۱۰ ستاره با استعداد و نوظهور فیلم های رزمی که باید بشناسید

۱۰ ستاره با استعداد و نوظهور فیلم های رزمی که باید بشناسید

هر یک از ژانرهای سینمایی طرفداران خاص خود را دارد اما کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از صحنه های زد و خورد، بالا و پایین پریدن ها و ضربات مشت و لگد در فیلم های رزمی خوشش نیاید. فیلم های رزمی در سینمای جنوب شرق آسیا کار خود را شروع کرده و در اوایل دهه ی ۷۰ میلادی فیلم های زیادی با مضمون ورزش کونگ فو در این منطقه از جهان ساخته شده که خیلی زود به هالیوود نیز سرایت کرده و در این چهار دهه نیز به شدت توسعه یافته و پیشرفت کرده است.

بعد از موفقیت بی سابقه ی فیلم «اژدها وارد می شود» (Enter The Dragon) با بازی بروس لی در سال ۱۹۷۳، ژانر فیلم های رزمی به سرعت مورد توجه قرار گرفت و بازیگرانی مانند جت لی، جکی چان، دانی ین، ژان کلود ون دام، وسلی اسنایپس، دولف لاندگرن، سیلوستر استالونه و بسیاری دیگر سکان هدایت این ژانر را در دست گرفتند. اگر چه این ستاره های فیلم های رزمی دیگر به دلیل کهولت سن فروغ گذشته را ندارند اما ستاره های جدید در دنیای رزمی طلوع کرده اند که در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از آن ها آشنا سازیم.

۱۰-وو جینگ


اگر بخواهیم معمایی ترین چهره ی سینمای رزمی جهان را نام ببریم بدون شک به نام بازیگر جوانی به نام وو جینگ خواهیم رسید. وی برای اولین بار در فیلم «بوکسور تای چی» (Tai Chi Boxer) که با نام «تای چی ۲» نیز شناخته می شود استعداد خود را به نمایش گذاشت اما اوج مهارت او در مبارزه با دونی ین در فیلم «SPL » یا همان «منطقه کشتار» (Kill Zone) مشخص شد. سبک رزمی او شباهت زیادی به سبک جت لی دارد زیرا هر دو در رشته ی ووشو مهارت بالایی کسب کرده و نباید مهارت و استعداد او را در این زمینه نادیده گرفت. اگر چه وی در فیلم های شناخته شده ای بازی کرده اما هنوز نتوانسته در هالیوود به موفقیت و شناخت بالایی دست پیدا کند. وی اغلب در نقش های مکمل ایفای نقش می کند.

اگر هنر رزمی او را دیده باشید بدون شک استعداد او را تایید خواهید کرد. او بسیار سریع، جابک و قدرتمند بوده و زمانبندی اش نیز بی نقص است. با توجه به قدرت و توانایی او در ورزش های رزمی و استعداد بالایش در بازیگری بزودی باید شاهد حضور این بازیگر جوان در فیلم های معروف تری در هالیوود باشیم.

۹- مارکو زارور


این رزمی کار/ بدلکار شیلی الاصل هنوز در ابتدای راه ورود به دنیای شناخته شده فیلم های رزمی قرار دارد اما شاید بپرسید چرا او را در این لیست قرار داده ایم. اگر بازی او در نقش منفی فیلم «شکست ناپذیر ۳: رستگاری» (Undisputed 3: Redemption) دیده باشید بدون شک با حضور او در این فهرست موافقت خواهید کرد. این رزمی کار شیلیایی که به او لقب «اژدهای شیلیایی» داده اند راه زیادی در پیش دارد.

او مسئولیت صحنه های رزمی بسیاری از فیلم های اسپانیایی نسبتاً شناخته شده را بر عهده داشته که باعث شده وی بتواند مهارت های بی نظیر خود را در ورزش های کیک بوکسینگ، تکواندو و آکروباتیک به نمایش بگذارد. وی می تواند دست ها و پاهایش را با سرعت صاعقه به حرکت درآورد و اگر چه جثه ی بسیار بزرگی ندارد اما می تواند با بزرگ ترین و قدرتمندترین مبارزان نیز روبرو شود.او اخیراً در فیلم «ماشته می کشد» (Machete Kills) در مقابل دنی ترخو بازی کرده و به نظر می رسد که راه خود را یافته است. بدون شک زارور به زودی به آن چه که در هالیوود لیاقتش را دارد خواهد رسید.

۸- لطیف کرودر دوس سانتوس


یکی از جذابیت های تماشای فیلم های رزمی دیدن حرکات هماهنگ و محیرالعقول بازیگران است که در برابر چشمان شما به هنرنمایی خیره کننده ی خود می پردازند. یکی از زیباترین و چشم نوازترین ورزش های رزمی که با دیدن حرکات آن لذت خواهید برد ورزش رزمی برزیلی کاپوئرا است که نیمی رقص و نیمی دفاع شخصی به نظر می رسد و البته بسیار پیچیده و باشکوه است. با این وجود هنوز هیچ کسی به اندازه لطیف کرودر دوس سانتوس نتوانسته زیبایی این ورزش رزمی را روی پرده سینما به نمایش بگذارد. وی یکی از معدود ورزشکاران رزمی است که می توان انتظار داشت در حالی که تنها روی یکی از دست هایش ایستاده است مبارزه را به نفع خود به پایان برساند. او ابتدا به عنوان بدلکار فعالیت می کرد تا این که اولین بازی شناخته شده ی خود را در برابر تونی جا در فیلم «محافظ» (The Protector) یا همان «Tom Yum Goong» در سال ۲۰۰۵ انجام داد.

صحنه ی مبارزه او و تونی جا یکی از بهترین صحنه های این فیلم به شمار می آید و از آن زمان تاکنون دوس سانتوس در فیلم های رزمی کم بودجه ای مانند «هرگز تسلیم نشو» (Never Surrender) در سال ۲۰۰۹ و البته «شکست ناپذیر۳: رستگاری» در مقابل اسکات ادکینز و مارکو زارور ظاهر شده است. وقتی که هنرنمایی او را مشاهده می کنید باور این که او تمام حرکاتش را بدون استفاده از کابل های مخصوص و بدلکارها انجام می دهد سخت خواهد بود. حرکات دوس سانتوس به زیبایی تمام قوانین فیزیک و جاذبه را به چالش می کشد. وی بدلکاری فیلم های شناخته شده ای مانند «کتاب الی» (The Book Of Eli) و «بی مصرف ها» (The Expendables) را بر عهده داشته و بازی در نقش اصلی یک فیلم بزرگ کمترین چیزی است که هالیوود می توان به او پیشنهاد دهد.

۷- گری دانیلز


این بازیگر بریتانیایی فیلم های رزمی در اواخر دهه ی ۸۰ میلادی کار خود را در سینما آغاز کرد بنابراین می توان او را یک کهنه کار در این عرصه دانست اما دانیلز هنوز نتوانسته به آن چه که لیاقتش را دارد دست یابد. او قبل از روی آوردن به سینما نیز در ورزش های مبارزه ای در سطح بین المللی چهره ی شناخته شده ای به شمار می رفت. دانیلز در این مدت در فیلم های کم بودجه ای حضور داشته و توانسته مهارت خود در زمینه ورزش های رزمی را به رخ بکشد و طرفدارانی نیز پیدا کند. وی در این مدت با توجه به مهارت بالای خود در اجرای تکنیک های رزمی توانسته در مقابل بازیگران رزمی شناخته شده ای مانند جکی چان و دارن شهلاوی بازی کند و یکی از ستاره های آینده دنیای فیلم های رزمی خواهد بود.

وی اخیراً در فیلم «بی مصرف ها» ساخته ی سیلوستر استالونه نیز با جت لی و جیسون استاتهام همراه شده است که باعث شده مهارت وی بیش از پیش به چشم بیاید. علاوه بر این وی در فیلم «بازی مرگ» (Game Of Death) نیز در برابر وسلی اسنایپس قرار گرفته و نشان داده که دستکم در زمینه ی ایفای نقش های منفی رزمی مشکلی ندارد. اگر چه دانیلز نسبت به دیگر رزمی کاران این لیست مسن تر اما نشان داده که هنوز می تواند مهارت های خود را به رخ بکشد.

۶- جوی آنسا


جوی آنسا خود را با بازی در نقش قاتلی که برای کشتن جیسون بورن در فیلم «اولتیماتوم بورن» (The Bourne Ultimatum) در سال ۲۰۰۷ استخدام شده بود به دنیای سینمای رزمی شناساند، هرچند وی تنها در صحنه ای کوتاه از این فیلم حضور داشت. او علاوه بر بازی در چندین فیلم رزمی کمتر شناخته شده در بریتانیا در زمینه ی بدلکاری و کارگردانی نیز فعالیت هایی داشته است. او در ورزش های رزمی تکواندو، نینجیتسو و کاپوئرا مهارت داشته و بدلکاری تمامی فیلم هایش را خود انجام داده است. اگر می خواهید مهارت این رزمی کار جوان را ببینید می توانید به فیلم کوتاه «مبارز خیابانی: میراث» (Street Fighter: Legacy) در اینترنت مراجعه کنید تا به او ایمان بیاورید.

آنسا اخیراً در فیلم «هولیگان های خیابان گرین ۳: هرگز عقب نشینی نکن» (Green Street Hooligans 3: Never Back Down) نیز در مقابل اسکات ادکینز قرار گرفته و طراحی صحنه های رزمی فیلم را نیز بر عهده داشته است. شاید این فیلم سکوی پرتابی برای آنسا در زمینه ی بازی در فیلم های رزمی بزرگ تر باشد.

۵- یون فو


نفر پنجم ما در این لیست با بهترینِ بهترین های سینمای رزمی و اکشن کار کرده است. یون فو اولین بازی خود را کمدی اکشن «خانه خشم» (House Of Fury) به تهیه کنندگی جکی چان و کارگردانی کارگردان افسانه ای ژانر فیلم های رزمی هنگ کنگ، یون وو پینگ، انجام داده است. البته او حضور کوتاهی در فیلم «سرباز جهانی: تولد دوباره» (Universal Soldier: Regeneration) نیز داشت ولی فو با بازی در نسخه سینمایی بازی ویدیویی معروف «Tekken» بود که به شهرت رسید. برای دیدن هنرنمایی های او می توان به فیلم های «مبارز خیابانی: میراث» و «انتقام بانکوک» (Bangkok Revenge) مراجعه کنید. اگر چه وی تاکنون نتوانسته در فیلم های سرشناسی بازی کند اما شایستگی و مهارت لازم برای بازی در فیلم های رزمی با بودجه بالا را دارد.

۴- سیریل رافائلی


بسیاری از افرادی که در این لیست آمده اند هر یک در چندین زمینه استعداد دارند و سیریل رافائلی نیز از این قاعده مستثنی نیست به نحوی که فعالیت هایی در زمینه بازیگری، هماهنگ کننده ی بدلکاری، طراح صحنه های رزمی داشته و مهارت بالایی نیز در ورزش پارکور دارد. اگر فیلم «بوسه اژدها» (Kiss Of The Dragon) با بازی جت لی را دیده باشید متوجه هنرنمایی این بازیگر رزمی کار شده اید. همچنین وی در فیلم اکشن و پرهیجان «منطقه بی ۱۳» (District B13) نیز در نقش یک پلیس پارکور کار خبره بازی کرده است. او استاد ووشو و شوتوکان کاراته بوده و در زمینه ی اجرای حرکات آکروباتیک رقیب ندارد.

مهارت او در ورزش پارکور باعث شده که کیفیت پروژه های که وی در آن ها شرکت داشته به مقدار بسیار زیادی افزایش یابد. علاوه بر فیلم اکشن «منطقه بی ۱۳»، سیریل در فیلم «آزاد زندگی کن یا سخت بمیر» (Live Free Or Die Hard) نیز در نقش مقابل بروس ویلیس بازی کرده است. بدون شک وی لیاقت حضور در فیلم های رزمی و اکشن بسیار بزرگ تری را نیز دارد.

۳- مایکل جای وایت


وقتی که به نام مایکل جای وایت می رسیم بدون شک از خود خواهیم پرسید که چطور ممکن است چنین استعدادی تا این حد دیر کشف شده باشد. اگر چه اکنون وی به یک بازیگر شناخته شده در عرصه فیلم های رزمی تبدیل شده اما هنوز به آن چه که شایستگی و لیاقتش را دارد نرسیده است. او تجربه بالایی داشته و در چندین رشته رزمی از جمله شوتوکان کاراته، ووشو، تکواندو، تانگ سو دو و چندین رشته دیگر به مهارت بالایی دست یافته است وی بدلکاری فیلم های بزرگ زیادی را بر عهده داشته اما اولین حضور خود را در فیلم ناموفق «بذر» (Spawn) در سال ۱۹۹۷ انجام داد. علاوه بر این وایت در فیلم اورجینال «سرباز جهانی» (Universal Soldier) نیز حضور کوتاهی داشت و در دنباله های نه چندان موفق آن نیز ظاهر شد.

علاوه بر این وی سابقه ی همکاری با استیون سیگال را نیز دارد. اما بسیاری او را به با بازی در فیلم «شکست ناپذیر۲: آخرین مرد مقاوم» (Undisputed 2: Last Man Standing) و «خون و استخوان» (Blood And Bone) در کنار اسکات ادکینز می شناسند. وی اخیراً در زمینه کارگردانی فیلم های رزمی نیز تجربیاتی کسب کرده و فیلم «هرگز عقب نشینی نکن ۲: ضربه فنی» (Never Back Down 2: The Beatdown) را کارگردانی کرده است. علاوه بر این، وایت در فیلم های موفقی مانند سریال اینترنتی «بازی مرگبار: میراث» (Mortal Kombat: Legac) و سریال تلویزیونی «دینامیت سیاه» (Black Dynamite) داشته است.

۲- مارک داکاسکوس


این مرد نیازی به معرفی ندارد زیرا در دایره هنرهای رزمی همه او را می شناسند. وی در دهه ی ۹۰ میلادی در متن رهبری جریان فیلم های رزمی قرار داشته و با چهره های شناخته شده ای در این عرصه همکاری داشته است. وی با حرکات سریع و رعد آسای خود در فیلم های زیادی شخصیت های منفی را از سر را خود برداشته و عملکرد قابل قبولی در دنیای بازیگری فیلم های رزمی دارد. این رزمی کار هاوایی الاصل دارای مهارت هایی است که برخی فقط می توانند آرزوی آن را داشته باشند. وی در فیلم های اکشن نیز به اندازه ی فیلم های رزمی موفق عمل می کند و در ورزش رزمی کاپوئرا مهارت بالایی دارد.

با این وجود که وی در نقش های مثبت و منفی زیادی در فیلم های نسبتاً شناخته شده ای بازی کرده است اما علی رغم تجربه فراوان در ژانر رزمی و حضور در این عرصه هنوز آن طور که باید شناخته شده نیست. وی سابقه همکاری با جت لی را داشته و در سریال تلویزیونی «Hawaii Five-O» نیز نقش منفی را بر عهده داشته است. علاوه بر این وی در فصل دوم سریال اینترنتی «بازی مرگبار: میراث» نیز نقش یک راهب شائولین به نام کانگ لو را بازی می کرد. با تمامی این احوال به نظر می رسد داکاسکوس به شهرتی که لیاقت آن را داشته نرسیده است.

۱-اسکات ادکینز


اگر از هر طرفداری فیلم های رزمی بپرسید اکنون که ستاره های سنتی دنیای فیلم های رزمی به سال های پایانی هنرنمایی خود در این عرصه رسیده اند چه کسی جای آن ها را خواهد گرفت بدون شک جواب آن ها نفر اول ما در این فهرست خواهد بود: اسکات ادکینز. این مرد جوان یک سوپرمن به تمام معناست که تمامی حرکات رزمی و آکروباتیک ممکن را در برابر دوربین با مهارت تمام انجام می دهد. اولین حضور قابل توجه او در فیلم کمتر شناخته شده «چالش خطرناک» (Extreme Challenge) بود و کمی بعد شاهد هنرنمایی او در فیلم «جاسوس تصادفی» (The Accidental Spy.) ساخته ی جکی چان بودیم. همچنین بازی او در فیلم نه چندان موفق «ماسک سیاه ۲: شهر ماسک ها» (Black Mask 2: City Of Masks) باعث شد که مهارت او در ورزش های رزمی بیش از پیش به چشم بیاید.

وی در هر یک از فیلم هایش قابلیت های منحصر به فردش در ورزش های تکواندو و کیک بوکسینگ را به نمایش می گذارد و به همین دلیل امروزه در دنیای فیلم های رزمی بازیگری شناخته شده به شمار می آید. در این میان وی با بازی در نقش یک زندانی روسی به نام یوری بویکا در فرانچایز «شکست ناپذیر» به شهرتی جهانی دست یافت. اکنون او در بهترین شرایط دوران حرفه ای خود در عرصه بازیگری قرار دارد و پس از حضور در فیلم «بی مصرف ها ۲» به ژان کلود ون دام و دولف لاندگرن در پروژه «سرباز جهانی: روز رستاخیز» ( Universal Soldier: Day Of Reckoning) پیوست. وی فیلم های رزمی شناخته شده دیگری نیز در رزومه کاری خود دارد و می توان او را یکه تاز فیلم های رزمی عصر حاضر هالیوود دانست.

منبع: wegotthiscovered
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • پویا بهمن ۱۵, ۱۳۹۶

  تونی جا هم رزمی کار خیلی خوبیه چرا اسمش تو لیست شما نیست

 • رضا مهر ۱۳, ۱۳۹۷

  پس تونی جا کو ؟ درضمن اون بالایی جان فو هست نه یون فو

 • پویا مهر ۳۰, ۱۳۹۷

  جک ما هم که یک مغز متفکر هستش به تازگی فیلم رزمی بازی کرده و هنرپیشه ی رزمی کار شده اسم اون رو هم لطفآ به این لیست اضافه کنید

 • پویا آبان ۲۸, ۱۳۹۷

  پس تایگر چن رو اسمشو چرا ننوشتید اینجا؟ تایگر رزمی کار خیلی خوبیه

 • پویا آذر ۸, ۱۳۹۷

  دنی چان هم رزمی کار خیلی خوبیه چرا اسم اونو ننوشتید اینجا؟

 • پویا آذر ۹, ۱۳۹۷

  همشون مهارت بسیار یالایی تو هنرهای رزمی دارن ولی خداییش هیچ کدومشون انگشت کوچیکه ی بروسلی هم نمیشن مرد کامل فقط بروسلی کبیر هم هوش بالایی داشت هم خیلی شجاع بود هم دکترای فلسفه داشت هم جنگجوی بی نظیری بود مثل بروسلی در طول تاریخ به ندرت کسی آمده