اولین رستوران زیردریایی اروپا در نروژ بزودی رونمایی خواهد شد

اولین رستوران زیردریایی اروپا در نروژ بزودی رونمایی خواهد شد

اروپا بزودی اولین رستوران زیردریایی خود را که توسط گروهی از طراحان نروژی ساخته خواهد شد را به چشم خواهد دید. این سازه که از بتن ساخته می شود دارای شیشه های پانورامیک به عرض ۱۱ متر بوده و طوری ساخته خواهد شد که جزئی از طبیعت زیر دریا به شمار بیاید. بر اساس برآوردها این سازه زیردریایی اوایل سال ۲۰۱۹ آماده شده و به آب انداخته خواهد شد. ساخت این رستوران زیردریایی در فوریه سال ۲۰۱۸ در سواحل دور جنوبی نروژ آغاز خواهد گردید.

این رستوران که «Under» نامگذاری شده است در عمق ۵ متری از سطح دریا قرار خواهد گرفت و دیواره های ضخیم آن طوری طراحی خواهند شد که در تمامی شرایط فشارهای درون آب را تحمل نماید. رون گراسدال، رهبر گروه معمارانی که در ساخت این رستوران زیردریایی مشارکت دارند در این باره گفته است:” یکی از فواید این سازه این است که طبیعت را با زمین مرتبط می سازد و این که می توانید با ایمنی کامل و به شکلی بسیار زیبا و دراماتیک از زمین به زیر آب رفته و با استفاده از این سازه ی بتنی به دنیای زیر آب سفر کنید، و چیزی را تجربه کنید که در حالت طبیعی امکان تجربه آن وجود ندارد”.

این رستوران سه طبقه داشته و ۱۰۰ نفر را در خود جای خواهد داد. در زیر محل ورود به رستوران و رختکن مکان سرو نوشیدنی قرار خواهد داشت که ارتباط بین ساحل و اقیانوس را به تصویر خواهد کشید. در زیر آن نیز سالن غذاخوری قرار خواهد داشت که در داخل آن و در برابر شیشه ای عریض که حدود ۴ متر طول دارد دو میز بسیار بزرگ و چند میز مشابه کوچکتر تعبیه خواهد شد. گراسدال که این سازه را به یک پریسکوپ تشبیه کرده می گوید که تمامی تمهیدات برای این که افراد احساس اطمینان و ایمنی کرده و از محصور شدن در فضای تنگ بیمی نداشته باشند اندیشیده شده است. به همین دلیل از وسایل طبیعی مانند چوب بلوط و نورپردازی بسیار عالی استفاده خواهد شد. همچنین در ساخت این سازه تمامی نگرانی های زیست محیطی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود