگاه هارو باخته. دکتر هرد شهادت داده که جانی به هرد تجاوز کرده و براش مشکلات روحی روانی ایجاد کرده، ویسی از جانی دپ پخش شده که توش خودش به بریدن دستش اعتراف میکنه اما هنوز ک هنوزه این قضیه رو کار امبر میدونه!!! جانی به خدمتکار خونه اش اس ام اس داده که دم در اتاق خواب مدفوع کنه تا پای امبر بره توش و عصبی بشه! اما همچنان همه مدفوع روی تخت رو کار امبر میدونن! دپ توی اس ام اس هاش مدام امبر رو فحش میده و اون رو یک فاحشه میدونه! دپ توی ویدیویی که ازش پخش شده خشونتش کاملا واضح و مشخصه. نه تنها الن بارکین بلکه بازیگرهای زیاد دیگه ای هم از هرد دفاع کردن نامزد اول دپ هم گفته که دپ کتکش نمیزده اما بشدت بددهن بوده و عادت به شکوندن وسایل داشته، شواهد و مدارک برای اثبات حرف های هرد زیاد هست اما افرادی که به نفعشونه زنهای قربانی ساکت بشن با وجود صدها مدرک از رفتار بد جانی دپ بازهم قبول نخواهند کرد.

  • مممم اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   چقد بچه ایییی😂😂
   ما کجا بخاطر بازیگر خوب بودن جانی ازش دفاع کردیم؟؟؟
   چرا الکی از خودت شواهد میسازی؟؟ کدوم اس ام اس؟؟؟؟؟؟ اون ویسی که میگی جانی میگفت انگشتمو کندم به قددددری ناواضح بود کاصلا هیییچی شنیده نمیشد ، بعدم دکتر خودش گفت که قطع شدن انگشتش بر اثر شتاب و سرعت زیاد بوده که کاملا اینو تایید میکنه ک براثر بطری بوده اونم به دست عنبر نه خود جانی ، مگه مرض داره ک دست خودشو قطع کنه
   محض اطلاعتون هم باید بگم الن بارکین طرف جانی بوده و هست و امبر بقدری احمقه ک کسی که طرف جانیه رو یماره به عنوان شاهد ، درضمن تمام زنا و دوست دخترای جانی اومدن ازش حمایت کردن و گفتن هیچوقت به ما اسیب نرسونده پس الکی از خودش درنیار ک زن اولش اومده گفته وسایلو میشکونده
   چرا چشم بسته طرف امبرو یمگیری و شواهد جلعیشو باور یمکنی؟؟؟؟
   منم الان میتونم برم بگم اره اقا برد پیت امروز صب به من تجاوز کرد و خیلیا بیان باورم کنن چون زنم ، مطمئنممم اگ یکی از بازیگرای خارجی بیاد یه همچین حرفی بزنه خیلیا میرن باورش میکنن چون زنه ، الانم چارتا بچه کم عقل میان دروغای امبرو فقط بخاطر اینکه زنه باور میکنن
   واقعا باعث تاسفه ، حیییف جانی بدبخت که اینهمه تلاش کرد و اینهمه سختی کشید اخرم بعضیا میرن طرف امبرو میگیرن

  • سارا اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

   حماقت محض و کورکورانه حرف زدن،فقط از روی هوا حرف میزنید،،چون مطمئنا و یقینا دادگاهشون رو دنبال نمیکنید که غیر این بود با اینهمه شاهد و مدرک بر علیه عنننبر انقد متعصبانه قضاوت نمیکردید

  • سارا اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

   عنننبر یه دروغگو و روانیه،،فقط میخواست از شهرت و محبوبیت و ثروت جانی استفاده کنه برای معروف کردن خودش که البته موفق هم شد،،یک زن عصبی و طلبکار

 • مممم اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  من خودم یه زنم ، خیلی وقتا شده طرف زنارو میگیرم خیلی به زنا ظلم میشه مخصوصا تو کشور ما
  ولی با وجود اینکه زنم هیییچوقت و هرگز امبر رو بار نمیکنم چون میدونم و میفهمم که داره زرمفت میزنه و دروغ میگه ، کلییی شواهد و مدارک هست که بیگناهی جانیو ثابت میکنه کل زنای جانی حتی همین الن بارکین از جانی دفاع کردن ، درواقع الن بارکین اصن زنش نبوده و یه رابطه معمولی داشتن فقط که الن تو دادگاه لندن گفت جانی هیچوقت بامن بدرفتاری نکرد
  من از بچگی جانیو دوس داشتم ولی از وقتی دیدم که این اتهامات بهش زده شده و شواهد و مدارکشو دیدم بیشتر بهش علاقه پیدا کردم ، نمیدونم چجوری بعضیا حرفای بی پایه و اساس امبر روانی رو باور میکنن درحالی ک خود امبر اعتراف کرد به ریدن رو تخت و قطع انگشت جانی و تو ویسها مدام امب رمیگه چرا تو دعواها از خونه میری و هیچکاری نیمکنی ، به جانی گفت به دنیا بگو قربانی شدی و ببین کی باورت میکنه ، چطوری با وجود این همه شواهد بازم امبرو باور دارید و قبول نیمکنید که جانی بیگناهه؟؟؟
  خوشحالم ک میبینم اکثر کامنتا طرف جانی ان و حقیقتو باور کردن و واقع بینن ، و کورکورانه هرچی ک میشنون رو باور نمیکنن ، امیدوارم جانی دادگاه رو برنده بشه و دهن هرچی فمینیست و بیشعوره بسته بشه💪

 • ممای اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  دقیقا مقاله فمنیستی کثیفی بود

 • سعید اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  نویسنده احتمالا خانم بوده ,🤣🤣🤣😂😂

 • سعید اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  جانی دپ اسطوره 😍😍😍

 • سعید اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  مرگ بر زنان ستمگر

 • داریوش اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  خانم زاوه می دونم شما خودتون خانم هستید با هرد همزادپنداری می کنید ولی یه چیز هست مدرک!! هرد تا الان کلی اتهام درباره آزار دپ به زنان دیگر در مکان های عمومی پارک و… داده ولی هیچ کدوم رو برای شهادت نیاورده! نه حتی فیلم دوربین مداربسته! تا حالا مدرکی هم مبنی بر آزار دادنش نشون نداده! در حالی که دپ کلی شاهد داره که زخمی بودنش رو دیدن و حتی آزار دیدنش توسط هرد رو!

 • داریوش اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

  خانم زاوه می دونم شما خودتون خانم هستید با هرد همزادپنداری می کنید ولی یه چیز هست مدرک!! هرد تا الان کلی اتهام درباره آزار دپ به زنان دیگر در مکان های عمومی پارک و… داده ولی هیچ کدوم رو برای شهادت نیاورده! نه حتی فیلم دوربین مداربسته! تا حالا مدرکی هم مبنی بر آزار دادنش نشون نداده! در حالی که دپ کلی شاهد داره که زخمی بودنش رو دیدن و حتی آزار دیدنش توسط هرد رو!..

 • اکس او اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  لعنت به هر چی فمنیسته

 • کاظمی راد اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  متاسفانه جدیدا زنهای زیادی بودن که از همین دروغ سواستفاده شدن سواستفاده کردن.که دستشون رو شد

 • M اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  دوست عزیز،داستان اشتباهی رو برای جانب داری انتخاب کردی ، این که مشخص که هر دو نفر آنها در زندگی فاجعه بودن ولی اینو در نظر نگرفتی که ایلان ماسک با تمام ثروتش و قدرت رسانه ایش پشت امبر هرد هست (چرا واقعا؟!!!) و با این حال تو بحث رسانه جانی موفق بود. آیا واقعاً فکر می‌کنی اگر کوچکترین نقطه ضعفی در زندگی این دو ، علیه جانی وجود داشت ایلان ماسک که متحم به رابطه هست ، ازش استفاده نمیکرد !!؟؟؟

 • امین اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  یعنی خود امبر هم راضی نبود اینقدر ازش طرفداری بشه😂😂

 • حمید اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  عالی بود. بالاخره یکی از امبر هرد یه طرفداری ای کرد همه خب بر علیه اش هستند متاسفانه .همه کسایی که از جانی دپ حمایت میکنن فقط به خاطر تعصبی هست که بهش دارن وگرنه خودشون هم میدونن که اون گناهکاره و امبر هرد بی گناه.

 • مهشید اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۱

  من میدونم مردا چی هستن من تجربه خشونت خانگی روداشتم وآمبرهرد رودرک میکنم تمام کسانی که ازجانی دپ الکلی حمایت میکنن لنگه خودشن آره مردا هیولان و زنها ضعیف اینوبارها به رخم کشیدن من میدونم که آمبرهردچی میگه

  • صادق اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

   یه احمق که با توجه به تجربه شخصیش همه رو شبیه خودش میبینه اونی مورد خشونت خانگی قرار گرفته جانیه نه امبر

 • سارا اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

  کاملا موافقم…به نظرم امبر بیگناه هست…🙏 ممنون از پست خوبتون

 • مجید ۲ خرداد ۴, ۱۴۰۱

  وکیل این زن گفته ، امبر هرد در اون تاریخ کبودی های صورتشو با یک مدل خاص لوازم آرایشی پوشانده برای همین کسی ندیده این کبودی ها رو!!!

  اما محصولی که ادعا کردن یک سال بعد از رابطه اینها به بازار اومده…
  تعداد زیادی دروغ این وسط مطرح شده… کور بودن راه حلش نیست… واقعیت رو ببینید.